Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy ktoś może zdiagnozować co mi jest?


Martina23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dość poważny problem i nie wiem do końca czy zwrócić się z tym do psychologa czy do psychiatry.

Jestem po dwóch atakach paniki które zakończyły się w szpitalu. Ten ostatni miał miejsce ok.dwóch miesięcy temu i od tego czasu jest ze mną coraz gorzej. Bardzo boję się następnego ataku, cały czas mam obolałą klatkę piersiową w okolicach serca, mam problemu z oddychaniem,często jest to dla mnie naprawdę męcząca czynność. Boję się zostawać sama w domu, boje się spotkań z ludzmi w zamkniętych pomieszczeniach z obawy przed tym że atak mógłby się powtórzyć. Kiedy coś niepokojącego dzieje się z moim ciałem dopadają mnie myśli że jestem poważnie chora. Cały czas czuję lęk, to taki uczucie jakby "motylki w zołądku". Tabletki uspokajające nie pomagają. To wszystko jest dla mnie naprawdę uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu, czasami przez to wszystko tracę motywację do życia. Chciałabym wkońcu przestać się bać. Co mogłabym zrobić, gdzie się udać? Z góry dziękuję za radę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spooky, jestes psychologiem klinicznym i możesz diagnozowac ludzi? :roll:

 

odp. na pytanie w temacie powinna brzmieć: nie, nie może. robi to lekarz po wywiadzie, ew. testach, a nie użytkownicy forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martina23,

Co Ci powiedzieli w szpitalu po tych dwóch atakach lękowych?

Zdiagnozowali nerwicę? To tam wypisali Ci hydroksyzynę?

 

Idź do psychiatry na kasę chorych albo prywatnie i poproś go o skierowanie na psychoterapię. Później poszukaj przychodni albo ośrodka, która/y zatrudnia psychologów, psychoterapeutów w ramach kontraktu z NFZ i zapisz się na terapię. Psychiatra może też Ci wypisze jakieś leki uspokajające, np. relanium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poważnie.

 

Martina23, Prawdopodobnie psychiatra zapisze Ci antydepresanty. Zapytaj koniecznie, czy uda się bez i omów z lekarzem to, że bierzesz hydroksyzynę, która pomaga i czy sama psychoterapia + hydroksyzyna by nie wystarczyła? Nie znam Twojej historii. Może masz chwilowe problemy i ładowanie się w leki nie było by dobrym wyjściem. Mogę gdybać...To już do omówienia ze specjalistą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja,z tego co piszesz to..mialem identyczne objawy,diagnoza u mnie to ataki paniki,lekarz przepisal mi leki z grupy ssri,xetanor.

Przez rok czulem sie bosko,teraz odstawiam i juz niejest tak kolorowo....ale zalozylem temat przed chwila,,odstawiam xetanor".

ale oczywiscie wizyta u psychiatry!!!!niema sie czego wstydzic,na zachodzie to standart,u nas w ciemnogrodzie to wciaz wstyd,ale cialo to nietylko,miesnie,sciegna,kosci..przedewszystkim dusza,umysl.czyli niema co sie zastanawiac tylko umowic sie na wizyte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×