Skocz do zawartości
Nerwica.com

PYTANIE !!


Filip120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy więc sie przedstawie.Mam na imię filip.Mam 13 lat.Od 3 miesiecy dzieje sie ze mna cos dziwnego.Byłem u psychiatry stwierdził odrealnienie ze stanami lękowymi na co przepisał mi lek o nazwie hydroxizinium.Niewiem czy to nerwica wiec proszę o odpowiedz.oto moje objawy:Odrealnienie ,lęk tak z niczego predd chorobą psychiczna,zwariowaniem (głownie oderwaniem sie od rzeczywistosci.) W głowie (myslach cały czas szłysze jakies słowa piosenek,pojedyncze wyrazy.)tego sie strasznie boje bo nakręcam sie ze to głosy.i jeszcze nie czuje sie soba.Wkręam sobie wszystkie mozliwe choroby psychiczne,juz nie moge tego zniesz.Ciagle patrze czy nie mam halucynacji itp.Czy to nerwica czy cos gorszego ? czy to minie? proszę o odpowiedz.M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W głowie (myslach cały czas szłysze jakies słowa piosenek,pojedyncze wyrazy.)tego sie strasznie boje bo nakręcam sie ze to głosy.i jeszcze nie czuje sie soba.Wkręam sobie wszystkie mozliwe choroby psychiczne,juz nie moge tego zniesz.Ciagle patrze czy nie mam halucynacji itp.

 

Jak masz świadomość tego i wiesz, że sobie sam wkręcasz to nie jest to aż tak poważne. Aczkolwiek trza coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie boje tego stanu mam juz to prawie 3 miesiace.zaczęło sie to wszystko od tego ze umarł mi dziadek.wszystko bylo ok.pozniej po tygodniu w nocy gdy zasypiałem (juz prawie spałem nagle uszłyszałem głos mojego kolegi obudziłem sie i strasznie wystraszyłem.Trzęsłem sie ze strachu i miałem biegunkę.na drugi dzien wszystko było takie nierealne.Boje sie tego bo wszystko inaczej postrzegam.tzn. Wszystko niby jest takie same a jednak inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze jest to coś powaznego ?

Strata dziadka mogła na Ciebie wpłynąć lękowo.

Psychoterapeuty nie należy się bać.

Popracuje z Tobą.

Idź z mamą do psychiatry i poproś o te skierowanie na psychoterapię.

Matka najwidoczniej bagatelizuje problem.

Derealizacja może być związana z lękiem.

To też mechanizm obronny.

NIe zwlekaj z wizytą u specjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To typowe objawy DEREALIZACJI. Też tak miewam okresowo. Czasami trwa ona tygodniami, a niekiedy miesiącami. Występuje wtedy, kiedy przez dłuższy czas odczuwa się wiecznie stres, lęk. Uczucie dziwne, jakby się było za taką szybą, jakby we śnie...Do tego wszystkiego dochodzi panika, ponieważ jest to okropne uczucie otępienia, braku koncentracji...Poczytaj na tym forum, jest dział dotyczący Twojego zaburzenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne pewnie przejdzie Ci z czasem bo jesteś młody i masz mało na głowie, ale tak czy siak będzie to dalej w Tobie siedziec i wyjdzie za miesiąc rok 10 lat więc pójdź z mamą do psychiatry czy rodzinnego po skierowanie do psychologa i umów się na wizyte. Psycholog Cię nie zje i może uświadomi Twoją mamę że faktycznie to nie wkręcanie sobie czegoś czy widzi misie młodego czlowieka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem gdy doktorka mi powiedziała że mam guza mózgu, leżałem dwa tygodnie i sobie wmawiałem ze mnie głowa boli, czułem jakby ten guz faktycznie był, okazało się ze to były objawy depresji, każdy ma inaczej ale nie ma się czym martwić głowa do góry też miałem w dzieciństwie takie urojenia że musiałem coś zrobić 4 razy np. pytać o kolacje, bo ta informacja do mnie nie docierała i obyło sie bez lekarzy, dałem rade sobie z tym. Grunt to o tym nie myśleć i nie robić nic wbrew sobie.

 

Mojej przyjaciółce umarła babcia i też słyszała jej głosy, w snach widziała jej twarz, czasem wydawało jej się ze do niej mówi.

 

Ja też czasem słysze głosy, w nocy jakieś szmery, skrzypienia, czasem na oczach pojawia mi się dziwna czarna kropka ale to tylko wyobraźnia pamiętaj o tym, nie bój się to mija. Dasz rade trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.tylko kurde za dużo sie naczytalem.bo jak już sie robi lepiej to wkretka że chorzy psychicznie nie maja krytycyzmu...

 

-- 28 sty 2012, 12:25 --

 

Jezu.jest lajt.a ja sie wkrecam z tym krytycyzmem...

 

-- 28 sty 2012, 14:01 --

 

Dzis nie odczuwam leku.tylko straszne poczucie snu na jawie,troche dziwna rzeczywistosc.to normalne ?

 

-- 29 sty 2012, 21:09 --

 

czuje sie ccały czas dziwnieczasami np nie czuje swojego ciała ,wzrok sie wyteża przez co czuje się jak w snie i przez to panikuje czy to jest normalnie strasznie sie tego boję i jeszcze wkręcam sobie rozne głupie rzeczy...!! Czy to jest normalne.albo ze to co robiłem przed chwila pamietam jakby za mgłą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×