Skocz do zawartości
Nerwica.com

Neuroleptyki


adhs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się was zapytać, czy neuroleptyki naprawde wyciszają pozytywne emocje,

radość, miłość?

Biorę abilify i rispolept ,

w ulotce napisane jest że neutralizuje odczuwanie rzeczy nieistniejących czy to znaczy

że nie można po nie dczuwać radości z marzeń?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się was zapytać, czy neuroleptyki naprawde wyciszają pozytywne emocje,

radość, miłość?

 

Słyszę czasami takie opinie, ale w moim przypadku zdecydowanie nie. Ja w ogóle, że tak powiem, "nie czuję" działania neuroleptyków -tego ich rzekomego przymulania i wyjaławiania z uczuć. Dla mnie to są "podstępnie" działające leki. Bo o ile potrafię stwierdzić wyraźnie czy działa antydepresant, tak neuroleptyki działają delikatniej, jakby z ukrycia; być może dobrze oszukują, wykrzywiają percepcję, bo przecież nie uchodzą za słabe leki. Ketrel, który zażywam od jakiegoś czasu, trochę wyciszył u mnie lęki społeczne (chociaż nie mam pewności czy to nie było zasługą SSRI), redukując kurwicę działa antydepresyjnie (też pewności nie mam co), no i paranoi nie mam - ale tego nie wiem czy bym miał czy nie gdybym nie łykał ketrelu.

 

Ale podkreślam - to tylko moja opinia. Są osoby, które narzekają na to, o czym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miś wesołek wydaje mi się że to było raczej połączenie SSRI+kwietiapina (również antagonista 5-ht2c). malwina77 który neuroleptyk oceniasz najlepiej? Który najlepiej u Ciebie zadziałał na anhedonię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Gdy brałam 10mg pomagało lepiej. Działa jedynie na to, że dobrze śpię, i niestety cholernie zwiększa mi apetyt, przez co przytyłam ok. 10kg, i to nie ma końca! Ale nie powiem lekarzowi, że lek nie działa tak, jak bym chciała... Dowali mi o wiele większą dawkę, i utyję jeszcze więcej -,-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×