Skocz do zawartości
Nerwica.com

Białe kawalki w kale co to moze byc ?


piotrek9444

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odsylajcie mnie do lekarza bo dzis nie moge isc bo juz go nie ma a bardzo sie boje ze to cos powaznego czy biale kawalki takie jakby kuleczki w kale to cos groznego? Co to moze byc? Mam jechac do szpitala czy to nie zagraza zyciu prosze o odpowiedz strasznie sie boje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek9444, Nie wiem dokładnie jak wyglądają te białe kawałki - to raz. A dwa może trzeba wykonać badania kału na obecność pasożytów etc.

 

Nie jadłeś maku albo innych potraw, które mogą zostać wydalone wraz z kałem?

 

Kał jest półpłynny?, bardzo cuchnący? Odczuwasz poniżej pępka silne skurczowe bóle? Często towarzyszą Ci wzdęcia i odbijanie? Często brakuje Ci sił, jesteś apatyczny, ospaly, masz duży apetyt na słodycze?

 

Jeśli tak, to powinieneś udać się do lekarza. On zleci badania w kierunku pasożytów, USG jamy brzusznej i oceni parametry pracy trzustki, wątroby na podstawie badań enzymów. Dodatkowo będzie mógł wtedy więcej powiedzieć o twojej diecie oraz jak ją zmienić, aby ustąpiły dolegliwości. Możesz też wymagać głębszej diagnostyki u proktologa lub gastroenterologa a nawet alergologa. Nie zwlekaj długo z odwiedzeniem lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super temat - o kupie :mrgreen:

a tak do rzeczy to te białe kawałki to mogą być człony tasiemca... choć mój pies jak był mały miał coś takiego i to były lamblie czy jakoś tak... tzn ich jaja...

w każdym razie zrób te badania na pasożyty dla własnego spokoju albo dla własnego zdrowia.

Jeśli nie czujesz się źle to na pogotowie lecieć nie musisz ale do lekarza dobrze byłoby iść jak najszybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj miałem krew w kale żadkim :( i dziś poczytałem troche i już sobie zdiagnozowałem raka :( A do tego jeszcze jestem na koncówce odstawiania benzo... i też masakra :(

 

Jutro zrobie sobie morfologie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdźmy od razu, że to rak, spokojnie.

Możesz sobie zrobić badania na krew utajoną, pójść do internisty. Krew jest często w kale przy wrzodziejacym zapaleniu jelita grubego, też przy chorobie Crohna, i pewnie przy kilku innych. Po prostu idź do lekarza, jeśli Cie to niepokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.... troche mnie uspokoiliście... :)

 

-- 18 sty 2012, 23:30 --

 

A czy może to być "Zespół jelita drażliwego" ??, bo to by się w sumie zgadzało... bo jestem na końcówce odstawiania benzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, mam biale kawalki czegoś w kale, boli mnie brzuch prawie 3 miesiąć, usg jamy brzusznej, ok, badanie na pasożyty, lamblie, tez ok, gastroskopii nie zrobie , bo boję się zakażenie wątroby wirusem typu C, na którego nie ma szczepionki, a pzreciez takie zapalenie przeksztalca si ew raka..;( boshe, boje się ze mnie robaki zżerają;((((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×