Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica ?


zielona123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! Jestem nowa i powiem szczerze, że szukałam już wszędzie co mi może być. Choruję na Hashimoto i chorobę Crohna. Rok temu miałam wstrząs anafilaktyczny i od tamtego czasu ciągle mam uczucie jakby falowania jak za długo siedzę, jakbym płynęła na morzu na falach, nachodzą mnie też ataki paniki, jestem strasznie osłabiona chodzę na spacery najbliżej jak się da, nie wychodzę nigdzie poza chodzeniem do szkoły ale to na godzinę czy dwie. Są okresy np 3 tygodnie gdy jest mi lepiej w sensie nie mam ataków paniki ani takiego poczucia odrealnienia ale potem to niestety wraca. Czy to może być spowodowane np Hashimoto i za małą dawką Euthyroxu ? Czytałam tutaj temat o powiązaniach tej choroby z atakami paniki. Jesli to nie to, to co ? Proszę doradźcie coś, bo nie wiem już gdzie pytać :( Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielona123, Jeśli poziom hormonów nie jest w normie to powód może być taki, jak opisujesz. Dlaczego nie zapytasz endokrynologa?

Ataki paniki mogą , ale nie muszą być wywołane Twoimi zaburzeniami organicznymi.

Najpierw lecz tarczycę i jelita, a jeśli objawy będą się utrzymywać, idź do psychiatry, być może będzie potrzebna Tobie terapia i leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielona123, Jeśli poziom hormonów nie jest w normie to powód może być taki, jak opisujesz. Dlaczego nie zapytasz endokrynologa?

Ataki paniki mogą , ale nie muszą być wywołane Twoimi zaburzeniami organicznymi.

Najpierw lecz tarczycę i jelita, a jeśli objawy będą się utrzymywać, idź do psychiatry, być może będzie potrzebna Tobie terapia i leki.

 

Pomyślałam, że najpierw zapytam tu żeby się nie ośmieszać przed nim ;-) Wiesz z jelitami to u mnie taka niekończąca się historia, ciężko jest uśpić tą chorobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielona123, Dlaczego miałabyś się ośmieszać? Jestes zaniepokojona i szukasz przyczyny, to zrozumiałe. Trzeba wykluczyc wszystkie czynniki, zeby się dowiedzieć dlaczego masz te ataki paniki. Być może oprócz leczenia tarczycy i jelit potrzebujesz psychoterapii przede wszystkim?

Może być tak, że przyczyną Twoich chorób jest przewlekły stress, trudne dzieciństwo, pewnego rodzaju trudności, z którymi sobie nie dajesz rady. Terapia powinna pomóc w takim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielona123, Dlaczego miałabyś się ośmieszać? Jestes zaniepokojona i szukasz przyczyny, to zrozumiałe. Trzeba wykluczyc wszystkie czynniki, zeby się dowiedzieć dlaczego masz te ataki paniki. Być może oprócz leczenia tarczycy i jelit potrzebujesz psychoterapii przede wszystkim?

Może być tak, że przyczyną Twoich chorób jest przewlekły stress, trudne dzieciństwo, pewnego rodzaju trudności, z którymi sobie nie dajesz rady. Terapia powinna pomóc w takim przypadku.

 

Wykluczyć wszelkie czynniki czyli co proponujesz ? Wizytę u endokrynologa i coś jeszcze ? Przyznam, że już mi brakuje pomysłów. Byłam u neurologa i laryngologa, w piątek wybieram się do neurologa znowu z wynikami rentgenu kręgosłupa szyjnego, niestety powychodziły mi tam jakieś lordozy i inne. Nie mogę dawać głowy do tyłu, bo cały świat mi się kręci. Przeważnie cały czas mi coś faluje. Jedyne co mnie dobija to ciągła choroba od 3 lat, miesiące leżenia w szpitalu, dwie operacje za mną ale wszystko było ok do czasy gdy podali mi lek biologiczny z genów mysich, Remicade i od tamtej pory się zaczęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×