Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uprawnienia psychoterapeuty


Yumiko

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym się dopytać, jak zdobyć uprawnienia psychoterapeuty. Czy oprócz studiów psychologicznych konieczne są dalsze szkolenia? Jedni mówią, że terapeutą może być każdy po skończonym społecznym kierunku, inny, że jest masa innych wymagań. W necie znalazłam jakieś szkolenia, dające te uprawnienia, ale trwają dłużej niż całe moje studia ;/i trochę mi się w to nie chce wierzyć, bo na taki kurs może przecież pójść i absolwent studiów psychologicznych i absolwent studium psychologicznego, które trwa rok, może dwa, albo np. absolwent socjologii/pedagogiki. Więc chciałabym aby ktoś mi wyłożył, jak krowie na rowie, prosto po kolei, co powinnam uczynić, by dostać owe uprawnienia i czy specjalizacja na mojej uczelni pt: "Psychoterapia", cokolwiek daje, czy zmienia.

 

Jest to dla mnie ważne, więc mam nadzieję, że ktokolwiek stąd, cokolwiek wie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 5 letnie studia mgr z psychologii

2. 4 letnie studia podyplomowe lub kurs z "psychoterapii"

3. terapia, superwizja, staże - w odp ilości godz.

4. dopuszczenie do egz i jego zaliczenie (po 3l od skończenia pkt 2) - wtedy możesz się określać jako psychoterapeuta.

 

Min czas uzyskania w/w = 12 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 5 letnie studia mgr z psychologii

2. 4 letnie studia podyplomowe lub kurs z "psychoterapii"

3. terapia, superwizja, staże - w odp ilości godz.

4. dopuszczenie do egz i jego zaliczenie (po 3l od skończenia pkt 2) - wtedy możesz się określać jako psychoterapeuta.

 

Min czas uzyskania w/w = 12 lat.

Proponuję jeszcze zrobić tytuł profesora, wtedy klienci będą przychodzić z cieknącym jęzorem a tobie pozostanie tylko kiwanie głową i odmierzanie czasu do końca sesji :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×