Skocz do zawartości
Nerwica.com

sen bez leków


misiek_1

Rekomendowane odpowiedzi

Już rok walczę z depresją teraz jest trochę lepiej. Przez ten rok zażywałam różne środki nasenne-od 3 miesięcy biorę deprexolet teraz 30mg zeszłam z 60mg i na noc połówkę anafranilu 75SR. Jak myślicie czy mam jeszcze szansę kiedyś spać normalnie bez leków???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie,że ktoś daje mi chociaż nadzieję...mój poprzedni epizod depresyjny trwał pół roku wtedy nie wiedziałam co się ze mną dzieje męczyłam się tak ale nie byłam wcale leczona przez psychiatrę i jakimś cudem samo mi przeszło, teraz trwa już rok i mam nadzieję ze kiedyś minie.

next matii a jakie brałeś leki nasenne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy dobrym leczeniu w większości przypadków naturalny dobry sen w końcu powraca. Mamy już kilka placówek specjalizujących się w tym zakresie:

 

Poradnia Zaburzeń Snu przy Poradni Zdrowia Psychicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, ul. Sobieskiego 9 (www.sen-instytut.pl)

 

Wspomagające leczenie zaburzeń snu z wykorzystywaniem EEG BIOFEEDBACK - Kraków Górna 5A (www.biofeedback-eeg.pl)

 

Poradnia leczenia zaburzeń snu, Szpital Avimed Sp.z o.o. ul.Gliwicka 159 40-857 Katowice (www.grupa.avimed.pl/artykul.php?cid=67)

 

Na razie jednak spokojnie łykam Miansec (deprexolet) i czekam aż leki i psychoterapia pomogą. Mam nadzieję (choć może się łudzę) że bezsenność spełnia jakąś konkretną funkcję w naszych organizmach i w jakiś przewrotny sposób jest potrzebna organizmowi, choćby po to by zwrócić uwagę na to że coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też łykam deprexolet,cieszę się że śpię po 30mg. Trzeba mieć nadzieję, że bezsenność kiedyś minie bezpowrotnie i nigdy już nie wróci!!!jestem pod opieką pani dr, która prowadziła mnie w szpitalu-ona twierdzi,że z tego wyjdę.

mephion a jak długo już się leczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczę się od 3 miesięcy, ale problemy z bezsennością już od kilku lat się pojawiały. Dopiero niedawno jednak zmusiły mnie do szukania pomocy. Po dwóch-trzech całkowicie nieprzespanych nocach z rzędu normalnie chodziłem po ścianach. Teraz gdy prześpię w nocy 5 godzin czuję się jak młody Bóg :-)

 

-- 09 sty 2012, 19:23 --

 

Dla tych co stosują Miansec, Deprexolet itp. czyli Mianseryne w różnej postaci - artykuł o leczeniu bezsenności z jej wykorzystaniem: mianeryna w leczeniu bezsenności pierwotnej niestety niewiele na temat odstawiania tego leku :-/

 

-- 09 sty 2012, 19:34 --

 

I jeszcze coś o lekach nasennych: leczenie farmakologiczne bezsenności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×