Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja i alkoholizm u Ojca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum. Ma problem z ojcem. Ma chyba depresje jest alkoholikiem. 3 lata temu miał zawał przeszedł na rentę. Często przebywa pod sklepem i pije piwo z kolegami a ci zwani koledzy to tak samo alkoholicy. W mojej miejscowości i w ich mniemaniu jest to jak najbardziej normalne i to powód do dumy i radości ale to nie jest normalne żeby życie spędzić na śrubie.Ojciec leki jakieś bierze na te sprawy zawałowe i psychiatra mu przepisał coś na nerwy chyba. Wiem o jego problemach psychicznych mało bo mi i siostrze rodzice o tym nie mówili. Pijany jest codziennie raz mniej raz więcej. Jest otumaniony spowolniony czasem trudno kontaktuje. Jak nie jest w sklepie to siedzi w kotłowni tam pije i pali papierosy. Często go tam widziałem jak siedział i trzymał się za spuszczoną głowę. Jest zły rozdrażniony obojętny nic się mu nie chce. Nic go nie cieszy wszystko jest złe nic nie warto robić itd. Snuje się całymi dniami jak cień. Mam wrażenie że mu przeszkadzamy. To bardzo dobry człowiek i ojciec zapewnił mi wszystko żebym miał dobre życie teraz ja chce mu pomóc. Tylko jak on ma trudny charakter rozmowa na taki temat z nim ciężka zaraz są nerwy i wchodzi strzelając drzwiami. CO MAM OBIC JAK MU POMÓC. Nie mogę patrzeć jak się niszczy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - nie zrobisz nic, jeśli tato sam nie będzie chciał chociaż w najmniejszym stopniu współpracować.

Może warto poradzić się specjalisty jak dotrzeć do ojca, by uświadomić mu, że ma problem? Wiem, że będą nerwy, trzaskanie drzwiami, insynuacje, że chcecie go zamknąć w psychiatryku. Ale może coś w końcu do niego dotrze. Wywoła silny wstrząs i będzie chciał się leczyć?

 

Ja nie jestem najlepszym doradcą, ale każda pomoc jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpak, myślę że powinieneś to zostawić matce... mimo wszystko

najpierw z nią porozmawiaj, najlepiej razem z siostrą powiedzcie wprost że nie jesteście ślepi.. i chcieli byście poprawić jakoś sytuację... bo wiem, że z reguły ojciec Wam -jako dzieciom- odpowie, że nic nie wiecie, na niczym się nie znacie itd..

tylko że to jest ze strony ojca egoizm bo on sobie teraz pije a w dupie ma co z wami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za porady. Ja i Siostra jesteśmy dorośli. Ojciec nie ma nas w dupie. Po prostu nie radzi sobie ze sobą. Jeszcze tak do końca wszystko mu obojętne nie jest bo nam ciągle pomaga. Spróbuje z nim porozmawiać i poszukać jeszcze czegoś o takich przypadkach. Raz jeszcze dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×