Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nic mi się nie chce. Dlaczego ?


kamilo600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 16 lat i mi się nic nie chce. W podstawówce i w gimnazjum byłem dobrym uczniem, natomiast w technikum mi się po prostu nic nie chce. Od 3 klasy gimnazjum nic mi się nie chce nie wiem czemu tak mam. Codziennie tak mam, że rano wstaję i nic mi się nie chce kompletnie. Nie tylko to dotyczy szkoły, że mi się nic nie chce w niej robić, ale ogólnie całego dnia. Po prostu wszystko mi że się tak wyrażę z wisa... mam wrażenie, że jestem pozbawiony uczuć nawet najgorsze nieszczęście mnie nie ruszy nic. Nie wiem czemu...

Ciągle czuję taką pustkę w sobie. Lubię tylko zajmować się informatyka tylko to mi daje chęć do robienia czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj to ze Ci sie tak niczego nie chce ma swoje podloze w psychice.Byc moze sa mysli,sprawy.odczucia,ktore blokuja cos w Tobie w ten sposob,ze nie masz ochoty na nic zakladajac ze fizycznie jestes zdrowy..doradzalbym pojscie do psychologa..by dociec przyczyny takiego stanu rzeczy..Bys lepiej sie poczul..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał nextMatii że odechciewanie się wszystkiego ma swoje podłożę w psychice, po części tak, ale przede wszystkim odpowiednią przyczyną pojawienia się tej dolegliwości pojawia się w świadomości. Kiedy dostrzegamy że wszystko czego doświadczamy staję się dla nas obojętne, mamy tą świadomość że to wszystko co nas ogarnia nie wywiera pewnego zaangażowania. Kiedy już się przyzwyczailiśmy do nie robienia niczego pożytecznego przybieramy formę człowieka bezużytecznego dla społeczeństwa a przede wszystkim dla samego siebie. Aby z tym sobie poradzić potrzebujesz bardzo silnej motywacji do realizacji i zaangażowania jakiegoś celu. Dużo jest ćwiczeń na poprawę motywacji jak i wynieść z tego pewną satysfakcję wykonywania działania. Jeden z najlepszych ćwiczeń motywacyjnych jest nagradzanie siebie tym co lubimy:

 

Wyznaczenie nagrody. Ludzie lubią dostawać nagrody. Podświadomość to kocha! Wyznacz sobie nagrodę, co dostaniesz lub co zrobisz w zamian za wykonanie swojej pracy. Może to być zarówno nagroda rzeczowa, coś dobrego do zjedzenia, czynność którą lubisz, a nawet minutka medytacji szczęścia. Zastosuj to, co działa na Ciebie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×