Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zdradzają, bo się boją - błąd składniowy


Kamiloxi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W magazynie psychologicznym ''Charaktery'', znalazłem pewien błąd składniowy nie w pełni zrozumiały. Błąd został podkreślony pogrubieniem. Czy wy też tego zdania nie jesteście w pełni zrozumieć?

 

Mężczyźni, którzy boją się, że zawiodą partnerkę w łóżku, częściej zdradzają - wynika z ankiety przeprowadzonej przez zespół naukowców z University of Guelph w Ontario pod kierunkiem Robin Milhausen.

 

Kanadyjscy naukowcy przeprowadzili ankietę wśród 506 mężczyzn i 412 kobiet, żyjących w stałym związku. Ankietowani musieli udzielić informacji dotyczących m.in. spraw osobistych, związku oraz zachowań seksualnych. Pytania dotyczyły też danych demograficznych, m.in. religii, dochodów i wykształcenia.

 

Do „skoku w bok” przyznało się 23 proc. ankietowanych mężczyzn i 19 proc. kobiet. Jak pokazały wyniki ankiety, na zdradę wpływa wiele czynników. Najważniejsze to: nasza osobowość, jakość związku i nawyki seksualne. Najmniejsze znaczenie mają czynniki demograficzne. Kobiety zdradzają, ponieważ są niezadowolone ze związku. Natomiast najbardziej zaskakujący jest fakt, że wśród mężczyzn najczęściej zdradzają ci, którzy boją się, że w łóżku nie staną na wysokości zadania.

 

Milhausen przypuszcza, że panowie dopuszczają się zdrady, bo są... „przezorni”. Gdyby seks się nie udał,mężczyzna nie będzie musiał więcej patrzeć w oczy przypadkowej partnerce, na co w stałym związku nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też jest to strasznie karkołomne. Z mozołem da sie z tego zdania cos zrozumiec, ale jest jakies koslawe. "Gdyby sex sie nie udał....na co w stałym związku nie ma szans" mozna pomyslec jakby druga czesc dotyczyła pierwszej, a nie srodkowej (ktorą wykropkowałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×