Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bardzo szybkie bicie serca prosze o szybka odpowiedz!


piotrek9444

Rekomendowane odpowiedzi

Wstajac z krzesla poczulem sie dziwnie tak jakos slabo (tylko nie tak jak to sie zawsze robi gdy wstaje sie szybko z krzesla) Poczulem sie bardzo dziwnie poczym zaczelo mi bardzo szybko bic serce nie dotykajac klatki piersiowej czulem jak mi nawala serce dopadl mnie straszny lek i strach ze cos mi sie zaraz stanie. Teraz juz jest wszystko w normie ale boje sie ze jestem chory ze moge w kazdej chwili dostac zawalu co mam robic? Jechac na pogotowie ? Prosze o szybka odpowiedz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak mialam przy najsilniejszym ataku...bardzo bilo..tez myslalam,ze erce..robilo mi sie slabo..wezwalam pogotowie bo nie moglam isc..powiedzieli,ze mam wziac lek na uspokojenie i isc spac...rano nie bedzie po tym sladu..i tak bylo..czasem wracalo ale nie w takim stanie..przy wstawaniu..krecilo sie w glowie i mroczki przed oczami..teraz juz mam to coraz rzadziej..

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie bo psychiatra przepisala mi lek anafranil i przeczytalem o tym ze nie wolno brac gdy ma sie chore serce obawiam sie ze objawy ktore mam wyzej wymienione to moga byc objawy choroby serca i caly czas mam ogromny lęk boje sie wziasc ten anafranil bo nie chce zeby mi sie cos stalo doradzcie co mam robic czy te objawy ktore mam to sa objawy choroby serca ? Prosze o szybka odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze to atak paniki ale wg mnie to cos innego czulem sie swietnie dzisiaj. Dzisiaj bym moj najlepszy dzien pod wzgledem psychicznym czulem sie bardzo dobrze az nagle wstajac poczulem to dziwne uczucie w glowie tak jakbym mial zaraz zemdlec i odrazu po tym serce mi tak nawalalo ze szok :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze to atak paniki ale wg mnie to cos innego czulem sie swietnie dzisiaj. Dzisiaj bym moj najlepszy dzien pod wzgledem psychicznym czulem sie bardzo dobrze az nagle wstajac poczulem to dziwne uczucie w glowie tak jakbym mial zaraz zemdlec i odrazu po tym serce mi tak nawalalo ze szok :(

 

 

Nie wiem Piotrek co wiesz o atakach paniki...

 

Ja znam je niestety aż za dobrze...:( przychodzą niespodziewanie ,nie ważne czy jesteś pod wpływem stresu czy radości... to nie ma większego niestety znaczenia

 

Szybkie bicie serca , dziwne uciski w klatce i głowie , splątanie myśli , duszności... i mega strach... niestety to normalne :( - wiem jak to brzmi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz , że akurat najczęściej przy zmianie pozycji zaczyna się ta sercowa "rewolucja"

obstawiam hipotonię ortostatyczną , tym bardziej ,że przyjmujesz TLPD Anafranil .

Nic Ci nie będzie , łykaj tabletki , i nie myśl o tym serduchu ciągle .

Będziesz żył , serce nie jest chore a jeśli chcesz potwierdzenia idź do lekarza POZ

niech zrobi chociaż ekg , badanie krwi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anafranilu jeszcze nie bralem bo sie boje ze cos mi sie po tym stanie. Czy przez morfologie krwi mozna stwierdzic czy ma sie chore serce bo bylem 3 tygodnie temu u rodzinnego badal mi tetno oraz tymi sluchawkami serce powiedzial ze rowno bije i tetno w normie i morfologie krwi tez mialem w normie Czy moge na podstawie tego stwierdzic ze mam serce zdrowe ? Ze ten "atak" ktory napisalem wyzej to byl atak paniki a nie atak serca? Bardzo prosze o szybka odpowiedz bo chce miec juz spokojne swieta albo poprostu pojade do tego szpitala i zostawia mnie tam na wigilie:(. I nie piszcie mi "jedz lepiej do szpitala to bedziesz mial 100% pewnosc. Wiele osob z lękami takimi jak ja mam miewaja takie ataki wiec niech te osoby sie wypowiedza co o tym sadza z gory dziekuje. Podkreslam ze mam dopiero 17 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, ja jeździłem na Pogotowie z 10 razy, dobrze mnie tam znali. Miałem może 16-17 lat. Zawsze wszystkie EKG wychodziły prawidłowo i zazwyczaj po rozmowie z lekarzem, uspakajałem się i wracałem do domu. Dopiero za którymś razem pani doktor stwierdziła że muszą zrobić mi kompleksowe badania i zostałem na 3 dni w szpitalu. Wtedy był holter, prześwietlenie klatki piersiowej, pełna morfologia itd. USG mi nie robili. Stwierdzili że jestem bardzo zdrowy, diagnoza: Nerwica. Odesłali mnie do Neurologa gdzie pani doktor zrobiła mi badanie EEG które wykryło patologie i diagnoza się potwierdziła: Nerwica. Pani doktor powiedziała że tego się nie leczy, po prostu kazała zmienić tryb życia. No i trochę się uspokoiło na jakiś czas. Ale ostatnio mam nawrót, mam 20 lat i wychodzę przed wszystkimi na wariata, a najbardziej przed swoją rodziną. Nie za bardzo to rozumieją po prostu.

Pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipotonia ortostatyczna prowadzi do choroby niedokrwiennej serca, a owa choroba do zawału. Radzę coś z tym zrobić. Kierunek - lekarz!

dlatego napisałąm , by do lekarza dla spokojności poszedł , lecz badania i tak nic nie wykażą i odejdziesz z kwitkiem - nerwica .

Ja nie napisałam o przewlekłej hipotonii orto ;)

możliwe,że od Anafranilu , możliwe ,że od "nakręcania "się .

Badziak z całym szacunkiem , ale po 3-4 dniowych zaparciach podejrzewałabyś od razu CA okrężnicy ?

czy raczej coś z dietą nie tak ? ;)

pozdro i nie siej od razu najgorszych nowin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika: rzecz w tym że mieszkam za granicą, a tu ciężko o fachową pomoc w naszym języku. Nie chodzi nawet o to, że nie radzę sobie z angielskim bo używam go bardzo dużo, ale nie w takim stopniu by rozmawiać z psychoterapeutą. Zostanie chyba tylko powrót do kraju.

 

Piotrek: Myślę, że nie ma się co nakręcać im bardziej myślisz o tym co Ci jest, tym gorzej. Do mnie jakoś to dociera, że nic mi nie grozi, aczkolwiek bólu nie jestem w stanie ugasić i męczę się z tym każdego dnia i pewnie będzie tak aż do wiosny. Słońce i lepsza pogoda jakoś pozytywnie na mnie wpływają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, myślę że po prostu zmiana trybu życia, tzn. praca na nocne zmiany, przemęczenie i stres związany z zagubieniem w tutejszym środowisku spowodowały to co się ze mną aktualnie dzieję. Na szczęście niedługo wracam, będę próbował coś zmienić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EvilAngel22, lepiej zapobiegać niż leczyć ;)

 

nie dla przekory , bo zgadzam się zdecydowanie o zapobieganiu ... ale nerwica potrafi uprzykrzyć życie i możesz , zapobiegać , łykać wszelkie kwasy omega, brać lecytynę , zdrowy tryb życia prowadzić

i tak będziesz mieć kołatanie serca ... i tak po zmianie pozycji będziesz słabnąć ... badania nic nie wykażą .

To w głowie siedzi . Trzeba często dotrzeć do sedna właśnie tego , a nie choroby somatyczne

pod objawy dopasować ;)

ps - nie twierdzę , że zdrowy tryb życia nie pomaga ... pomaga!! owszem zdecydowanie

ale czasem trzeba coś więcej ;)

Co do tematu by offa nie robić .

Idź do lekarza POZ .. serio ... może to uspokoi Ciebie ... a jeśli tylko nakręci , bądź też nic nie da ( bo serio obstawiam , że ok z serduchem u Ciebie ) psycholog co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz od prawie dwóch tygodni w nocy budzę sie z waleniem serca,drętwieją mi również ręce.

w,żaden sposób nie mogę,sie uspokoić,tabletka uspokajajaca tez nie dziala.dzieki temu mogę nie spac pól nocy.

mam nerwice,dużo stresów i wiem ze to jest od tego.

 

są jakieś lekarstwa na zwolnienie bicia serca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×