Skocz do zawartości
Nerwica.com

szpital co sądzicie


zenon.strzyga

Rekomendowane odpowiedzi

Z własnego doświadczenia raczej Ci nie opowiem, ale tak. To wszystko zależy na jaki oddział Cię kierują. Jeśli trafisz na oddział ciężki może być niefajnie, mnie osobiście jako "turystę" oddział przeraził i po jednokrotnym wizytowaniu już tam nie chciałem chodzić. Widziałem oddział dla rekonwalescentów/diagnostyczny. Wykonują pełne badania, ciśnienia, waga, serca, tomograf, EEK w przypadku diagnosty. Rekonwalescenci EEG lub nie. Zorganizowany dzień, cały czas jakieś zajęcia (w deseń studiów) niewymagające, krótkie ponieważ niektórzy zmagają się z akatyzją np. Dużo pracy w grupie. Zajęcia angażujące do powrotu do społeczeństwa. Ogólnie sporo możesz robić (to zależy od placówki) książki, filmy, jakieś tam instrumenty widziałem. Jakieś sprzęty sportowe. Ogólnie wszystko co może pacjenta zaktywizować. Jeśli czujesz się zdrowy padniesz z nudów, jeśli masz problemy z kręgu negatywnych to wydaja mi się że oddział pomoże. Pomoc lekarska i opieka psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze szpitalami według mnie jest tak że , zależy to od twojego stanu zdrowia a nie od samego miejsca

 

jeśli jesteś w faktycznie złym stanie to szpital ci go pogorszy do granicy piekła na ziemi

 

jeśli jesteś w stanie swobodnie w miarę żyć i funkcjonować to szpital ci nie zrobi wiele szkód

 

moje doświadczenia ze szpitalami to traumy , nie licz że ktoś tam będzie się tobą opiekował , bywają pacjenci w stanach nadpobudliwych takich że nie da się przy nich wytrzymać , bywają pacjenci bez hamulców żadnych , jedna dziewczyna łaziła za wszystkimi facetami i rozbierała się publicznie oferując sex , bywają pacjenci wykolejeńcy lub kryminaliści

 

szpital to nigdy nie było dobre miejsce dla nikogo , oglądałem nawet raz film w którym położyli do szpitala zdrowego i on zwariował nie był to film dokumentalny ani na faktach ale jest to możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyx, z tym akurat bywa różnie , bo są szpitale gdzie naprawdę można odpocząć od tego całego zgiełku i personel gwarantuje fachową pomoc. Niestety to rzadkość , w większość przypadków szpitale psychiatryczne , funkcjonują tak , że pacjenci czują się jakby nie byli tam po to by się leczyć , tylko jakby byli tam za kare. Wszystko zależy od tego gdzie trafisz , dlatego dobrze czasem przed pobytem w szpitalu , poczytać opinie byłych pacjentów , jak to wygląda w danym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio Nerwica podoba mi sie twoje ułudne podejscie do sprawy. czy to bylem w klinice czy to bylem w szpitalu wojewodzkim czy to bylem w szpitalu gdzie brud byl zawsze bylo tak samo. wiezienie. ilez mozna wytrzymac w murach? ile wytrzymasz dni? internetu nie ma, muzyki nie ma, telewizora nie ma, a jak jest to leci caly czas 1 albo 2 albo tv.n. w szpitalach psychiatrycznych zazwyczaj sa ludzie, ktorzy nie radza sobie. samobojcy, ludzie, ktorych policja zgarnela, na detencji albo na pierwsza diagnoze. chcesz sie leczyc lekami to lecz sie w domu. mozesz cos normalnego zjesc, myjesz sie kiedy chcesz, nic ci nikt nie ukradnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w szpitalu psychiatrycznym babińskiego w krakowie przez okres 3 tyg ale na diagnozie . Byłem na oddziale gdzie były osoby z psychozami, depresjami, neriwcami . Mi sie w szpitalu strasznie nudziło , na dodatek trzeba było uważać na złodziei wsrod osob z psychozami. Jezeli sie otworzysz na innych to moga toba manipulowac. Ja prawie z nikim nie mialem kontaktu bo ciezko bylo pogadac z kims . Tylko patrzyli zeby cie wykorzystac . Poza beznadziejnymi zajeciami terapeutycznymi gdzie sie malowalo farbami glownymi zajeciami na oddziale bylo palenie szlugow i handel kawa . Ja np mialem wode mineralna to koles po zespole odstawiennym bral mi ta wode bez pytania i pił . Ja nie polecam szpitala poniewaz jest to ciężkie miejsce i trudne , ja sam gdy tam bylem czulem ze tam sie nie nadaje i juz nie moglem sie doczekac kiedy wyjde .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×