Skocz do zawartości
Nerwica.com

depresja po urazie głowy


misiek_1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też cierpie może nie wiążę tego z urazem ale uraz może powodować zmiany w eeg typu padaczkowego choć wcale nie musisz mieć drgawek żadnych .Jeśli uraz dotyczy okolic skroniowo czołowych czasem nawet eeg nie wykrywa zmian a pacjent cierpi na depresję .Tu jest pułapka bo niby elektrowstrząsy leczą depresję ale są to napady drgawkowe kloniczno -toniczne a jesli nie masz takich tylko np mioklonie lub napady nieświadomośći lub nawet nic nie odczuwasz a eeg wykazuje tylko tendencje do napadowości to może być przyczyną depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek_1, nie wiem, czy to ma jakis zwiazek, ale ja mialem kilka powaznych urazow glowy, ze wstrzasem mozgu wlacznie. Nie robilem tomografii, w kazdym razie u kazdego z moich psychiatrow takie pytania o urazy glowy zawsze padaly. Ale bez watpienia uszkodzenia mozgu sa i na pewno mialy jakis wplyw na rozwoj choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam kilka urazów głowy, a EEG zawsze wychodzi mi z uogólnioną napadowością (EEG padaczkowe). Jeśli komuś z was wychodzi EEG z ogniskową napadowością to prawdopodobnie w miejscu ogniska macie bliznę glejową po którymś urazie i ona wam uciska na którąś część mózgu i w ten sposób może wywołać depresję albo inne nieprawidłowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i generalnie drgawki mają działanie antydepresyjne ale za to każda czynnosc napadowa bez drgawek ma działanie depresjorodne.Czynnośc napadową możesz miec co chwilę i nawet nie wiesz o tym a swoje ona robi wpędzając w depresję bo zaburza się metabolizm mózgu .Podstawą powinno być leczenie przeciwpadaczkowe ewentualnie też antydepresyjne jakimś lekiem o małym potencjale wywoływania drgawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt więcej nie miał urazów głowy?

Owszem, miałem nieco ponad rok temu. Co prawda z rzekomej depresji leczyłem się już wcześniej, to na kanwie wspomnianego urazu doszły inne zaburzenia i nasiliły się już występujące. Jeśli chcesz o coś zapytać, śmiało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×