Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przejmowanie się zdaniem innych...


Warszawiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy jest to odpowiedni temat, odpowiednie forum - ale próbowałem już szukać pomocy u wszystkich (znajomych, rodziny itd), i to forum zdaje się być ostatnią szansą na uzyskanie porady.

 

Mam 19 lat. Kilka miesięcy temu, zauważyłem że za bardzo przejmuję się zdaniem innych ludzi. "Co to będzie?", "Co xxx sobie o mnie pomyśli?" itd. Kiedyś nie miałem z tym problemu, jednak po przeanalizowaniu wydarzeń z mojego życia, zauważyłem, że problem z tym, co ludzie sobie o mnie pomyślą mam od kilku lat, od pewnego traumatycznego wydarzenia. Sytuacja jest dla mnie bardzo męcząca - przykładem jest np. ocena. Dostałem najlepszą ocenę w klasie, podczas gdy wszyscy inni dostali oceny bardzo złe. Oczywiście po tym pojawiły się niepochlebne komentarze na mój temat. Powinienem je olewać, ale oczywiście obwiniam się o to, że mogłem tak jak inni mieć słabszą ocenę, że wtedy nie byłoby problemu. I tak jest bardzo często - prawie codziennie mam taką sytuację. Nigdy nie miałem problemów z akceptacją siebie - tak jest do teraz, jednak to przejmowanie się opinią innych jest bardzo nieprzyjemne dla mnie i do niczego dobrego nie prowadzi. Przejmuję się tym, że ktoś spojrzał na mnie nie tak jak powinien, że przywitał się zamiast z uśmiechem na twarzy, to ze smutkiem i zadaję sobie pytanie, czy zrobiłem coś źle. Wszyscy się temu dziwią. Znajomi mówią mi "olej to", "co Cię obchodzi zdanie innych?", ale ja nie potrafię tego potraktować obojętnie. Moje pytanie - może mało psychologiczne, a może i owszem - brzmi, co zrobić, aby przestać przejmować się opiniami innych na swój temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki z Ciebie Warszawiak, że pewnie przyjezdny z jakiegoś zadupia albo Twoi starzy są przyjezdni czyli zmień sobie nick :!:

 

Przejąłeś się tym co napisałem?

Jeśli tak to źle, bo hejterów znajdziesz nie tylko w klasie, gdzie będą Ci zazdrościli oceny, nie tylko na necie, ale wszędzieeeee jest ich tyyyyyluuuuu, że jak nie nauczysz się mieć ich w du*pie to nie będziesz nic robił tylko się zastanawiał nad zdaniem innych.

[videoyoutube=UymAoyAT_bI][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc jedno jest pewne wszystkim nie dogodzisz zawsze znajdzie sie ktos kto znajdzie jakies ale...pamietaj ze tacy co maja ale..to ludzie o niskiej samoocenie dlatego krytykuja innych wiec nie nalezy sie nimi przejmowac,raczej wspolczuc zawsze zadac sobie pytanie dlaczego oni sie tak zachowuja??wtedy bedzie łatwiejCi znosic rozne złosliwosci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejmowałam się długi czas, ale jak się okazuje, nie ma to żadnego sensu. Ludzie zrobią sobie i tak cokolwiek tylko będą chcieli z tego jak żyjesz, kim jesteś i co robisz. Będą oceniać. Sądzić. To nieuniknione. Najlepiej szybko nałapać dystansu do ich zdania. Inaczej może być tylko przykro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie oceniali zawsze beda oceniac innych dlaczego?.....bo sami wtedy czuja sie bardziej wazni.madrzejsi,dowartosciowani

 

-- 04 lut 2012, 10:16 --

 

Takie zachowanie ludzi świadczy

o bardzo niskiej samoocenie takich ludzi....dlatego nalezy im tylko wspolczuc...ze tak sie zachowuja poniewaz musza byc sami bardzo nieszczesliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×