Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to depresja? Nie radzę sobie z niczym...


self_therapy

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałam Twój wpis i zastanawiam się czemu mówisz NIE terapii grupowej. Może właśnie podobne doświadczenia innych ludzi uświadomiłyby Ci swoje własne schematy postępowania i jakoś pomogły przebudować je w bardziej konstruktywne. A jeśli nie terapia grupowa to nie zastanawiałaś się nad terapią indywidualną?

 

Moje pierwsze skojarzenie po przeczytaniu wpisu to wiązanie się w związki z ludźmi, którzy sami mają duże problemy i w dodatku potrafią manipulować innymi osobami aby uzyskać własny cel. Piszę to głównie w odniesieniu do tego chłopaka, który pociął się wannie i rzekomo przepisał wszystko na Ciebie. To może taki offtop ale według polskiego prawa taki testament nie ma żadnej mocy prawnej, to tylko na amerykańskich filmach tak to wygląda. Moim zdaniem chciał Ci pokazać jak dużo jest w stanie dla Ciebie zrobić i pewnie oczekiwał tego samego od Ciebie.

 

To chyba działa na tej zasadzie, że poszukujemy ludzi w jakichś sposób podobnych do siebie, z podobnymi problemami i liczymy, że wspólnie jakoś sobie poradzimy. Też tak kiedyś myślałam. Teraz wiem, że żeby kogoś ratować bądź znacznie mu pomóc, samemu trzeba być w miarę zdrowym emocjonalnie.

 

Nie chcę żeby to zabrzmiało jako kolejna złota rada, ale wydaje mi się, że najpierw powinnaś się skupić na tym żeby uporządkować własne życie, zająć się problemami które być może wciąż są nierozwiązane. Być może podbuduje to Twoją samooceną i pozwoli dostrzec jakie związki są dla Ciebie budujące a jakie zagrażają Twojej własnej osobie.

 

Czemu od razu psychiatra? Nie lepiej najpierw do terapeuty czy psychologa?

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes negatywnie nastawiona do terapii grupowej (zreszta podobnie jak ja, przerabialem to 3 razy i juz mam uraz), to stanowczo Ci jej nie polecam, bo z takim nastawieniem niczego z niej nie uzyskasz. Natomiast bardzo polecam ci psychoterapie indywidualna, sam chodze juz prawie 2 lata, najpierw w Polsce, teraz tutaj, i wiele dzieki niej zyskalem. Stanowczo polecam Ci tez wizyte u lekarza psychiatry. Porozmawiajcie sobie, na pewno Ci to pomoze, byc moze dostaniesz jakies leki na wyciszenie i na to drzenie rak. Na razie w takim stanie, w jakim jestes NIE JESTES GOTOWA na zaden zwiazek. Najpierw musisz zajac sie soba i troche sie uporzadkowac, ze tak to ujme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×