Skocz do zawartości
Nerwica.com

Napady złego samopoczucia i "nierealności"


aniamucha92

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Nie wiem, czy piszę na odpowiednim forum- trudno mi określić do jakiej kategorii zaliczyć moją przypadłość, mam jednak nadzieję, że może ktoś z Was zetknął się z podobnym problem i będzie potrafił coś na ten temat napisać:(

Obecnie jestem studentką I roku. Odkąd poszłam do liceum i zaczęłam spać zdecydowanie mniej, a za to dużo więcej się stresować, zaczęły się problemy - średnio raz na trzy miesiące, zwykle, gdy szczególnie się przemęczyłam, chwytały mnie następujące dolegliwości: poczucie nierealności (czuję się jak we śnie, trudno mi nawet logicznie myśleć i formułować wypowiedzi) oraz coś w rodzaju "doła", aby nie użyć od razu słowa "depresja" - czułam się tragicznie, jedyne o czym myślałam to żeby mieć spokój i iść spać, utrzymywało się to przez 7-10dni. A potem znów czułam się dobrze, bo gdy przespałam te ileś tam dni, nagle z powrotem wracał mi dobry nastrój i znów mogłam normalnie funkcjonować. Bagatelizowałam ten problem, dopóki nie poszłam na studia - od października miałam już 3 takie napady i zaczynam się bać, ponieważ wręcz uniemożliwiają mi normalne życie. Nie wiem, czy mam jakieś zaburzenia snu - w końcu śpię te 6-7h na dobę, ale to najwyraźniej nie wystarcza, czy jednak jest to jakiś rodzaj depresji albo nerwicy. Dodam, że jestem osobą nieśmiałą, wiecznie zestresowaną i z zaniżoną samooceną:( Czy jedynym ratunkiem dla mnie jest wizyta u psychologa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×