Skocz do zawartości
Nerwica.com

DEPRESJA (+ myśli samobójcze) A SZPITAL - który polecacie


nati175

Gdy mamy Myśli i zamiary samobójcze:  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gdy mamy Myśli i zamiary samobójcze:

    • trzeba iść do szpitala
      2
    • powinno się iść do szpitala
      4
    • powinno się leczyć ambulatoryjnie
      1
    • nie ma po co leczyć..
      0


Rekomendowane odpowiedzi

jestem w momencie, gdy czuje, ze muszę udać się do szpitala, nie żeby do końca z własnej woli, ale 2 lekarzy nie chce już mnie leczyć, jak nie pójdę, także tego..

W każdym razie chodzi mi o wasze wypróbowane opinie na temat szpitali w których byliście - w którym jest najlepiej, jak wygląda plan dnia, jak wyglądają zajęcie - no i czy w ogóle jakieś są - czy masz po prostu łóżko i leżysz.

Byłam w gdańsku na srebrzysku i tam jest po prostu tragedia - żadnych psychologów, żadnej terapii - po prostu masz łóżko i sobie leż.

Dlatego szukam czegoś, gdzie będzie choćby jakaś terapia zajęciowa, niech chociaż kredki dadzą, bo się wykończyć tak idzie, jak się tylko leży no i czuje, ze się bardziej pogrążam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam oddział 9 w klinice na ul. Sobieskiego we Warszawie. Miła atmosfera od poniedziałku do piątku terapia zajęciowa, od rana od obiadu. Są jakieś formy spędzania wolnego czasu: tenis stołowy, bilard, pracownia plastyczna, więc nie ma się jak nudzić. O ile ktokolwiek ma siłę żeby korzystać z takich rzeczy, a np. nie woli siedzieć w pokoju i czytać gazetę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałam na pytanie z ankiety, bo po prostu nie wiem. Zastanawiam się, może tu ktoś da mi odpowiedź: czy w ogóle jest sens rozważać szpital jako źródło pomocy, czy raczej się nie łudzić? W sumie więcej rozczarowań już w obecnym stanie nie zniosę więc wolałabym oszczędzić sobie i innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpital pomaga - ale tylko wtedy, gdy jest jakiś psycholog, jakas terapia, gdy ma sie czym zajac umysł

choć przy myślach, znaczy myślach jak myślach, przy ZAMIARACH samobójczych to właściwie najpierw jest potrzebne po prostu ustawienie leków

JA tak sobie myślę - byłam w szpitalu w takiej małej miejscowości prabuty - no i właściwie, to mogę polecić - bo lekarza sa super, no i jest chociażby terapia zajęciowa, jakiś pingpong i chyba jakaś salka gimnastyczna, raz tam co prawda tylko byłam - ale korzystanie do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×