Skocz do zawartości
Nerwica.com

renta na zaburzenia lękowo depresyjne i uzależnienie od afob


alicja115

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tu po raz pierwszy i mam pytanie czy mogę starać się o rentę z Zus na zaburzenia lękowo depresyjne i uzależnienie od benzodiazepin a konkretnie od afobanu.Od pięciu lat leczę się w Poradni Zdrowia Psychicznego na powyższe choroby i niestety od pięciu lat zażywam afoban .Biorę trzy razy dziennie po 0,5 mg.Obecnie stan mój się pogarsza,lek przestaje działać i mam stany lękowe,nie wychodzę z domu,duszę się.Życie,praca,rodzina zaczęło mi być obojętne.Czuję ciągły smutek,nie potrafię się śmiać.

Matka zaciągnęła mnie do tego Zusu ,dostałam stos papierów i tu zaczyna się następny problem.Moja Pani doktor wpisywała wizyty do zeszytu ,nie założyła mi karty i tak z historii choroby skserowała sobie pierwszą wizytę z 2007 i ostatnią z 2011.

Proszę o radę co w tym wypadku robić i czy jest sens w ogóle składać wniosek do Zus.Dodam,że posiadam przepracowane lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam Afobam bierzesz przez te lata?!

Nie dziwię się, że wszystko jest Ci obojętne i się nie uśmiechasz do życia.

 

To g***o ma działanie depresyjne (objawia wcześniej niezdiagnozowaną depresję) tak samo jak alkohol.

Dołącz jakiś antydepresant i zmień nastawienie... (a nie olewka i staranie się o rentę...)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłam lekarza o antydepresanty ale bez odtrucia od afobanu nie chce ich przepisać.

Wierutna bzdura. Leki typu SSRI są wskazane przy odstawianiu (detoxie) benzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza rentowo to ja mam przez komisję lekarską przyznane 4% trwałego uszczerbku na zdrowiu, co wcale nie znaczy że dostałabym rentę.. :roll:

a czego oczekiwałaś? że dostaniesz rentę na uzależnienie od bezno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo uzależnienie to nie mój jedyny i podstawowy problem jest to tylko skutek a mi chodzi o przyczynę.A rentę to mam w sumie w czterech literach.Zadałam tylko pytanie a wszyscy na mnie napadają jakbym była jakimś oszustem i nie doczytają do końca zaczętego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×