Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica, a może coś innego?


Jerry168

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiedziałem w którym dziale napisać o swoich problemach, więc postanowiłem tutaj. Otóż moje problemy polegają na tym iż mam dość częste niezbyt silne bóle głowy, najczęściej wieczorem jak kładę się spać lub rano jak się obudze, wtedy zaczyna się koszmar, zaczynają trząść mi się ręce czasami pocić stopy i dłonie, przyśpieszone bicie serca i myślę że zaraz zwymiotuje (nigdy nie zwymiotowałem po tym), trzęsą mi się ręce tak że nie mogę ich opanować zaczynam klepać się po żołądku, przełykać ślinę, bo myślę że zaraz zwymiotuje, ale tak jak napisałem, nigdy nie wymiotowałem po takim "ataku". Boje się że to może być guz mózgu lub coś innego poważnego. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerry168, na forum nikt Cię nie zdiagnozuje. Możemy jedynie pisać o swoich przypuszczeniach. Objawy, o których napisałeś, a mianowicie: silne bóle głowy, drżenie rąk, nadmierna potliwość, kołatanie serca, nudności mogą, ale nie muszą, wkomponowywać się w obraz kliniczny zaburzeń nerwicowych. Symptomy chorobowe przypominają atak paniki, o którym możesz przeczytać pod poniższym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/atak-paniki. Wiele osób doświadczających napadów lękowych zaczyna poszukiwać źródła swoich problemów w poważnych chorobach somatycznych typu nowotwór. Oczywiście, nie zaszkodzi, kiedy wykonasz specjalistyczne badania, które pozwolą stwierdzić, czy przyczyny dolegliwości mają charakter somatyczny, tzn. wynikają z jakiś zaburzeń anatomicznych, np. zaburzeń hormonalnych czy guza. Jeżeli badania nie potwierdzą przypuszczeń, tzn. dolegliwości nie będą wynikały z nieprawidłowości w funkcjach ciała, to prawdopodobnie zaburzenia mają charakter psychiczny. Wówczas trzeba by było skonsultować się z lekarzem psychiatrą.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×