Skocz do zawartości
Nerwica.com

Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?


d65000

Rekomendowane odpowiedzi

Kiya, skoro orientujesz się w temacie bardzo dobrze, to po co mnie dopytujesz?

 

Po pierwsze, szczera rozmowa z partnerem na pewno nie zaszkodzi - tym bardziej, jeżeli para ma problemy w sferze seksualnej, które nie wynikają z jakichś przyczyn anatomicznych, hormonalnych czy organicznych, ale raczej wskazują na podłoże natury psychicznej. "Latanie po seksuologach", jak to określiłaś, nie musi być wcale konieczne. Jeżeli partnerzy podejmują próbę radzenia sobie z problemem "na własną rękę" i uzbroją w cierpliwość, wizyty u seksuologa mogą okazać się zbyteczne. Wiele osób podejmuje walkę z problemami seksualnymi samodzielnie, bo wie, że konieczność mówienia o nich obcej osobie nie tylko by im nie pomogła, co jeszcze wzmocniła jakieś lęki. Poza tym, nie każdy nieudany pierwszy raz kwalifikuje się jako przypadek kliniczny, który wymaga specjalistycznej pomocy. Sporo ludzi ma nieudany pierwszy raz za sobą, bo okazuje się, że z nieodpowiednią osobą, bo stosunek bolesny, bo okoliczności nieodpowiednie itp., ale nie oznacza to od razu, że mają traumę czy uraz psychiczny do końca życia na miarę jakiegoś PTSD. Potrzeba czasu, by samodzielnie uporać się z tym w sobie, a z czasem kiedy pojawia się odpowiedni partner, miłość, poczucie bezpieczeństwa i dobrze ulokowanych emocji, sfera seksualna staje się na nowo piękna, seks jest satysfakcjonujący, a człowiek odzyskuje pewność siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdecydowanie tak, prawiczek ma szanse. Pisze teraz o sobie, nie wiem jak jest z preferencjami u innych dziewczyn. Niedoświadczony facet to skarb, szczególnie taki juz dorosły, dużo po 20-stcę. Wg. mnie to słodkie, kochane i przemiłe jak facet jest niedoświadczony, sto razy bardziej wolałabym takiego od typowego macho, jeb**aki, podrywacza i innego wozaka-luzaka. I wcale nie jest to "śmieszne" i "nieporadne". Miałam w swoim zyciu 27letniego prawiczka, który dzieki mnie przestał nim byc:D Było po prostu... bosko. Ach, znaleźc takiego czystego, niewinnego faceta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdecydowanie tak, prawiczek ma szanse. Pisze teraz o sobie, nie wiem jak jest z preferencjami u innych dziewczyn. Niedoświadczony facet to skarb, szczególnie taki juz dorosły, dużo po 20-stcę. Wg. mnie to słodkie, kochane i przemiłe jak facet jest niedoświadczony, sto razy bardziej wolałabym takiego od typowego macho, jeb**aki, podrywacza i innego wozaka-luzaka. I wcale nie jest to "śmieszne" i "nieporadne". Miałam w swoim zyciu 27letniego prawiczka, który dzieki mnie przestał nim byc:D Było po prostu... bosko. Ach, znaleźc takiego czystego, niewinnego faceta..

popieram w 100% :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości, dlaczego niektórzy piszą, że to problem czy wada? To lepszy jest facet, który miał dziesiątki kobiet? Dlaczego sporo mężczyzn myśli, że marzeniem kobiety jest być następną na długiej liście zaliczonych?

 

-- 08 gru 2011, 02:37 --

 

Mi by to nie przeszkadzało, jak by gość był fajny. Może nie jest to marzenie, ale przynajmniej wszystko byłoby dla niego świeże i niepowtarzalne. I dobrze by rokował, jeśli chodzi o wierność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno zwrócił uwagę na ważną kwestię. Mężczyzna nie ma wypisane na czole "Jestem prawiczkiem" i nie da się tego sprawdzić, czy wcześniej współżył z jakąś kobietą, czy nie. Dlatego jeżeli mężczyzna nie czuje potrzeby mówienia o tym, że jest niedoświadczony w łóżku, nie musi wcale o tym rozprawiać. Może o tym wspomnieć partnerce dopiero wówczas, kiedy będzie czuł taką potrzebę - nawet po stosunku z nią. Kobieta może być bardzo mile zaskoczona. Nie chodzi o to, by udawać przed partnerką "macho" z dynamitem w spodniach, a w środku trząść się jak osika przed pierwszym razem. Jeżeli jednak facet ma obawy, jak zareaguje partnerka na fakt, że jest prawiczkiem, nie musi przecież o tym mówić. Myślę, że "rozliczanie się" z wcześniejszych partnerów seksualnych nie przyczyni się do rozwoju związku. Lepiej skoncentrować się na sobie i dbać o własne życie intymne niż oglądać się wstecz. A tak jak pisałam wcześniej, każdy partner i tak jest inny. Co z tego, że ma się za sobą bogate doświadczenia w alkowie, kiedy nowego partnera trzeba uczyć się od początku. W łóżku nie ma miejsca na schematy i algorytmy. To, co fajnie wychodziło między A + B, może się nie sprawdzić w konfiguracji A + Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno zwrócił uwagę na ważną kwestię. Mężczyzna nie ma wypisane na czole "Jestem prawiczkiem" i nie da się tego sprawdzić, czy wcześniej współżył z jakąś kobietą, czy nie. Dlatego jeżeli mężczyzna nie czuje potrzeby mówienia o tym, że jest niedoświadczony w łóżku, nie musi wcale o tym rozprawiać. Może o tym wspomnieć partnerce dopiero wówczas, kiedy będzie czuł taką potrzebę - nawet po stosunku z nią. Kobieta może być bardzo mile zaskoczona. Nie chodzi o to, by udawać przed partnerką "macho" z dynamitem w spodniach, a w środku trząść się jak osika przed pierwszym razem. Jeżeli jednak facet ma obawy, jak zareaguje partnerka na fakt, że jest prawiczkiem, nie musi przecież o tym mówić. Myślę, że "rozliczanie się" z wcześniejszych partnerów seksualnych nie przyczyni się do rozwoju związku. Lepiej skoncentrować się na sobie i dbać o własne życie intymne niż oglądać się wstecz. A tak jak pisałam wcześniej, każdy partner i tak jest inny. Co z tego, że ma się za sobą bogate doświadczenia w alkowie, kiedy nowego partnera trzeba uczyć się od początku. W łóżku nie ma miejsca na schematy i algorytmy. To, co fajnie wychodziło między A + B, może się nie sprawdzić w konfiguracji A + Z.

Nie zupełni o to mi chodziło, pewnie każda choć trochę doświadczona kobieta pozna w czasie lub po stosunku że ten ktoś jest prawiczkiem nawet jeśli jej nie powie. Chodziło mi o to że kobieta nie może udawać dziewicy ( chyba że jest po operacji przywracania błony dziewiczej) a facet tak. Znałem kolesia który mówił niektórym kobietą że to jego pierwszy raz a naprawdę miał już mnóstwo bo jak się okazuje część dziewczyn lubi niewinnych i niedoświadczonych. Nieporadność seksualną można udawać albo powiedzieć że ma się wrodzony talent ale w w odwrotnym przypadku to raczej niemożliwe,ukrywający się prawiczek zostanie rozpoznany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, wiem, o co Ci chodziło, dlatego napisałam:

Nie chodzi o to, by udawać przed partnerką "macho" z dynamitem w spodniach, a w środku trząść się jak osika przed pierwszym razem.
Zgadzam się też z Tobą, że każde kłamstwo ma krótkie nogi i nawet, gdy facet będzie utrzymywał, że to jego pierwszy raz, doświadczona i "sprawna w temacie" kobieta wyczuje, że facet się dopiero zaznajamia, "z czym to się je".

 

Co do udawania dziewictwa przed mężczyznami, to też sprawę kobietom ułatwia hymenoplastyka i możliwość zafundowania sobie operacji rekonstrukcji błony dziewiczej - notabene bardzo popularnej wśród kobiet arabskich, gdyż islam hołduje idei dziewictwa, a kobieta "nieczysta" jest skreślona w oczach mężczyzn.

 

Podsyłam link: http://portal.abczdrowie.pl/odtworzenie-blony-dziewiczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do społeczności muzułmańskich to brak dziewictwa u kobiet jest powodem unieważnienia tamtejszych ślubów. Strzeżenie dziewictwa dziewczyny to główne zadanie jej rodziny( rodziców i rodzeństwa) którzy w obawie przed splamieniem honoru wolą czasem zabić córkę, siostrę niż dopuścić do jakiś kontaktów intymnych czy quaziintymnych w szczególności jeśli to jakiś o zgrozo nie muzułmański adorator. Na szczęście nie żyjemy w kraju muzułmańskim choć z drugiej strony te rozerotyzowane media i współczesność też nie są najlepsze bo nie długo to 10 latki zaczną z sobą seks uprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

 

Jak sądzisz czy przekonanie, że masz Szansę jest dobrym przekonaniem i daje perspektywę rozwoju sprawy?

 

Czy może przekonanie, że nie masz szansy jest dobrym przekonaniem, że zostaje tylko "ręka"?

 

Myślę, że to pierwsze jest dużo lepszym i zdrowszym przekonaniem, niż to drugie przede wszystkim daje Ci szansę zrobienia coś z tym, że tak jest(z tą sprawą), to drugie już nie bardzo Ci daje szansę ;)

 

 

Temat trochę z dupy, bo najskuteczniejszą drogą by się przekonać czy masz szansę po prostu DZIAŁAĆ! Czyli przekonać się jak jest na prawdę ;)

 

Niektórzy tutaj Ci podali przykłady z własnego życia, przefiltruj wszystkie te przydatne i wykorzystaj by zmienić myślenie w głowie i działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, większość facetów jest tak beznadziejnych w łóżku, że czasem ciężko się połapać który ma doświadczenie, a który nie :P

 

Ja bym dodała ,że beznadziejność rośnie wprost proporcjonalnie do doświadczenia. Wydaje im się ,że już są tak rewelacyjni ,że wcale nie muszą się starać :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważniejsze niż doświadczenie jest czyjaś wrażliwość erotyczna. I to czy pasuje do mojej. A to wyczuwam i bez pójścia do łóżka. Doświadczenie można zdobyć, a z wrażliwością trudniej - choć też może się rozwijać albo wypalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, większość facetów jest tak beznadziejnych w łóżku, że czasem ciężko się połapać który ma doświadczenie, a który nie :P

Ja bym dodała ,że beznadziejność rośnie wprost proporcjonalnie do doświadczenia. Wydaje im się ,że już są tak rewelacyjni ,że wcale nie muszą się starać :mrgreen:

Tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×