Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak się zachować przy duszności ?


ozi198

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc znów od jakiegoś czasu męczą mnie duszności miałem kilka razy echo serca holtery ekg itp i wszystko ok .ostatnio rtg płuc i spirometria tez ok . A mnie męczy uczucie jakby mi było w środku duszno cza Śrem tak a czasem ze nie mogę nabrać tyle powietrza ile chce wtedy się bije ze się udusze.bchodze na psychoterapie 7 miesięcy i biorę amitryptyline 3 lata z przerwami czy mogę się udusić ? I co wtedy robić gdy mam duszności ? Co mnie blokuje jakieś mięśnie ? Nie próbować nabierać na sile powietrza ? Wtedy mam wrażenie ze muszę bo się udusze . Pomóżcie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja na duszności nabieram powietrza ale nie do oporu i na siłę tylko tyle ile mogę i na chwilę wstrzymuję oddech. Czasami daję radę zaledwie kilka sekund i od razu mam mroczki przed oczyma po pierwszej i drugiej próbie ale później to jakoś pomaga. Po chwili mogę nabrać więcej powietrza i przytrzymać je dłużej aż po kilku razach nabieram pełną piersią i trzymam przez 15-20 sekund 2-3 razy. Pomaga mi również chodzenie, czyli zaczynam chodzić, ruszać ciało i po chwili zapominam częściowo o tych dusznościach wtedy mogę nabrać powietrza, czasami po 10-15 minutowym chodzeniu zaczynam ziewać i to mnie rozluźnia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc znów od jakiegoś czasu męczą mnie duszności miałem kilka razy echo serca holtery ekg itp i wszystko ok .ostatnio rtg płuc i spirometria tez ok . A mnie męczy uczucie jakby mi było w środku duszno cza Śrem tak a czasem ze nie mogę nabrać tyle powietrza ile chce wtedy się bije ze się udusze.bchodze na psychoterapie 7 miesięcy i biorę amitryptyline 3 lata z przerwami czy mogę się udusić ? I co wtedy robić gdy mam duszności ? Co mnie blokuje jakieś mięśnie ? Nie próbować nabierać na sile powietrza ? Wtedy mam wrażenie ze muszę bo się udusze . Pomóżcie !

 

Jeśli badania są OK to znaczy że to blokada mięśniowa. Ja bym Ci radził forsowne oddychanie, zobacz na YT jak wygląda tzw. bhastrika w jodze. ew. zainteresuj się rebirthingiem. Wszelkie objawy hiperwentylacji jak mroczki, kurcze, tężyczki itd. nie przedstawiają żadnego niebezpieczeństwa oprócz oczywiście tego że można się ich przestraszyć ( no i mamy feedback :-) Ja takie efekty lubię bo to niezłą jazda. Na początek z tego względu lepiej w towarzystwie, ale na pewno nie ma żadnych zagrożeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×