Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy możliwe abym miała schizofrenie paranoidalną?


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie dotyczy one urojen typu że wszystko jest zarażone myślami i słowami które wypowiadam. Czy jak przykładowo wstając z kanapy nacisłam dłonmi na kanape i w tym momencie pomyślałam o czymś złym, czy ta kanapa będzie już zarażona tą myślą czy teraz wszystkie rzeczy które dotkne będą zarażone tą myślą i czy będą miały coś wspólnego z tą myślą? dlatego że zarażą się tym że ze wtedy naciskając dłonmi na kanape pomyśłałam o czym złym....i wydawało mi sie ze ta myśl zjakby przeszła na tą kanape wiem że to durne co pisze ale prawdziwe męczą mnie te urojenia od długiego czasu

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zaczeło się od słów wypowiadanych w myśli wypowiadałam bardzo złe słowa dotyczące mojej rodziny, Pana Boga ale wcale tak nie myślałam wypowiadałam te słowa mimo woli niewiem nawet skąd takie rzeczy przychodziły do głowy.Naprawde straszne słowa....nie wiedziałam jak sobie mam z nimi radzić więc znowu pojawiła się myśl ze musze się z wszystkiego za każdym razem kiedy te słowo niechciane wypowiem tłumaczyć do Pana Boga,moi rodzice nie wiedzieli co mi jest i dlaczego gadam do siebie,więc pewnego dnia zadzwonili po pogotowie i zabrali mnie do szpitala psychiatrycznego, w szpitalu psychiatrycznym po rozmowie z lekarzem lekarz uznał po jakimś czasie że to schizofrenia paranoidalna nie powiedziłam mu dlaczego gadałam do siebie. I zaczełam dostawać leki na schizofrenie.Oczywiscie w szpitalu już nietłumaczyłam się powstrzymywałam się.spędziłam w szpitalu 8 miesięcy na samych lekach na schizofrenie.

Dodam jeszcze ze ciągle myśle że wszystko jest zarażone tymi słowami które wypowiadam, teraz troche mi to przeszło dlatego ze upewniłam się na forum że tonieprawda, ale wwcześniej jak powiedziałam jakieś okropne słowo w myśli,bałam się dotykać rzeczy w swoim domu miałam przekonanie ze jak dotkne to to już będzie zarażone tym słowem :shock: Nie wiem w sumie co ja już mam. W szpitalu lekarz ani razu ze mną nie rozmawiał sama o to tez nie prosiłam...Najpierw myślałam że mam nerwice netręctw..Ale na forum nerwicy natrętw powiedzieli mi że mam urojenia :? że prawdopodobnie mam schizofrenie paranoidalną,dodam że sama czuje się dobrze nie czuje jak jabym miała schizofrenie ...teraz wczescniej męczyły mnie jeszcze te urojenia ale to było dla mnie takie oczywiste to jak myśłałam że wszystko jest zarażone tymi słowami i myślami a wy co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, a te myśli to obsesje, a nie urojenia. Co za tępy cymbał zdiagnozował u Ciebie schizofrenię paranoidalną. Skoro jak sama twierdzisz "wiesz, że to co piszesz jest durne, ale tak jest" oznacza to, że przejawiasz krytycyzm wobec własnych myśli. Wiesz, że są niedorzeczne, ale nie możesz się od nich uwolnić. To cecha natręctw, a nie urojeń. Przecież Ty masz ewidentnie ciężką nerwicę natręctw. Wiem co mówię, bo mam długi staż w nn. Jesteśmy jak stare małżeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli pomyśle o czymś złym i i będe miała takie urojenie że poczuje jakbym robiła rękami tą rzecz i np.coś zrobie w tym samym czasie to czy to co zrobie będzie zarażone tą złą myślą i tym co poczułam? Czy np jezeli wejde w tym samym czasie na internecie w jakąś strone i pózniej będe chciała zrobić w życiu realnym to co znajdowało się na tej str. czy te rzeczy jak je zrobie będą zarażone tę myślą i tym co poczułam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta8019, na temat schizofrenii paranoidalnej możesz przeczytać pod poniższym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/schizofrenia-paranoidalna. Wbrew zapewnieniom Mad_Scientist, że masz myśli natrętne, ja raczej skłonna byłabym potwierdzić diagnozę pt. schizofrenia. Świadczy o tym chociażby fakt konieczności weryfikowania "prawdziwości swoich myśli" na forum z innymi ludźmi. Radziłabym się udać do dobrego psychiatry, który rzetelnie przeprowadziłby diagnozę różnicową. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×