Skocz do zawartości
Nerwica.com

KW. WALPROINOWY/KW. WALPROINOWY + WALPROINIAN SODU/ WALPROINIAN SODU(Convulex/Depakine Chrono, Depakine Chronosphere, ValproLEK/ Absenor, Convival Chrono, Depakine)


Mizer

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      37
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Depakina w sumie za wiele nie pomoże. To stabilizator nastroju i to lek wspomagający jak już ktoś wczesniej napisał. Sam w sobie dużo nie daje z wyjątkiem skutków ubocznych. Ale nie zawsze, zalezy u kogo. Ja np. przytyłam. :( Dzięki Bogu zmieniono mi ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! biore depakine 2x dziennie na stablilizacje nastroju i w sumie mi pomaga... wczesniej bylam bardziej agresywna chociaz teraz i tak zdarza mi sie ze zaczne sie wsciekac z niczego, ale przyjanjmniej nie dochodzi juz do rekoczynow wiec jak dla mnie lek na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja również biorę Depakine Chrono 300 i Luxetę 50 mg.Na początku było mi bardzo często niedobrze i mnie mdliło okropnie...Jednak i tak czuję się naprawdę o wiele lepiej.Nie mam już od dłuższego czasu agresywnych ataków,nie wrzeszczę i nie rzucam przedmiotami..a co najważniejsze odczuli tą zmianę moi najbiżsi i lepiej się przy mnie czują teraz niż przed rozpoczęciem leczenia.Widać bardzo potrzebowałam tych leków.

 

A jeśli o tycie chodzi to biorę też magne B6 i zleciałam 5 kg.bo magnez powoduje szybszą przemianę materii(przynajmniej tak jest w moim przypadku) :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat niestety oprócz zaburzeń nerwicowych cierpię też na zaburzenia świadomości (wyłączam się na kilka sekund i nic się nie dzieje , taka mikro-padaczka) i jeden lekarz przepisał mi właśnie dopakine. Nawet nie zaczęłam go brać, zostałam przy swoim leku: lamitrin i po tym przynajmniej nic się nie dzieje.

Pewien farmaceuta powiedział mi, że jest to stary lek i jak na moje nikłe "napady" jest silny.

Poza tym lekarz od razu mi powiedział, że mogę trochę przytyć i mogą (jw) zacząć wypadać mi włosy...

Wybaczcie może piszę nie w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał ten lek i z jakim skutkiem??Lekarz przepisał mi go na sztywnienia karku, bóle kości i mięśni w sytuacjach stresowych oraz na moje chwiejne nastroje . Czy może ktoś powiedzieć coś więcej na temat tego l eku . Czy od niego się tyje ? Jakie są skutki uboczne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał ten lek i z jakim skutkiem??Lekarz przepisał mi go na sztywnienia karku, bóle kości i mięśni w sytuacjach stresowych oraz na moje chwiejne nastroje . Czy może ktoś powiedzieć coś więcej na temat tego l eku . Czy od niego się tyje ? Jakie są skutki uboczne ??

 

zazwyczaj stsouje się ten lek - by złagodzić (wyeliminować) efekty uboczne silniejszych psychotropów, brałem go - i moge powiedziec tylko tyle, że jego wpływ na mójk organizm był praktycznie żadny, zresztą jak z każdym z leków które do tej pory stosowałem... plusem jest to ze na fundusz dostaje sie go za free:)

 

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=569

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy, wrocilam od psychiatry , dostalam depakine, czytam teraz Wasze posty i zastanawiam sie czy brac to przez miesiac czy pobiec jak najszybciej do lekarza i poprosic o lamitrin?

Pobuje bezskutecznie schudnac 5 kg i mam schizy na punkcie wagi - a tutaj 3/4 doswiadczen z depakine to dodatkowe kg ! .

 

Od czego zależne jest czy psychiatra doda P na recepcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Literka P oznacza "przewlekłe" ale po co to się piszę to nie wiem.

 

Nie jestem żadną specjalistką w temacie. Na pewno lekarz lepiej się zna, może stwierdził, że dopakine jest najbardziej odpowiedni dla ciebie... lamitrin to inny lek. zawsze możesz zapytać, ale i spróbować pobrać dopakine.

 

ale dziwi mnie, że nie ma żadnych nowszych odpowiedników dopakine albo o takim działaniu? :-|

a który raz byłaś u tego psychiatry? bo jak pierwszy to byłoby dziwne, że ci strzelił dopakine. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy. a to podobno dobry lekarz. dlaczego to dziwne, ze dostalam ten lek?

pisze sie po to aby lek byl refundowany i wtedy zamiast 70 zl za opakowanie placi sie grosze.

na innym forum odnioslam wrazenie ze lamitrin to zamiennik dopakine po ktorym sie nie tyje i wlosy tak nie lecą:

http://www.bipolardisorder.fora.pl/leki-leczenie,5/lek-po-ktorym-sie-nie-tyje,482.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak mi się skojarzyło, że dopakine to toksyczny lek i że silny... więc jak to pierwszy lek to może delikatniejszy..

mi się wydaje że zanim psychiatra przepisze lek to powinien poznać troszkę tego pacjenta... ale to tylko moje przepuszczenia.

 

----------------------

specjalistą nie jestem :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój psychiatra na ciebie leci ?

Nie wyobrażam sobie takich terapii ...

 

W jakim my świecie żyjemy ...

 

Jak chcesz ....mogę ci dać namiary na poniekąd znanego mi psychiatrę .

Ale on mieszka w Krakowie więc nie wiem czy ci będzie pasowało . Jeśli nie to trzeba coś wymyślić... może mój znajomy psycholog, kogoś poleci z twoich rejonów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie Depakine Chrono dzialalo bardzo dobrze i bylam zadowolona. Moze na poczatku troche wypadaly mi wlosy ale to szybko przeszlo. Poza tym nie mialam zadnych skutkow ubocznych. Nie przytylam ani troche. I nawet zaczelam bardzo dobrze spac bo wczesniej mialam problemy z zasypianiem. Z depakine bylo tak ze ledwie przylozylam glowe do poduszki i po paru chwilach juz spalam. No ale niestety lekarka uznala ze lepiej dla mnie gdy zmienie ten lek na Lamitrin bo mam policystyczne jajniki a depakine ponoc na to wplywa. Lamitrin biore teraz od dwoch tygodni i coz.. szczerze to nie jestem zadowolona :/ Zaczelam znow cierpiec na bezsennosc, bole glowy, ostatnio nawet zaslablam w robocie i teraz siedze sobie w domu na L4..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się włąśnie zaczołem zastanawiać cóż takiego mogło sprawić że non stop chce mi się jeść, przeglądam to forum czytając o w.w. leku...

...i wszystko jasne

p.s.

w moim przypadku przytycie kilku kilkogramów byłoby milewidziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×