Skocz do zawartości
Nerwica.com

KW. WALPROINOWY/KW. WALPROINOWY + WALPROINIAN SODU/ WALPROINIAN SODU(Convulex/Depakine Chrono, Depakine Chronosphere, ValproLEK/ Absenor, Convival Chrono, Depakine)


Mizer

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      37
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      18


Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się powstrzymać tycie od Depakiny? Przytyłem już 3kg... a już ważę sporo. Jeśli bym całkowicie odstawił słodkie, to bym zaczął chudnąć? Apetytu z kolei jakiegoś wybitnego nie mam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Sympatyczny27 napisał:

Czy ten lek powoduje zaburzenia koncentracji,i dziwną niezbornosc ruchów ? Mam ogromny problem z koncentracja na tym ,i dziwnie chodze :P

Biorę tylko doraźnie i efektem u mnie zawsze jest zamulenie i problemy z koordynacją. Mija po ok 3-4h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sympatyczny27 napisał:

To dlatego ja sie czulem wylaczony caly czas. Dobra poszlo w odstawke,a to mozliwe ze po tym nie staje ? Czytalem ze wypiera hormony tarczycy,przez co powoduje niedoczynnosc (tycie) . Mozliwe zeby libido kasowal ?

Nim coś odstawisz to pogadaj z lekarzem. Nie wiem jak długo go bierzesz, może organizm jeszcze się nie przyzwyczaił. W moim przypadku efekty o których piszę są pożądane, dla Ciebie mogą to być skutki uboczne.

Jeżeli symuluje efekt niedoczynności tarczycy to może (tylko moje zdanie) powodować tycie i zmniejszać energię do działania w tym i libido. Chcesz mieć pewność, zapytaj lekarza dlaczego dał Ci taki lek i na jakie efekty liczy, a jakie mogą być skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji mojej wiedzy ,nie potrzebuje konsultacji z lekarzem drogi kolego. No wlasnie tez tak mysle ,ze to przez tą tarczyce takie problemy wywoluje.Depakina jest inhibitorem CYP450 ,co za tym idzie hamuje konwersje testosteronu do estradiolu ,takze libido powinno byc ok.

Edytowane przez Sympatyczny27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, łatwiej uznać, że ma się problem z erekcją przez leki zapisane przez lekarza niż przez własne eksperymenty z nimi, alkohol, narkotyki czy zwykły stres i zły tryb życia. Lekarze mają taką zasadę, że nie leczą się sami, bo nie mają dystansu do swoich objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 18:54, Sympatyczny27 napisał:

Masz racje .Mhmm https://www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=494 na tej stronie pisze "Działanie psychotropowe przejawia się poprawą koordynacji wzrokowo-ruchowej i zdolności koncentracji." wow ,ten lek ma koncentracje poprawiac ? O_o

Ja biorę paroksetynę + lamotryginę 50mg i kwas walproinowy 300mg, powiem szczerze, że było w miarę ok przez 2-3 miesiące a ostatnio co raz się jakoś "przypadkowo" zataczam a to przy wstawianiu, a to przy prostowaniu się, dobrze wyłączony jestem też.. aż czasem mam wrażenie, że myślami to uciekłem gdzieś totalnie indziej i ktoś do mnie mówi a ja wyrwany z tego stanu.... eee słucham? Trochę to mnie martwi...  kwas walproinowy podbija stężenie lamotryginy, no ale tak mi zapisała lekarka... ; ) libido to mi zdechło po tych lekach zupełnie... biorę na noc magnez + cynk + tribullus + trazodon 25mg ale i tak jest pipa ;d Jedyny plus to zredukowane lęki, ale to jest ogromny plus. 

Edytowane przez In_Chains_Of_DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio dorzucił Ci absenor podczas, gdy wchodzisz na lamotryginę? Dwa stabilizatory na raz... Ja tam nie wiem w jakim celu. W terapii padaczki takie połączenie się stosuje i jak chce się zmniejszyć dawkę lamotryginy. No działa, bo to lek, nie ma leków niedziałających, jest skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zduszonyszept napisał:

Po jakim czssie zaczal na Was działać lek Depakine? Biorę 5 dzień i jesyem bardzo senna. 

Znowu coś wtrące jako stary wyjadacz depakine

Lek nie jest stricte na depresje to stabilizator nastroju, lek przeciwpadaczkowy, dodatek do innego leku (zwiększa stężenie np fluoksetyny czy wenlafaksyny)

Po jakim czasie działa trudno jest mi napisać, początki brania były ok 20 lat temu z przerwą.

Myślę, że mix z wenlą (raczej wysokie dawki) plus ew. z dodatkiem ok 50 mg trazodonu w Twoim przypadku ma duże szanse powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję stary wyjadaczu :* naprawdę chcialabym przestać się męczyć, stany depresyjne mam od gimnazjum... Jestem ciekawa, jak to jest żyć bez poczucia wszechogarniajacego bezsensu i słabości.

Zniose nawet tycie i wypadanie włosów, byle moc wrócić do żywych. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zduszonyszept napisał:

Dziękuję stary wyjadaczu :* naprawdę chcialabym przestać się męczyć, stany depresyjne mam od gimnazjum... Jestem ciekawa, jak to jest żyć bez poczucia wszechogarniajacego bezsensu i słabości.

Zniose nawet tycie i wypadanie włosów, byle moc wrócić do żywych. 

 

Mam jeszcze pytanie - czy taka mieszanka leków zlikwidowala Ci całkowicie libido? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zduszonyszept napisał:

Dziękuję stary wyjadaczu :* naprawdę chcialabym przestać się męczyć, stany depresyjne mam od gimnazjum... Jestem ciekawa, jak to jest żyć bez poczucia wszechogarniajacego bezsensu i słabości.

Zniose nawet tycie i wypadanie włosów, byle moc wrócić do żywych. 

 

Daj szanse temu zestawowi, jeśli nie będzie dużych skutków ubocznych można podbić wenlę do 300mg.

Jeśli będziesz miała ruch zdrowo się odżywiała nie będzie tycia i wypadania włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Biorę 250 mg wenlafaksyny i 300 depakine rano oraz 300 wieczorem. Nadal nie zauważam żadnych pozytywnych rezultatów. Cały czas odczuwam bezsens życia i próbuje się na siłę motywować do robienia czegokolwiek, resztkami sił. Czy byłoby sens zwiększyć np. Depakine? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×