Skocz do zawartości
Nerwica.com

ceramika artystyczna


Gość Sabaidee

Rekomendowane odpowiedzi

To nie moje prace lecz mojej córki. Pozwoliłem sobie je tutaj zamieścić, bo jestem ciekawy Waszych opinii. Sam o tym temacie nie mam zielonego pojęcia.

nie wiem czy chodzi Ci o opinie na temat ceramiki czy zdjec?

ceramika bardzo ladna jak i tez zdjecia ale sa za ostre (brak glebi tzn tlo przyciaga oko w takim samym stopniu jak motyw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superpit99, chodzi mi o ceramikę. Co do głębi ostrości to słuszna i cenna uwaga. Takie przedmioty dość trudno technicznie się fotografuje, a ja mam i mało doświadczenia i braki sprzętowe, aby właściwie to wyeksponować. Przydałby się jakiś tunel albo namiot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiatlo i cien sa najwazniejsze, niekoniecznie tunel, wystarcza ekrany reflektujace/wchlaniajace swiatlo folia po kawie tchibo naklejona na styropian oraz inny obciagniety ciemnym materialem

niekoniecznie profesjonalne wanny swietlne ktore kosztuja majatek;)

w photoshopie mozna co nieco (a wlasciwie wszystko) skorygowac ale to kosztuje duzo czasu w porownaniu z dobrym prowadzeniem swiatla w czasie sesji zdjeciowej

jak chcesz to moge Ci/wam pomoc wobrobieniu tych zdjec ale dopiero w styczniu obecnie mam urwanie glowy z katalogiem

 

PS jakiego obiektywu uzywasz?

 

-- 28 lis 2011, 13:54 --

 

ceramika3.thumb.jpg.a052e33a0a1ca4fbdfc79141773a6503.jpg

ceramika3a.thumb.jpg.ee86009edbe773e675ffd7d8676507c8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirabeleee, tak, ale to jest zrobione na szybko i dlatego. Napisał Superpit99 o tym wyraźnie. To tylko taka poglądówka co i gdzie tzreba zblurować.

superpit99, obiektyw mam Canona EF II 1::1,8 o stałej ogniskowej 50 mm

paradoksy, wstała lewą nogą to niech się nie czepia. :D Rozmawiamy o ceramice i sposobach jej prezentacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, z tego co zrozumiałam chciałeś pokazać dzieła córki a nie gadać o technikach fotografii, zgadza się? :)

nie wstałam lewą nogą, poranek spędziłam w siedzibie nfz.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superpit99, chodzi mi o ceramikę. Co do głębi ostrości to słuszna i cenna uwaga. Takie przedmioty dość trudno technicznie się fotografuje, a ja mam i mało doświadczenia i braki sprzętowe, aby właściwie to wyeksponować. Przydałby się jakiś tunel albo namiot.

się zdecyduj ;)

 

 

 

a..

róbta co chceta :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×