Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak poznałem moją nerwicę lękową.


SaintJimmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Podobnie jak wy, od jakiegoś czasu zmagam się z problemem o podłożu psychicznym. Zaczęło się mniej więcej we wrześniu, w trakcie nocy obudziłem się i nie mogłem jakby wziąść pełnego oddechu(oczywiście mogłem - tak mi się tylko wydawało). Problem zaczął towarzyszyć mi częściej i powiązałem go z bólem żołądka. Poszedłem do lekarza, lekarstwa nie pomagały a EKG i inne badania nic nie wykazało. Domysliłem się więc co jest przyczyna problemu i udałem się do lekarz psychiatry. Dostałem wellbrutin, który po 3 tygodniach działania powiększył atak lęku i depresji. Dostałem do niego Tritico oraz estazolan. Niedawno udałem się do innego lekarz, kazała natychmiast odstawić leki (estazolan wolniej) i przypisała mi nowy lek. Od jakiegoś czasu towarzyszy mi ciągle poczucie lęku przed chorobą serca, natomiast echo dwa lata temu wykazało, ze serce mam jak dzwon, a ekg w ub tygodniu również było b.dobre, jak i wszytkie badania, które robiłem. Nie mogę przestać o tym myśleć. Dodatkowo mam chory kręgosłup w odcinku piersiowym, co czasem bardzo boli i podwaja poczucie lęku. Od poneidziałku rehabilitacja, a od dziś przyjmuje nowy lek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam typowo nerwicowy ból oczu/ głowy. Tyle że mi dokuczają jeszcze inne objawy, przez co nie skupiam się na samej nerwicy, myślę że z tym da się żyć. Gorzej jak temu twojemu lękowi przed chorobą towarzyszy lęk przed śmiercią np. Bo sama obawa o zdrowie to raczej coś normalnego.

 

Aczkolwiek jeśli masz jakiś pomysł jak zwalczać nerwice, z chęcią wysłucham, bo wiem że takie nerwicowe objawy bywają uciążliwe i trudno się z nimi pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja juz sama nie wiem co mi jest ale mówią ze cierpie na silna nerwice ,przeskakuje mi cos w lewej ręce w okolicach serca a do tego kiedys jeszcze doszedl silny ból ręki pojechałam o 3 w nocy na pogotowie tam na samym poczatku lekarz zapytał co mi jest wiec powiedziałam ze cos mi przeskakuje w reku i w okolicach serca i do tego ból jeszscze ,na co on posłuchał mi serca dał tabletke nawet mi wody do popicia nie dał:( pozniej kazał wyjsc na korytarz i wrócic za 10 min .Wróciłam,znowu mierzył mi cisnienie kazał pielegniarce dac mi jakis lek jeszcze w kieliszeczku i znowu opuscic gabinet na 20 min :( siedziałam na tym korytarzu pielegniarka mnie zawołała zrobiła EKG serca i powiedziała ze serduszko wcale nie bije mi za szybko lekarz znowu mi cisnienie zmierzył posłuchał i do mnie powiedział:Nie wiem co Ci jest i nic Ci nie poradze ale serce bije Ci za szybko nie wiem czy to serce czy nerwica czy tarczyca i wreczył recepte jakąs myslałam ze sie porycze potraktował mnie strasznie jak tylko wyszłam to juz nie powstrzymałam łez :( Mam problemy ze snem straszne w ogóle spac nie moge mam takie dziwne mysli a jak umre jak jestem chora dziwne to ale tak ze mna jest czasami ma tez takie parzenia głowy dziwne nie wiem co to:( Ataki gorąca też bywają to wszystko jest straszne nie chciałabym przez to przechodzic jestem młoda mam 21 lat a stale mi cos dolega mam dosyc połykania leków nie chce tego ,ale jesli po jakims miało by byc lepiej to chętnie.A jak juz cos mi sie dzieje to zaraz sie trzęse :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×