Skocz do zawartości
Nerwica.com

zazdrosc:D


kubamzk

Rekomendowane odpowiedzi

na nic mi nie otworzyłes oczu , jednak stanie z kimś na przerwie swego czasu to nie tosamo co palenie paczki dziennie a tak koncza Ci co długo pala , pozatym chodziło Ci o uleganie wpływom i w tym temacie po prostu podałam przykład ,że ja nie poddałm sie wpływowi chociaz w/g statystyk powinnam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nic mi nie otworzyłes oczu , jednak stanie z kimś na przerwie swego czasu to nie tosamo co palenie paczki dziennie a tak koncza Ci co długo pala , pozatym chodziło Ci o uleganie wpływom i w tym temacie po prostu podałam przykład ,że ja nie poddałm sie wpływowi chociaz w/g statystyk powinnam

 

 

z tego wzgledu brawo dla ciebie:) jednak zaliczasz sie do mniejszosci, znam wiele osob ktore pala tylko ze wzgledu na kolegow kolezanki tylko dla towarzsytwa..eh zbyt wiele osob takich znam, ktos mi tu pisal zebym zmienil srodowisko odnosnie tego ze napisalem ze w moim srodowisku jest wiele zdrad, jednak to niemozliwe w dzisiejszym swiecie, bo to dzis jest tak powszechne ze jedynym rozwiazaniem bylaby bezludna wyspa, a swoja droga ciekawi mnie jak wygladaja twoje pluca, udaj sie kiedys na badania tak z ciekawosci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz zdrady były sa i beda, nie ma co ukrywać, dzisiejszy świat mozna by wręcz powiedzieć umoralnił się w stosunku do czasów przeszłych, to co wyprawiało się w Starozytnym Rzymie lub w 16w. Europie naprawdę bardzo i to bardzo przekracza normy dopuszczane dzisiaj, osobiscie jednak jestem zdania,że człowiek cały czas sie rozwija tworząc cywilizacje i pchajac ją do przodu a na rozwój cywilizacji składa sie technika , ale równiez przyjęte normy kulturowo - obyczajowe , które wynikają z koleii z rozwoju socjologi i fillozofii, do tego trzeba jeszcze podczepic sztke wszelaką i mamy cywilizację, która jednak nas do góry wyciaga . Co do Starozytnego Rzymu polecam ksiązkę Alksandra Krawczuka,,Poczet cesarzy rzymskich"- podanych sporo pikantnych szczegółów z życia ówczesnych cesarzy w bardzo przystępny i dowcipny sposób, naprawdę ciekawych rzeczy sie mozna dowiedziec oj działo sie tam działo. Sam Krawczuk przez , niektórych zwany jest starym komunistą moze to i prawda mozę nie, co jednak zupełnie nie wpłyneło w jakikolwiek sposób na jego doborowy pełen ironii , stroniący od tak gościnnej nudy u innych polskich pisarzy hisroriograficznych. I w ten oto spsób dyskusja od zdrady przesunęła sie na tor filozoficzno- literacki hihi. Po nocy cos mnie naszło nagle z tego niespania.

Fajnie tak sie dowiedziec przed 5 rano,ze ma sie punkt przy nieprzespanej nocy ;) zawsze to cos miłego w besenności, tulam co by złe zmory Cie nie dopadły nad ranem we snie :angel::angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh coz watek sie rozkrecil, ale wczoraj myslalem juz ze poszliscie, wiec i sie polozylem:)

co do cywilizacji i jej rozwoju to troche dziwne to jest..bo np 5tys lat temu w miescie ur prawie w kaxdym domu byly laznie, bierzaca woda i kanalizacja, dzis po takim okresie czasu nadal wiele ludzi na wsi uwaza lazienke za zbedny wydatek, wiem bo mieszkam na wsi;d przez pryzmat chocby takiego porownania ciezko mi mowic o jakims rozwoju;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem;) wiesz od kad pamietam zawsze pracuje nad swoja osobowoscia, czesto jest to nielatwa walka, jednak sadze ze nie jest zle bo zdarza sie ze ludzie przezywaja cale zycie w mniemaniu ze nie musza nic zmianiac bo sa ok

 

z drugiej strony jezeli kotos ocenia mnie po okladce, to jak gdyby braklo mu doswiadczenia, nie od dzis wiadomo ze pozory myla, juz nieraz sie przekonalem ze nie warto osadzac kogos wczesniej nie poznawszy go, czy tez okolicznosci w ktorych zachowal sie tak czy inaczej.

 

-- 24 lis 2011, 15:07 --

 

kubamzk, Czyli jerdnak kompleks wyzszości , połączony z kompleksem nizszosci , uhm, napisałam o tym na poczatku , przewaznie mam rację:), teraz wychodzi,że to ja ma jakies dziwne coś hihi, forum dziwnych ludzi ;) .

 

dziwne cos tzn??:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubamzk, Od razu mowie, ze nie przeczytalem calego topiku, wiec moze to juz bylo....Ale to, ze uwazasz sie za atrakcyjnego osobowosciowo i fizycznie to dobrze....Natomiast moze po prostu trafiasz na tzw zouzy, "zimne suki" czy zmanierowane panienki z syndromem księżniczki ?

 

Jezeli tak to od razu Ci mowie, ze z takich kobiet nic nie ma, a zwiazek z nimi jest bardzo trudny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jest cos na rzeczy bo na latwe dziewczyny nie trafiam, pierwsza to bylo kompletne nieporozumienie, kiedys nawet sobie pomyslalme ze nie bede patrzyl tak na wyglad i troche odpuszcze aby miala fajny charakter, a pozniej sie okazalo ze te cechy ktore mi sie u niej podobaly igdzies zniknely, zero pokory, argumenty odbijaly sie jak od sciany, no i wyszlo ze nie byla ani taka ladna ani taka fajna, ostatnia moja dziewczyna byla ladna i pokorna, po uslyszeniu z mojej strony logicznych argumentow przyznawala mi racje, byla swiadoma swoich brakow, jednka gorzej wychodzily jej zmiany, niby wiedziala ze jkakies postepowanie jest niewlasciwe ale nie potrafila przestac sie tak zachowywac, najlepsze byly tlumaczenia ze tak wlasciwie to oan sama nie rozumie czemu sie tak zachowuje, tak z perspektywy czasu jak mysle to powielalem ten blad ze te dziewczyny byly niedojrzale, wlasciwie nie mialy sprecyzowanych celow zyciowych,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubamzk,

dziwne cos hm jakby to ując , ale kiedys miałam powiedzenie, przeciez ja mam racje gdybym jej nie miał to bym o tym wiedziała, znajomi juz tyloko reagowali no ty masz racje bo gdybys jej nie miała to bys o tym wiedziała, wyrosłam , ale włacza sie czasem, powyzszy przykład ;) dowodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubamzk,

a ty jestes w tym momencie zbyt pewny siebie, dojrzałośc to nie zawsze jest określenie celu, dojrzałośc to zrozumienie siebie samego, wewnętrzny rozwój, próba zrozumienia mechanizmów, które nami rządzą, podporzadkowanie zycia danemu celowi moze być okazaniem niedojrzałości, niemozliwoscia wczucia sie potrzeby i pragnienia drugiej osoby , jaki mozna miec cel w zyciu jesli dla kogos kariera jest ważna to bedzie do tego dążył, ale ktos inny moze tczić Dogenesa za to ,ze mieszkał w beczce i podziiwac go ,za to,że przerósł swym umysłem tych wszystkich ludzi , którzy dąża tylko do posiadania i kariery a on dązył do nirwany, jęzli ktos chce pieniędzy dązy za wszelka cenę do pieniędzy, dla kzdego szczescie oznacza cos innego dla jednego bedzie to kariera dla drugiego miłość, dla trzeciego super samochód sa i tacy ludzie a dla czwartego pogodzenie sie ze światem dostrzezenie swoich wad i zalet a zycie.... dojrzałośc to nie cele dojrzałosc to empatia, zrozumienie, parternstwo, to docenienie zycia jego cieni i blasków, dojrzałosc to spojrzenie na drugiego człowieka tak jakby sie chciało by ktos patrzył na ciebie i to szczere rozmowy , nie tylko o celach , ale równiez o słońcu , o pieknie o miłosci , o przyjaźni a Ty mowisz o celach, własnych pragnieniach czy tylko lubisz innym zadawac pytania,czemu ktos ma odpowiedziec na trudne pytania tobie jak np. byc moze od ciebie nie usłyszał odpowiedzi na Twoje własne pytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie o celach w tym sensie ze kotos wie dlaczego robi to czy tamto, wczesniej tez zastanawia sie nad konsekwencjami swego postepowania, a nie ze najpierw cos robi a pozniej mysli ze faktycznie nie bylo to dobre, a przy kolejnej okazji znow popelnia ten sam blad..w tym sensie chodzilo mi o niedojrzalosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubamzk,

dziwne cos hm jakby to ując , ale kiedys miałam powiedzenie, przeciez ja mam racje gdybym jej nie miał ato bym o tym wiedziała, znajomi juz tyloko reagowali no ty masz racje bo gdybys jej nie miała to bys o tym wiedziała, wyrosłam , ale włacza sie czasem, powyzszy przykład ;) dowodem

ej przeciez pisze prosto i wyraźnie,ze ja mam rację a jak bym jej nie miała to bym o tym wiedziała,ze nie mam jej czyli racji a znajomi tylko na ten argument machali juz ręka, ludzie no przeciez pisze wprost o co chodzi myslec tez trzeba nie tylko czytać :twisted: ,

jest przecinek czyli zmiana mysli ,ze wyrosłam z tego, znowu przecinek ze czasem się włacza , znowu oprzecinek czego dowodem powyzszy przykład czyli post wyzej w którym napisałm ,ze miałam rację bo zawsze mam i pusciąłm oko na koncu,ze z ta racja to nie zawsze tak jest do końca, ze z przymruzeniem oka jednak do tego podchodze , a tu takie niezrozumienie..oj, oj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

encyklopedia mowi: 'Osoba dojrzała emocjonalnie świadomie uczestniczy w otaczającej ją rzeczywistości, stosując rozsądek przy podejmowaniu decyzji i w relacjach interpersonalnych, a nie, jak dotychczas, kierując się tylko reakcjami emocjonalnymi.'

 

o to mi chodzilo piszac ze: 'wczesniej tez zastanawia sie nad konsekwencjami swego postepowania, a nie ze najpierw cos robi a pozniej mysli ze faktycznie nie bylo to dobre, a przy kolejnej okazji znow popelnia ten sam blad..w tym sensie chodzilo mi o niedojrzalosc'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie o celach w tym sensie ze kotos wie dlaczego robi to czy tamto, wczesniej tez zastanawia sie nad konsekwencjami swego postepowania, a nie ze najpierw cos robi a pozniej mysli ze faktycznie nie bylo to dobre, a przy kolejnej okazji znow popelnia ten sam blad..w tym sensie chodzilo mi o niedojrzalosc

 

Widzisz i i na tym polega rozmowa, dialog pomiedzy ludźmi. Napisałes o celach w taki sposób, że można było Twoja wypowiedx zrozumiec niejednoznacznie podjełam temat napisałm co sadze o celach i dojrzałosci. Przeczytałez zrobiło mi sie miło z tego powodu, odpisałes zrobiło mi sie jeszcze milej, wytłumaczyłes co miałes dokładnie na mysli. Przczytałam i zgadzam sie w tym momencie z toba pod wpływem wymiany zdan i poglądów wypracowaliśmy consensus.

Dojrzały człowiek zdaje sobie sprawę z podejmowanych przez siebie czynów, jak równiez próbuje przewidziec skutki owych czynow własnych, i zawsze powinien liczyc sie z konsekwencjami tego czego dokonał, jak roownież powinien zdawać sobie sprawę z tego, ze nie wszystko da sie przewidziec i moze wydazyc sie cos niespodziewanego. Równiez powinien postępowac tak by w przyszłości nie popełniać tych samych błedów licząc sie równiez z tym, ze ma skłonnosci do danych zachowań i cos takiego jak bład moze zssię jednak wkraśc w jego zachowanie , jak i równiez z tym, że spontanicznośc bywa piekn ai nie wszystko da sie zaplanowac, jak cos nie wyjdzie nie denerwowac sie odpuścic, nikt w koncu nie jest ideałę, prawda ?

Niemniej istnieje takie cos jak wydarzenie przyczynowo - skutkowe i nawet sedzia wydjąc wyrok lub dokonując kwalifikacji czynu okreśła czy sprawca był w stanie przewidziec swoje zachowanie, dokładnie je ocenić okreslic jego skutki. Jezeli był w stanie to otrzymuje najwyższa z mozliwych kar natomiast jezeli, wchodza w zakrez tematu tzw. okoliczności łagodzące czyli sprawca nie był w stanie przewidziec skutków swojego zachowania ponieważ dokonał tylko danego zachowania a skutki były juz niezalezne od niego(moze się tak wydazyć) dokonuje sie innej kwalifikacji czynu i wymiar kary ulega wtedy zmniejszeniu, również istnieje takie cos jak zamiar czyli czy sprawca miał zamiar popełnic przestepstwo, jesli popełnił czy przestepny a nie miał zamiaru dokonania go jest to równiez okolicznosc łagodząca.

Sąd wydajac wyrok bierze pod uwage te wszystkie okolicznosci i dlatego bywa tak,że ktos dostaje mały wyrok i opinia publiczna jest tym wyrokiem oburzona a na wysokośc wyroku nie wpłynęło tylko dokonanie czynnnu przestepnego , ale równiez wszelki okolczicznoości towarzyszące dokonaniu danego czynu, to tak sie rozpisałm , coś nie cos pamietam jednak z tych moich studiów uf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubamzk, Twoja pewność siebie jest tylko pozorem, wewnątrz jesteś niepewnym siebie człowiekiem o słabym poczuciu swojej wartości. Chyba, ktoś w przeszłości wystawił Twoje zaufanie na ciężką próbę, skoro teraz uważasz, że wyjście Twojej partnerki bez Ciebie może skończyć się potencjalną zdradą. Poniekąd Cię rozumiem, bo zazdrość i mi towarzyszy, bo ktoś już nie raz zburzył moje zaufanie. Piszesz o dojrzałości, ale dojrzałośc to nie tylko zastanawianie się nad konsekwencjami swojego działania. Jeśli jesteśmy w związku, nie oznacza to, że stajemy się nawzajem swoją własnością, każdy powinien zachować rónież swoją odrębność. Swoimi zakazami sam powodujesz, że druga strona się sprzeciwia. Nie tylko Ty jesteś ważny, potrzeby drugiej strony również. Aha, i musisz pamiętać że jesteśmy ludźmi, i pewnie każdemu zdarzylo się raz zrobić coś a dopiero pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubamzk,

dziwne cos hm jakby to ując , ale kiedys miałam powiedzenie, przeciez ja mam racje gdybym jej nie miał ato bym o tym wiedziała, znajomi juz tyloko reagowali no ty masz racje bo gdybys jej nie miała to bys o tym wiedziała, wyrosłam , ale włacza sie czasem, powyzszy przykład ;) dowodem

ej przeciez pisze prosto i wyraźnie,ze ja mam rację a jak bym jej nie miała to bym o tym wiedziała,ze nie mam jej czyli racji a znajomi tylko na ten argument machali juz ręka, ludzie no przeciez pisze wprost o co chodzi myslec tez trzeba nie tylko czytać :twisted: ,

jest przecinek czyli zmiana mysli ,ze wyrosłam z tego, znowu przecinek ze czasem się włacza , znowu oprzecinek czego dowodem powyzszy przykład czyli post wyzej w którym napisałm ,ze miałam rację bo zawsze mam i pusciąłm oko na koncu,ze z ta racja to nie zawsze tak jest do końca, ze z przymruzeniem oka jednak do tego podchodze , a tu takie niezrozumienie..oj, oj

 

zgadzam sie ze mam zachwiana pewnosc siebie..jednak niemozliwe zebys zawsze miala racje i wszystko wiedziala, bo wowczas musialabys byc doskonala;p hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×