Skocz do zawartości
Nerwica.com

co polecacie na wyciszenie, wzmocnienie nerwow?


betty_boo

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie poleciłbym wyjazd w całkowitą głuszę [bieszczady!!], zaszycie się na kilkanaście dni w domku w którym nie ma dostępu do Telewizji i internetu. Tego typu wyjazd doskonale powinien pomóc na skołatane nerwy ; ) Samymi prochami lub suplementami tego typu kwestii nie załatwisz ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega 3(1 gram dziennie), bioflawonoidy, suplementacja witamin z gr. B(najlepiej w postaci naturalnej z pożywienia) i witaminy D w okresie jesienno-zimowym(o ile mało przebywamy na powietrzu). Warto też zmienić trochę dietę pod kątem zwiększenia ilość spożywanych surowych owoców i warzyw i unikania produktów ze szkodliwymi dodatkami, głównie: glutaminian sodu, aspartam, kwas cytrynowy. Wszystkie wymienione mają mają wpływ na ośrodkowy układ nerwowy i mogą powodować poważne zaburzenia jego funkcjonowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj ziół, szczególnie melisa uspokaja układ nerwowy. Polecam też ciepłą kąpiel z olejkami/solą o zapachu lawendy.

I tak jak ktoś wyżej pisał - witaminy z grupy B i magnez.

 

Na nadszarpnięte nerwy dobrze robią też proste czynności fizyczne - np zmywanie naczyń, poukładanie czegoś w szafie. Dobrze może zrobić także np długi spacer jeśli ktoś mieszka w fajnej okolicy, gdzie jest gdzie się przejść.

Uspokaja także kontakt ze zwierzętami, jeśli ktoś je lubi.

 

Pojechanie w całkowitą głuszę... hmm to chyba zależy dla kogo, ja tam bym się bała mieszkać sama na pustkowiu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sałata dużo sałaty
zgadzam się pieniądze są ważne, bez nich nic z w/w sposobów nie ma racji bytu :smile:

 

Na wyciszenie? Dla tych, którzy lubią burzę i deszcz, a wiadomo że nie zawsze ona jest, mam fajny link :arrow:http://www.rainymood.com/ do tego ulubiona relaksacyjna muzyka + gorąca herbata...polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sałata dużo sałaty

Schabowy - ze świni zabitej prądem, co żyła w gnoju po uszy.

 

O ja Siódmy Dżizys z Vinylem : O

 

A tak na poważnie, mi pomaga bardzo wysiłek fizyczny i regularne odżywianie się. Niestety, jako że jestem patologiczny nie ma w domu regularnego odżywiania się i brak jest chęci na wysiłek fizyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×