Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem tu nowy,

Mam 20 lat, cierpie na nerwicę lękową i depresje która ciągle się pogłębia. Lecze się u dobrego psychiatry, przez kilka miesięcy byłem na standardowej kuracji seroxat + lexotan, niestety te dwa leki na mnie nie działały, lexotan potrafił uspokoić ale dopiero w dawce 10 mg (miałem brać 3 mg dziennie). Po wizycie u doktora i długiej rozmowie stwierdził że te leki nie działają jak powinny, przepisał mi efectin ER w największej dawce 150 mg (swoje ważę blisko 120 kg) oraz tranxene 5 mg.

Na początku kuracji czułem się dobrze, lęki ustąpiły, były lekkie skutki uboczne efectineru ale po tygodniu przeszły. Leczę się na tych lekach już jakieś 3 miesiące i czuję że działają coraz gorzej, świat znowu jest szary, nie ma chęci do życia, ciągłe uczucie zmęczenia, niemożność zrobienia czegokolwiek. Wróciły stany lękowe, dzisiaj od rana mam atak i tranxene nie pomaga. Odziedziczyłem bardzo kiepskie geny, w rodzinie jedna osoba się powiesiła, jedna jest ciężko chora na depresje (szpital i te sprawy).

Nie wiem co mam robić, odechciewa się żyć, leki nie działają a dawki mam, no cóż, duże.

Sam nie wiem czemu piszę, może potrzebuję się doradzić i wspomóc jakoś, bardzo proszę o ciepłe słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divinity, rozumiem, że jest Ci ciężko i dodatkowo te obciążenia genetyczne... Pamiętaj jednak, że czasami człowiek leczy się latami bez żadnych większych efektów, a potem następuje przełom - powraca ochota do życia, przypływ energii, wzrasta motywacja i nastrój. Czasami jest to związane z jakąś sytuacją/ wydarzeniem w życiu, np. poznaniem kogoś ważnego, partnera/ partnerki, czasami jest to związane ze zmianą dotychczasowego sposobu życia, przeprowadzką w inne miejsce itp. Nie poddawaj się, choć wiem doskonale, że bywają momenty, w których człowiek traci sens w leczenie, w życie, w cokolwiek. Trzymam kciuki, wierzę, że farmakoterapia zadziała i że w końcu będziesz mógł przestać patrzeć na świat przez "czarne okulary". Pozdrawiam ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divinity, 5mg Tranxene to mikro dawka, tak dla wyjasnienia, przy twojej wadze praktycznie zerowa.

 

Pamietaj, ze leczenie tych chorob to nie jest jak leczenie grypy, ze jest coraz lepiej i lepiej...

 

Tutaj dzieki lekom mozna osiagnac jakas tam poprawe, ale naturalna rzecza sa chwilowe pogorszenia.

 

Ps sproboj psychoterapii, najlepsze efekty uzyskuje sie przy polaczeniu psychoterapii + farmakoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dawki nie wypowiem się bo nie wiem ile przy twoich gadarytach jest dużo a ile mało.Ale mam doświadczenie w mieniu depresji:P

I to jest normalne że są zjazdy.Nawet jeśli lek jest dobry.Warto też zauważyć że jest jesień to też dla wielu depresyjnych dodatkowy niekorzystny czynnik.

Jeśli to będzie trwać no to prawdopodobnie będzie trzeba zmienić lek.Ja swojego leku szukałem prawie półtora roku,w miedzyczasie zdążyłem się rozczarować całą gamą leków także głowa do góry jeśli nie ten to inny.

chciałem zauważyć że nie możesz liczyć tylko na lek,wiem że na początku człowiek w głebi serca wierzy że zacznę brać tabletki i wszystko sie ułoży.Nie do końca tak jest,leki pomagają bardzo dużo,imo są niezbędne w depresji ale sami też mamy ogromny wpływ na to jak się czujemy.Także po próbuj psychoterapię,ja od siebie mogę polecić książke "Pokonać Depresje" Johna Prestona na necie znajdziesz pdfy mi sporo pomogła w zmainie myślenia.To nie jest żadna z tych książek o motywacji które rzekomo dają rozwiązanie na wszystkie problemy,tylko raczej naukowa i przemyślana publikacja.Sporo porad jak życ z depresją jak zmienić nawyki myślenia i takie tam.Także polecam i trzymaj się:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z poprzednikiem. Podsyłam też linki o depresji i o tym, jak sobie z nią radzić:

 

http://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-depresje

http://portal.abczdrowie.pl/zycie-z-depresja

http://portal.abczdrowie.pl/jak-wyjsc-z-depresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×