Skocz do zawartości
Nerwica.com

ataki a zaburzenia wzroku...


szybki_g

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Kilka lat temu mając atak paniki straciłam na kilka minut wzrok. Biało przed oczyma i ogromny strach, że tak już zostanie.

Zrobiłam wszystkie badania okulistyczne, byłam u kilku specjalistów, każdy z nich mówił, że jest mozliwa chwilowa utrata wzroku na skutek silnego wstrząsu, stresu. Potem za kazdym razem gdy zbliżał się atak paniki myslałam tylko o tym czy utrata wzroku nie powróci.

Na szczęscie to był epizod i więcej sie nie powtórzył, ale 2 razy pamiętam, że w stanie mocnego stresu gorzej widziałam (za mgłą i mroczki ).

Do tej pory mimo, że ataków paniki nie mam od kilku lat (odpukać !), to strach przed tamtym zdarzeniem jest we mnie na tyle głęboko, że np. nie zasnę w zupełnej ciemności i do oklulisty chodzę częściej niż powinnam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :yeah:

 

Czy komuś się zdarzyło aby po ataku wystąpiły zaburzenia widzenia ?? ( wzrok nie ostry , mgła i uczucie ew utraty wzroku?? )

 

Przez miesiąc, kiedy miałam ataki paniki, miałam problemy ze wzrokiem, tak, jakby obraz w jednym oku się nieco przesunął, bardzo dziwne uczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kilka lat temu mając atak paniki straciłam na kilka minut wzrok. Biało przed oczyma i ogromny strach, że tak już zostanie.

Zrobiłam wszystkie badania okulistyczne, byłam u kilku specjalistów, każdy z nich mówił, że jest mozliwa chwilowa utrata wzroku na skutek silnego wstrząsu, stresu. Potem za kazdym razem gdy zbliżał się atak paniki myslałam tylko o tym czy utrata wzroku nie powróci.

Na szczęscie to był epizod i więcej sie nie powtórzył, ale 2 razy pamiętam, że w stanie mocnego stresu gorzej widziałam (za mgłą i mroczki ).

Do tej pory mimo, że ataków paniki nie mam od kilku lat (odpukać !), to strach przed tamtym zdarzeniem jest we mnie na tyle głęboko, że np. nie zasnę w zupełnej ciemności i do oklulisty chodzę częściej niż powinnam...

 

chwilowa utrata wzroku zdarza się również przy migrenach. neurolog o tym nie wspominał? nie miewasz czasem migren?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam wtedy migren. Choć neurolog zauwazył, że być może był to mały udar, tym bardziej, że miałam zdrętwiałe ręce...

To było ponad 10 lat temu, szczegóły zatarły się, choć tamten strach pamiętam i do dziś mam lęk przed obcymi dworcami (to było na dworcu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze mialam" sokoli wzrok", pogorszyl sie doslownie w jeden miesiac w trakcie najwiiekszych stresow, pocenia sie i calego nerwicowego gowna :/ to byl szok.. poszlam do okulisty i co? -1.5 wada z nerwow w tak krotkim czasie, wtf...?! :( do tego mam odrobinke rozjechane kontury, jest czad. nerwica potrafi zniszczyc caly organizm taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×