Skocz do zawartości
Nerwica.com

Blokada Psychiczna POMOCY


Set312

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem natury bardzo wstydliwej lecz mam nadzieje ze znajdzie sie jakiś dobroduszny altruista/tka i pomoże mi. Mam 20 lat i od pewnego razu mam problem z współżyciem. Zazwyzaczaj sam sobie radzę z problemami i nie lubie chodzić po lekarzach a tym bardziej psychologach. Pewnego dnia kiedy napotkałem w życiu ,,tą właściwą'' kobietę na ktorej na prawde mi zależało i chyba nadal zależy coś się we mnie odmieniło- na wiele gorsze. Bardzo przejąłem się tym faktem chciałem zeby wszystko było jak najlepiej , nie chciałem zawieźć jej oczekiwań i z tego wszystkiego po prostu zablkowałem się ... sam. Nie mogłem przełamac bariery i podjąć stosunku mimo moich najszczerszych chęci. Przez to wszystko rozstałem się z nią- nie chciałem być dla niej kims kto nie potrafi spełnić jej oczekiwiań. Najgorsze jest to ze jestem prawie pewien ze moze mnie to spotkac przy kazdej innej sytuacji z inną partnerką. Czuję się z tym paskudnie bo nigdy nie miałem tego problemu, nie chce sie faszerować zadnymi środkami bo po prostu jestem na to za młody. Pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Set312, Twoje problemy natury seksualnej mogą wynikać z bardzo różnych przyczyn. Mogą być to zarówno przyczyny natury organicznej, np. cukrzyca, nadciśnienie, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, zaburzenia hormonalne (niski poziom testosteronu, podwyższony poziom prolaktyny), nieprawidłowości w obrębie ciał jamistych prącia, jak i czynniki psychologiczne - lęk przed niezdolnością do odbycia stosunku, niskie poczucie własnej wartości, kompleksy, chłód emocjonalny w związku, lęk przed posiadaniem dziecka, zaburzone relacje partnerskie, zadaniowe podejście do seksu, obawa, jak wypadnie się w oczach partnerki, czy sprosta się jej wymaganiom i oczekiwaniom. By zidentyfikować źródło swoich problemów, radziłabym udać się na konsultację do seksuologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Zadaniowe podejście do seksu, obawa, jak wypadnie się w oczach partnerki, czy sprosta się jej wymaganiom i oczekiwaniom.'' - Myślę że chyba tutaj leżała by przyczyna ponieważ przebadałem się i jestem zdrowy. Problemow z erekcją na pewno nie mam. Problem tkwi w tym ze przez samym zblizeniem cały entuzjazm po prostu znika... czuję się jak ostatnie 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dla mnie nowa sytuacja. Szczerze to sam nie wiem dlaczego tak się dzieje. Znam swoją wartość, przważnie jestem w humorze. Wiem też, że jestem dosyć przystojny ( nie chce zeby to brzmiało negatywnie po prostu mowię jak jest). Pojawiła się osoba na ktorej mi zależało. Zerwałem z nią kontakt po tym całym incydencie i chciałem o wszystkim zapomnieć ze to tylko raz i pewnie wiecej sie nie zdarzy. Tłumaczyłem sobie to w ten sposob ze pewnie byłem zmęczony albo to ze stersu - matura itd. Od tamtego czasu jednak zachodzę w głowę dlaczego tak sie stało, boję się podjęcia relacji z innymi kobietami bo boje się że przytrafi mi się to znowu. Cholernie mi z tym ciezko jako facetowi. Jestem w ślepym zaułku i nie wiem jak dalej funkcjowować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonanie o niesprawności seksualnej generuje u panów poczucie bycia gorszym, poczucie porażki. Dla mężczyzn obawy, że członek może ponownie "nie stanąć" na wysokości zadania, to potężny stres, który rodzi opinie o byciu „niepełnym mężczyzną”. Jeżeli problemy z osiągnięciem wzwodu w sytuacjach intymnych wynikają z przyczyn psychologicznych, należałoby się skonsultować z seksuologiem, który dobierze odpowiednią metodę leczenia, np. zaproponuje psychoterapię, metody treningowe z partnerką, techniki relaksacyjne, hipnozę albo farmakoterapię, np. w postaci leków przeciwlękowych, które zmniejszą obawy przed zbliżeniem i o to, jak wypadnie się w trakcie stosunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Set312, nie odpowiem Ci, jeśli chodzi o szczegóły farmakoterapii, gdyż nie jestem lekarzem i nie przepisuję leków. Poza tym, dawki może dobrać tylko lekarz psychiatra albo seksuolog. Ogólnie, podjęcie próby leczenia własnych niedomagań seksualnych daje dobre efekty, jeśli źródło problemów nie tkwi w organice. Psychoterapia daje naprawdę dość dobre rezultaty, a jeszcze lepsze, gdy oboje partnerów uczestniczy w spotkaniach terapeutycznych.

 

O farmakologicznych sposobach leczenia impotencji można przeczytać tutaj: http://abcimpotencja.pl/farmakologiczne-leczenie-impotencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×