Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na uspokojenie bez/i na receptę.Wątek zbiorczy.


Angie89

Rekomendowane odpowiedzi

faktem jednak jest, że leki tzw. II generacji są refundowane w niewielkim stopniu tak więc większość jest po prostu droga jak cholera w porównaniu do starszych leków takich jak TLPD. w tej grupie wiele leków nie kosztuje nic albo nie przekracza 10 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toze leki nowej generacji sa droge to wiadomo.Trzeba pamiętać Zeby lekarz na recepcie zawsze zaznaczał P.Dobrze jest pochodzić po aptekach i popytać jaka jest cena leku. Ostatnio różnica jeżeli chodzi o seroxat to między aptekami może wynosić nawet 15 zł za opakowanie.Sama to sprawdziłam jak szukałam PAXTINU, a oferowali mi w zamian :roll: tamten lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis skuteczny lek uspokajajacy bez recepty, który pomoże przetrwać trudny okres?

 

Wizyte u lekarza mam dopiero za 3 tygodnie, a to co się ze mną dzieje powoli mnie przerasta. czuję, że sobie nie radze z tym wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze napisawszy....

 

Po pierwsze możesz iść do rodzinnego i wypytać o takie specyfiki, jak Bellergot, Hydroxyzyna czy inne lżejsze. Tzn. z Bellergotem to osobna sprawa jednak, on ma w sobie Luminal (barbiturany) i nie powinno się tego łykać ot tak, chociaż inni na ogół twierdzą, że "ziołowy".

Ale na krótszą metę nie jest niebezpieczny. Tzn. wiesz, co człowiek to inne działanie...

 

Natomiast z takich kompletnie bez recepty to:

- po pierwsze jest herbata "Spokojna noc" w wydaniu Liptona. I poważnie uspokaja.

- po drugie Persen Forte. Chyba najsilniejszy z tych dostępnych bez recepty.

 

Ja sama po sobie wiem, że najlepiej jednak - bo długo i nieuzależniająco - działają antydepresanty. Trzeba swoje odczekać, ale mózg się klaruje, nie ma napadów. Oczywiście trzeba odpowiednio dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanko jedno, orientuje sie moze ktos z was, czy leki na depresje bez recepty typu "Deprim" sa skuteczne? Warto sprobowac, czy jest to raczej strata czasu i zdrowia? Boje sie brac leki na recepte, te bez, sa moze mniej szkodliwe. Nie wiem. Prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim w końcu poszłam do psychiatry zjadłam tony leków bez recepty. Mówię Ci otwarcie--- nie pomogły mi w najmniejszym choćby stopniu!!!! Wydałąm setki złotych na Validol, Persen, Kalms, Valused, Valerin, L.72, Deprim i inne i wypiłam hektolitry melisy i nic to nie dało!!!

Od 3 tygodni jestem na seroxacie i już widzę pierwsze efekty, poza tym znalazłam super psychologa który rozkłada mnie właśnie na "czynniki pierwsze" i ciągle mnie zadziwia bo wyciąga na świat rzeczy oczywiste, na które ja sama bym nie wpadła a dzięki którym różne sytuacje stają się jasne.

Absolutnie polecam wizytę u specjalisty-- więcej szkody wyrządzisz sobie łykając kilogramy leków bez recepty niż 1 konkretnie dobrany lek, który Ci pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni

najlepszy jest Clon wycisza po 40 miniutach od lykniecia - ja pomimo uzaleznienia i duzej tolerancji po 2mg ok 10 rano i cieplym jedzeniu (zurek) lub piwku i 2mg ok 14 bylem jak mlody Bog - tylko to i tak uderzy wczesniej czy pozniej - prosze sprobuk wytrzymac 3/4 miesiace bez niczego badz czysty - ja probuje i juz mam dwie mysli non stop (nie liczac atakow otepienia/leku/ i roznych somatycznych) clon + alko mh to pewnie by i postawilo mnie zpowrotem szybko do dobrego sampo - tylko ile tak mozna ja mam za soba juz takie min 12 lat .... a teraz tzw suchego kaca...

mozna wszystko co nie mozna jak sie mocno chce, nawet umrzec mlodo i zostawic po sobie atrakcyjne zwloki....

pzdr

j

 

[ Dodano: Wto Sie 15, 2006 6:40 pm ]

w uzupelnieniu na serducho jest ok aspargin

pzdr

j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Persen od jakiegoś czasu, po tym jak po odstawieniu Asentry mój stan bardzo się pogorszył. Mnie trochę pomaga. Bez żadnych rewelacji, ale spokojniej śpię, jestem trochę bardziej wyciszona w ciągu dnia. Lęki oczywiście nie mijają (bo w moim przypadku chodzi o lęk napadowy), ale doceniam małe efekty. Brania leków na receptę typu Asentra czy Effectin nie polecam. Są bardzo skuteczne (zwodniczo!) dopóki się je bierze. No ale co potem? Brać całe życie??? Ja odstawiłam Asentrę pół roku temu i jest bardzo źle, ale postanowiłam do leków już nie wracać. Staram się sama wyjść z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ciągle myślę, że zachoruję na jakąś straszną chorobę. Dzieci na szczęście na razie nie mam;-) Prawie codziennie boję się o swoje zdrowie i wynajduję objawy. Kochana, czego ja nie "miałam"! Sepsa, zapalenie opon mózgowych, wstrząs anafilaktyczny, guzy mózgu i innych rejonow ciała, stwardnienie rozsiane... Jesu, można zwariować;-) Najważniejsze to uwierzyć, że to dzieje się tylko w Twojej głowie, mnie ciągle to mąż powtarza. Może powinnaś poprosić kogoś, żeby Ci w takich chwilach przypominał, że to tylko Twoja wyobraźnia?... POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanko jedno, orientuje sie moze ktos z was, czy leki na depresje bez recepty typu "Deprim" sa skuteczne? Warto sprobowac, czy jest to raczej strata czasu i zdrowia?

 

Kiedyś już rozmawialiśmy na ten temat. Opinie podzielone były. Wklejam linka do tego wątku:

 

http://www.forum.nerwica.com/3-vt1450.html?postdays=0&postorder=asc&start=36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś co działa na 30-50 minut to korzeń waleriany. Jeśli szukasz czegoś co ma większy potencjał polecam Ashwagandhe.

 

Tutaj o niej już raz wspominałem: http://www.nerwica.com/forum/potrzebuje-konkretnej-rady-vt3968.html?highlight=ashwagandha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×