Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciągłe uczucie głodu


milhouse

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne z moich zaburzeń, jest ono ciekawe dla lekarzy dla mnie to katorga.

 

Ciągle czuję głód mimo iż żołądek jest pełen po np. obfitym obiedzie. Mimo tego mogę zjeść kolejny posiłek po chwili następny i tak aż do snu, kiedy mózg odpływa w sny:)

 

Wykańcza mnie to ciągłe uczucie głodu, nie tylko psychicznie i fizycznie, ale tracę strasznie dużo pieniędzy własnie na jedzenie.

 

Ostatnio kupuję bardzo dużo owoców aby po dużych posiłkach nie pakować w siebie kolejnego ciężkiego jedzenia.

 

Biorę Bioxetin który ma za zadanie obniżyć apetyt ale jak na razie cisza, może za miesiąc zacznie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milhouse, podstawowe pytanie - jak się konkretnie odżywiasz, co jadasz, w jakich ilościach i jak często.

druga sprawa - czy byłaś w tej sprawie u gastrologa, dietetyka?

po trzecie - czy badałaś się dokładnie w kierunku pasożytów?

i po czwarte - jakie masz symptomy głodu - jak go odczuwasz? (np. burczy Ci w brzuchu, ssie w żołądku?)

a, no i jeszcze - jak ma się sytuacja z Twoją wagą? (w normie, niedowaga, nadwaga)

czy odczuwasz apetyt na konkretne smaki, potrawy, jadasz coś szczególnie często czy też co Ci wpadnie w ręce byle by zaspokoić głód?

 

-- 09 lis 2011, 09:15 --

 

jedna uwaga - owoców NIE WOLNO jeść po posiłkach. należy odczekać kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie - jak się konkretnie odżywiasz, co jadasz, w jakich ilościach i jak często.

 

jem regularnie, na śniadanie ciemne pieczywo(3, 4 kawałki) z serem lub szynką, obiad to ziemniaki/frytki z mięsem i surówką, kolacja podobnie jak śniadanie bądź pizza. a pomiędzy wyjadam wszystko co mam pod ręką.

 

druga sprawa - czy byłaś w tej sprawie u gastrologa, dietetyka?

 

tak i nic nie byli wstanie wywnioskować, wysłali do kolejnych specjalistów

po trzecie - czy badałeś się dokładnie w kierunku pasożytów?

 

tak miałem robione i tez nic nie wykazało

i po czwarte - jakie masz symptomy głodu - jak go odczuwasz? (np. burczy Ci w brzuchu, ssie w żołądku?)

 

tak jak napisałaś, burczy mi w brzuchu, ssie w żołądku mimo iż jest często zapchany

a, no i jeszcze - jak ma się sytuacja z Twoją wagą? (w normie, niedowaga, nadwaga)

 

waga stoi w miejscu, czyli na granicy między wagą normalną a niedowagą

czy odczuwasz apetyt na konkretne smaki, potrawy, jadasz coś szczególnie często czy też co Ci wpadnie w ręce byle by zaspokoić głód?

mimo iż mam wyczulone smaki to w przypadku mojego głodu nie ma to żadnego znaczenia:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milhouse, ups, przepraszam, myślałam, że jesteś dziewczyną. :oops:

 

co do pasożytów - mimo wszystko zainteresowałabym się nimi i oddała jeszcze raz kał do badania, tylko do dobrego laboratorium tj. takiego, które bierze na raz 3 próbki z kilku dni. Jeśli mieszkasz w Wawie bądź okolicach to bardzo polecam lab. Felix.

 

kolejna rzecz - Twoja dieta nie jest zbyt zdrowa. Proponuję wprowadzić duuużo więcej błonnika do diety - tj. kaszę gryczaną, jaglaną, grube płatki owsiane (jeśli tolerujesz dobrze gluten), jak najwięcej warzyw, wszelkiego rodzaju pestki i nasiona. Błonnik powoduje uczucie sytości i wymiata nieczystości w jelitach, jest bardzo pożądany przez organizm.

 

poza tym możesz mieć niedobory składników pokarmowych na skutek niezbyt zdrowego odżywiania lub/-i problemów z wchłanianiem składników - im są one większe tym większy ciągle odczuwamy głód mimo iż jemy bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dalej się męczę:( jem dużo ,często i waga stoi w miejscu:(

 

czy mamy tu jakiegoś dietetyka który pomógłby mi co mam jeść, mam taki problem że jem jedynie to co smaczne, dobrze przyprawione:(

chociaż jest to też plusem bo jestem testerem sensorycznym i diagnostycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milhouse, ja bym obstawiała na stres.

U mnie takie coś się pojawia dwa razy do roku w porze porządków przedświątecznych.Niedospanie,zawalenie robotą i ciągłe napięcie i pośpiech powoduje,że cały czas czuję ssanie na żołądku z tą różnicą,że ja w tym okresie tyje więc nie byłabym pewna czy u Ciebie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wcześniej miałam tak, że odczuwałam głód tylko gdy spadał mi cukier, ale kontrolowałam się, okazało się, że mam nietolerancję na cukier, więc jak stosował dietę niskowęglowodanową to czułam się ok. Ostatnio często odczuwam głód i zastanawiam się, czy to dla tego, że zaczełam sobie więcej pozwalać w posiłkach, czy od stresu?mam podobnie, zjem obiad,a 5 minut później czuję się jakbym nie jadła kilka dni :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×