Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Też mi zdaje ,że w przypadku ciężkich depresji z nie za mocno nasilonym lękiem Escitalopram jest bardziej skuteczny od Paroksetyny.

 

Tutaj znajdziesz porównanie paroksetyny z escytalopramem w leczeniu GAD:

 

http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.3109/10401230590932326

 

-- 24 cze 2015, 17:19 --

 

A vocem GAD:

 

http://bjp.rcpsych.org/content/189/3/264.short

 

-- 24 cze 2015, 17:35 --

 

I jeszcze tutaj:

 

http://informahealthcare.com/doi/abs/10.1185/03007990903482467

 

-- 24 cze 2015, 17:37 --

 

I jeszcze;):

 

http://europepmc.org/abstract/med/21035633

 

-- 24 cze 2015, 17:49 --

 

A tutaj bardziej dokładne porównanie poszczególnych SSRI między sobą:

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4047306/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze w opisie masz, ze jestes w remisji, który lek cie wyleczyl??

 

Pierwszym lekiem, który został mi przepisany, po pojawieniu się objawów depresji (w początkowym jej okresie głównie silnego leku, wolno płynącego i panicznego) była fluwoksamina 50 mg. W ciągu trzech miesięcy postawiła mnie na nogi, niestety przeciwlękowego (zarówno lęk wolnopłynący jak i paniczny) działania nie uświadczyłem mimo dołączonego chlorprotyksenu w dawce 75, lęk minął dopiero po 3 miesiącach, myślę, że w związku z poprawą nastroju jak i "pogodzenia się" ze zdarzeniem, które było jego przyczyną.

Niestety libido spadło do zera. Lekarz postanowił odstawić lek, skoro dobrze się czułem. To był błąd. Po 2 tygodniach "wpadłem" w ciężki epizod depresyjny (48 w skali Becka, myśli i zamiary s.). Przepisał moklobemid 450 mg, po tygodniu trazodon 150 mg. Na ty połączeniu "bujałem" się 2 lata. Mieszanka okazała się kompletnie nieskuteczna. Przez te dwa lata moje funkcjonowanie z jakiejkolwiek płaszczyźnie życia było dla mnie katorgą. Rok temu postanowiłem odstawić moklobemid, zwiększyłem trazodon do 300 mg, w dwóch dawkach podzielonych. Bezskutecznie. Kolejna wizyta, lekarz dołącza 5 mg escytalopramu i rekukuje trazodon do 150 mg, okazało się, że zaczęło działać, czułem się lepiej, ale nie do końca, niewielkie zaburzenia libido w porównaniu do samej fluwoksaminy. Kolejno dawka 10 mg i wtedy mogłem powiedzieć, że czuje się dobrze, nie świetnie ale dobrze. Na dawce 15 mg czułem się naprawdę dobrze. 2 miesiące temu zmieniły się moja warunki bytowania co naprawdę mocno wpłynęło na poprawę nastroju i ustępowanie choroby. Dlatego ostatnio pokombinowałem z lekami, najpierw zamieniłem trazodon na mirtazapinę 15mg, (niestety ;) po "kombosie" escytalopramu 10 mg i mirtazapiny miałem indukcję hypomanii, czego się nie spodziewałem, dziwne uczucie:) następnie odstawiłem escytalopram i zostałem na mirtazapinie 15 mg. Niestety bardzo kiepsko spałem (płytki i krótki sen, później problemy z zaśnięciem, dziwne sny). Przerzuciłem się na mianserynę 30 mg, to samo. Więc musiałem powrócić do trazodonu, ale już w dawce 150 mg.

 

Konkludując moklobemid i trazodon w "kombosie" okazały się w moim przypadku kompletnie nieskuteczne, uciekły mi na nich dwa lata życia. Trazodon cenię tylko za działanie uspokajające i nasenne., moklobemid tylko za poprawę koncentracji i początkowo napędu.

SSRI okazały się skuteczne, nie biorąc pod uwage braku działania przeciwlękowego fluwoksaminy.

Co do mirtazapiny i mianseryny, to ciężko mi się wypowiadać, brałem je w czasie znacznej poprawy samopoczucia, niestety powodowały (sic!) zaburzenia snu i z tego powodu ubolewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zaburzenia lękowe objawiające się bezsennością, sporadycznymi atakami paniki i silnymi mdłościami + emetofobię (lęk przed wymiotowaniem). Lekarz przepisał Trittico, wzięłam wczoraj 25mg. Nie spałam w ogóle, nudności były bardzo silne, doszła zgaga i pobolewania brzucha. Nie dam mu drugiej szansy i zamierzam sięgnąć po drugi lek, który kiedyś już wykupiłam, ale stchórzyłam przed wzięciem - Mirzaten (Mirtazapina). I tu pytanie ile czasu w organizmie utrzymuje się ten trittico? Mogę zażyć mirtę już dziś czy odczekać?

Ciągle mnie mdli, nic jeszcze dziś nie zjadłam - mozliwe, że to po trazodonie tak długo utrzymują się skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alu-kochana,ja nie mam emetofobi,ale zażywając trittico cr miałam przez ok 3tygodnie zawroty głowy i mdłości.Poza tym jednym minusem lek podziałał na mnie świetnie,na lęki i bezsenność.Gdy skończyłam przyjmowanie trittico dostałam pramolan(doraźnie)i pani doktor mówiła,że nie muszę czekać i w razie potrzeby mogę wziąć go od razu.Nie wiem natomiast jak jest z Mirzaten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alu, 25mg to chyba za mała dawka. Od razu kiedy go dostałem wziąłem 50mg, ale musiałem sobie jeszcze dołożyć 25mg i działa dobrze antylekowo, i dobrze się po nim śpi, czacha boli trochę rano ale trudno.. Jedyny nasenny po którym mnie nie bolała to Zolpiden, ale tego już się nawet nie chwytam :mrgreen:

 

Trochę miałem już tych leków na bezsenność :

 

- zacząłem od ziołówek

- belargot

- atarax

- deprexolet

- nasen

- Tritico CR

 

I powiem szczerze, że może muszę brać 75mg żeby iść spać, ale czuje się najlepiej po tym ostatnim. Nie ma dużego łaknienia, nie ma wielkich uboków oprócz pękającej głowy, i w dodatku wzamcnia działanie fluoksetyny. I może w końcu schudne z 4kg, bo przy 8 miesiącach brania deprexoletu troche mi się przybrało, a waga odjęta przez depresje wróciła z nawiązką :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo, lekarz kazał tak brać, a za kilka dni przejść na 50mg, ale skutki uboczne są dla mnie nie do zniesienia - nie wiem na ile to wkręt, a na ile realne działanie trittico :( Miałam duże nadzieje odnośnie do tego leku i wiem, że szybko się zniechęcam, ale lęk przed wymiotami jest u mnie zbyt silny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię doskonale że to jest strasznie męczące, ale może czasem warto trochę poczekać ? Mało jest leków które pomagają od razu.

 

Napisałaś że schudłaś znacznie, może deprexolet ? działa od razu dawka która ścinała mnie z nóg to 30mg, nie uzależnia fizycznie, bo odstawiłem go z dnia na dzień a brałem później 45-60mg. Zolpidenu nawet nie polecam, bo nie dość że jazda po tym jak się nie pójdzie od razu spać, to w dodatku fajnie się zasypia, i szybko się wybudza, więc na całkowitą bezsenność bezsens. Z tym, że najszybciej działał ze wszystkich które wymieniłem powyżej, deprexolet też był dobry, tylko apetyt potęzny i ciągle uczucie nienasycenia, zmusiły mnie do zmiany z której się cieszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo, widzę, że ten deprexolet to mianseryna - ja mam w domu, bo kiedyś lekarka mi przepisała-mirtazapinę, która chyba działa podobnie. Ponoć ma działanie przeciwwymiotne, ma stymulować apetyt i działać nasennie. Będę próbować w tym lekiem, ale strasznie mi smutno i źle, bo mocno musiałam sie przemóc żeby wziąć trittico, naprawdę pozytywnie się nakręciłam i taka porażka :( Możliwe, że skutki uboczne po 25mg trzymają mnie aż do teraz? (zażyłam wczoraj o 22:30).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi ktoś jeszcze powiedział, ile mniej wiecej to Trittico utrzymuje się w organizmie (mając na uwadze, ze wziełam najmniejszą mozliwą dawkę 25mg). Mogę liczyć, że po 24h będę już "czysta" od tej substancji? Nadal odczuwam potężne mdłości niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i nie wiedzialem gdzie napisac ten temat .Chodzi o to ze mam nerwice i problemy ze snem lekaz przepisywal mi kilka lekow np atarax alprox i terez tritico150 mg wczesniej 0,75 i wczoraj przez przypadek wzialem 2 tab na raz przed snem czyli ok 300mg i w srodku nocy obudzilem sie w stanie tak jak by mial zemdlec mialem zawroty glowy dusznosci myslalem ze zaraz cos mi sie stanie serce walilo jak oszalale mialem jakis napad czy byl on spowodowany wlasnie tym lekiem i przyjeciem takiej dawki bo strasznie sie wystraszyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że było to spowodowane lękiem panicznym niezwiązanym z przyjęciem trazodonu, nawet w takiej dawce, tj. 30o mg. Trazodon ma mocno ograniczone możliwości leczenia lęku panicznego, aczkolwiek uważam, że od dawki 300 mg już może takie posiadać (jest antagonistą recetora 5-HT2A, słabym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny oraz antagonistą alfa-1.

 

-- 30 cze 2015, 23:56 --

 

Co myślicie o dodaniu tramadolu do trazodonu (Ki=251 nm) jako czynnika potęgującego anatagonizm receptorów 5-HT2C (Ki=26 nM) w dawce 50 mg o przedłużonym działaniu.

 

-- 30 cze 2015, 23:57 --

 

Co myślicie o dodaniu tramadolu do trazodonu (Ki=251 nm) jako czynnika potęgującego anatagonizm receptorów 5-HT2C (Ki=26 nM) w dawce 50 mg o przedłużonym działaniu.

 

-- 01 lip 2015, 10:31 --

 

Albo nawet alternatywę dla samej agomelatyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zle znosze trazodon, spadki cisnienai u mnie powoduje gdzie co ciekawe mirte i mianse znosze bardzo dobrze.

 

Co do alternatywy dla agomelatyny to watpie bo wielka zaleta agomelatyny jest brak ubokow

 

Ja z kolei lepiej znoszę trazodon tylko dlatego, że po NaSSA mam duże problemy ze snem, wydaje mi się, że te leki działają na mnie zbyt silnie "noradrenalinowo". Nie ukrywam, że bardzo ubolewam z tego powodu, ponieważ trazodon obniża moje libido o jakieś 30-40% (prawdopodobnie słaby antagonizm receptorów 5-HT2C oraz inhibicja wychwytu zwrotnego serotoniny).

 

Ad agomelatyny, to jest ona bardzo słabym antagonistą receptora 5-HT2C w porównaniu do tramadolu. Poza tym tramadol jest tzw. serotonin releasing agent oraz inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny.

Tak więc można przypuszczać, że jego działanie przeciwdepresyjne jest silniejsze niż agomelatyny, problemem pozostaje tylko agonizm tramadolu wobec receptorów u-opioidowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zle znosze trazodon, spadki cisnienai u mnie powoduje gdzie co ciekawe mirte i mianse znosze bardzo dobrze.

 

Co do alternatywy dla agomelatyny to watpie bo wielka zaleta agomelatyny jest brak ubokow

 

Ja z kolei lepiej znoszę trazodon tylko dlatego, że po NaSSA mam duże problemy ze snem, wydaje mi się, że te leki działają na mnie zbyt silnie "noradrenalinowo". Nie ukrywam, że bardzo ubolewam z tego powodu, ponieważ trazodon obniża moje libido o jakieś 30-40% (prawdopodobnie słaby antagonizm receptorów 5-HT2C oraz inhibicja wychwytu zwrotnego serotoniny).

 

Ad agomelatyny, to jest ona bardzo słabym antagonistą receptora 5-HT2C w porównaniu do tramadolu. Poza tym tramadol jest tzw. serotonin releasing agent oraz inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny.

Tak więc można przypuszczać, że jego działanie przeciwdepresyjne jest silniejsze niż agomelatyny, problemem pozostaje tylko agonizm tramadolu wobec receptorów u-opioidowych...

U mnie tramadol mial zerowe dzialanie przeciwdepresyjne, taki zamulacz ktorego za cholere bym nie bral gdybym nie musial i jak bylem u lekarza to powiedzialem ze wole juz ibuprom na plecy brac.

Za to agomelatyna dziala na mnei swietnie ale tolerancja sie pojawia po pewnym czasie. Latwo sie na ago wchodzi latwo odstawia co tez jest duzym plusem. Do leczenia jakichs krotkich okresow dysforii jak znalazl ale nei wiem czy jako antydepresant na dluzsza mete sie nada.

A zamiast tramadolu mozna wenle zrec wyjdzie na to samo a nawet taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamiast tramadolu mozna wenle zrec wyjdzie na to samo a nawet taniej

 

Całkowicie inny mechanizm działania.

 

Jak długo i w jakiej dawce brałeś tramadol?

Wlasnei nie jest calkowicie inny pomijajac Agonizm receptorow opioidowych.

Bralem przez miesiac jakies 100 mg chyba dokladnie nie pamietam.

 

I powiem Ci jedno znam wiele osob, ktore probowlay tramadolu jako "antydepresanta" i wiekszosc konczyla jako zwykle cpuny, taki jest jego efekt antydepresyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnei nie jest calkowicie inny pomijajac Agonizm receptorow opioidowych.

 

A jednak całkiem inny:

 

"Thus, although apparently mediated by the opioid system, the behavioural effect of VLX does not involve specific opioid receptors."

 

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0304394004003532

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnei nie jest calkowicie inny pomijajac Agonizm receptorow opioidowych.

 

A jednak całkiem inny:

 

"Thus, although apparently mediated by the opioid system, the behavioural effect of VLX does not involve specific opioid receptors."

 

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0304394004003532

 

Mowa o antydepresyjnym dzialanie proopioidowe nie jest dzialaniem antydepresyjnym a euforyzujacymm.Zreszta nie mam zamiaru sie spzreczac, niech kazdy biezre co chce jesli ma to mu pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowa o antydepresyjnym dzialanie proopioidowe nie jest dzialaniem antydepresyjnym a euforyzujacymm.Zreszta nie mam zamiaru sie spzreczac, niech kazdy biezre co chce jesli ma to mu pomoc.

 

Nie rozumiem Cię.

Odnosze sie do cytatu ktory podales a ktory odnosi sie do tego jak mediowane jest dzialanie wenli.

Dzialanie przeciwdepresyjne tez nie jest mediowane przez system opioidowy co sam wczesniej napisales wiec czego nie rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×