Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj za dnia nic .nie potrafilam nigdy za dnia spac.Dzis zeby zadnac musialm dorzicic do tritico senzop,takze albo przestal dzialac albo powiinam wziasc wyzsza dawke

Skusze sie jednal chyba na mirte

 

-- 08 lip 2014, 07:42 --

 

Moze serce mi tak walic nie bedzie ale zas przytyje ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Melatonina nie pomogła, ale brałam tylko kilka razy w sumie. Ale są jeszcze tabletki Doppel Herz na spanie i one zawierają dużą ilość chmielu, moja mama bierze i śpi po tym dobrze. Dla takiej znerwicowanej persony, jak ja, to niestety nie wystarczyło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Właśnie mija miesiąc jak biorę Trittico 100mg wieczorem (rano biorę 50mg Zoloftu), pomaga mi tyle że dobrze po nim usypiam, śpię po nim 6-7godzin, odnośnie lęków to wydaje mi sie że działa kiepsko u mnie.Tak się zastanawiam czy po takim czasie powinien działać (w ulotce napisali że po tygodniu) i zastanawiam się czy nie przedyskutować odstawienia bądż zmniejszenia dawki z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na terapii indywidualnej-nie ukończyłem albo terapeuta mi nie odpowiadał i na grupowej DDA niestety nie ukończyłęm przez lęki. Zle sie czuje fizycznie (codzienne bóle głowy,dretwienie konczyn, bole w klatce itp) i tylko o tym mysle i sie stresuje juz nie potrafie myslec o czyms innym i latam jak głupek po lekarzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jestem tu nowa. W poniedziałek miałam pierwszą wizytę u psychiatry, pani doktor przepisała mi Trittico. Dzisiaj biorę ją pierwszy raz. Mam takie pytanie, przewertowałam cały wątek i nie znalazłam odpowiedzi na nie. Chciałabym wziąć Trittico o 21, bo zwykle już wtedy jestem zmęczona i szybko zasypiam (nie mam problemu z zasypianiem, ale z budzeniem się w nocy i nad ranem, potrafię się położyć o 21 i nie spać potem od 1 do rana, co mnie bardzo męczy, a wieczorem jestem tak padnięta, że nie umiem się położyć później...), natomiast o 22 biorę codziennie antykoncepcję. Czy może mieć to jakiś ujemny skutek?

I drugie pytanie, jak to w końcu jest z tą wagą? Tyje się, nie tyje? Wiem, że to bardzo indywidualna sprawa, ale jestem ciekawa. Mam zaburzenia odżywiania i średnio byłabym szczęśliwa, gdybym utyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnez,potas,morfologia,tsh.

Ile masz lat?

 

Badania krwi miałem OK, tsh tez w porzadku tylko wyszły mi podwyzszone przeciwciała anty TPO (tarczyca)norma jest 5,6 ja miałem 22, kazali mi co rok badać hormony tarczycy,USG tarczycy miałem w porzadku.

 

-- 09 lip 2014, 17:31 --

 

Estera mam 31 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janina.alicja, w moim odczuciu wzięcie Trittico o takiej porze jak piszesz to dobry pomysł. Ten lek nie tylko usypia, to znaczy pozwala łatwo zasnąć, ale także korzystnie działa na sen w tym sensie że powinien on być "lepszy", głębszy itd. Początkowo powoduje też dość nietypowe i żywe sny, ale nie koszmary. Przez pierwsze kilka dni do dwóch tygodni niełatwo się po nim wstaje. Tak twierdzi wiele osób go stosujących, chociaż ja osobiście od początku nie miałem z tym problemu. Co do antykoncepcji - nie mam pojęcia, tu trzeba dokładnie poczytać ulotki obu leków.

A tycie? Brałem go 5 miesięcy i nie utyłem nic, apetyt też się nie zmienił.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Witam Was też jestem nowy. Moje pierwsze doświadczenia i problemy z zaśnięciem już z 1,5 tygodnia. Lekarz przepisał trittico 75 mg przed zaśnięciem plus 25 mg hydro. A jakby dalej był problem z załapeniem snu to (ponieważ mam) mogę się wspomóc xanaxem. No i zażywam już 2 dni ten zestaw i usypia fakt, ale dla mnie za mało żeby usnąć. Więc wtedy po 2 godzinach w łóżku biorę 0,25 mg xanaxu i wtedy załapię sen. Ale poradźcie proszę, czy na to saśnięcie nie byłaby lepsza Mirtazapina 15 mg? Bo nad tym też myślał psychatra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek 159, na mnie również Trittico 75mg. nie działało nasennie. Bardzo długo musiałam czekać aż sen nadejdzie i również często wspomagałam się xanaxem, bo ileż można czekać na zaśnięcie. I wytrzymałam 3 tyg. potem była wizyta u lekarza i zmiana leku na Mirtor 15 mg. i jest dla mnie zdecydowanie lepszy na sen i biorę już chyba 9. dziś dzień i ten lek jest o niebo lepszy od Trittico, fajnie się śpi, poprawia zdecydowanie samopoczucie, powoli odzyskuję wiarę w siebie..serio mam takie odczucie po Mirtorze:)ale to dopiero początek brania, więc pewnie ciągle sielanki nie będzie, jak to z lekami bywa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, no więc trittico słabo wygląda jak na samo zainicjowanie spania, u mnie. Usypia owszem, ale nie wyłącza myślenia tak aby zasnąć. Więc zastanawiam się czy już zminić, czy czekać jeszcze 3 tygodnie, bo wtwedy mam iść na wizytę. A jakbym chciał zmienić na coś z mirta, to mogę iść do pierwszego kontaktu i sam stosować bez konultacji z psychiatrą? (taniej). Czy jednak robić to z psychiatrą.

 

Acha, też widzę w sobie pewne napady wredności, ale tylko wieczorem, jak coraz bardziej myślę o tym problemie spania który mnie dopadł. Czytałem o tym kole bezsenności, to nie złe kure.. stwo, taka płapka. Ale miejmy nadzieję, że nie myśląc o tym i myśląc pozytywnie, to nad tym zapanujemy. W sumie nasze problemy to i tak pikuś, w porównaniu do innych, z którymi sie ludzie borykają. Narka. Pijecie kawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys poszlam do ogolnego po recepte na lek psychotropowy ktory mi sie skonczyl a szkoda mi bylo wydawac kase na prywatna wizyte.Nie chciala mi przepisac,nagadala sie ale w koncu dala.Mowila ,ze kolejnym razem trzeba miec kartke od psychiatry jaki lek przyjmuje.Co do tritico tez nie jestem zadowolona.Kawe lubie ale pija ja tylko po przespanej nocy i jak mam ochote na nua .Srednio raz w tyg czasem dwa.

 

Kielbasa lecze sie na bezsennosc od 2010 w zeszlym roku tabletek nie bralam.Mam 33 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×