Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nie mam pojęcia bo nie mam w ogóle porównania. To moje pierwsze leki w życiu. Nie licząc wenafleksyny która odstawiłam po 1 tabletce. Miałam po niej straszne lęki i po niej wróciła nerwica chyba bo wcześniej chciałem łączyć tylko depresję a teraz mam to i to:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcelina 28 napisał:

Też tak mam tylko że biorę wersję xr i ani przed ani po tabletce nie mogę jesc:/

Może mamy podobne organizmy. U mnie np. mianseryna zwiększała lęki + drgawki, a mirtazapina wprowadzała "ukojenie w moje serce".

Wydaje mi się, że w Twoim przypadku dobry byłby miks Paroxetyna + mirtazapina ale nie jestem lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę musiała ścigać doktora. Tylko że wiem co powie: dajmy czas dla leku to dopiero początek leczenia 2 tygodnie ble ble Ale mówił na początku że po paru dniach poczuje poprawę. Owszem tak było na 75 mg i 150mg lekka. A teraz 225 i zonk a mam jeszcze podnieść do 300mg. Myślisz że powinnam spróbować? Troche głupie faktycznie nie udać szansy dla leku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak nigdy nie zapomnę tej nocy na wenaflaksynie. .. Po 1 tabletce  37.5mg myślałam że wykorkuje zadziałała na mnie bardzo lękowo wręcz myślałam że warjuje.  Rzuciłam tym po pierwszej nocy.  W porównaniu z nią Tritrico ma bardzo lekkie skutki uboczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno wenlafaksyna tak zadziałała przez nagły wzrost noradlenaliny. U mnie np paroxetyna na początku powodowała wkurzenie na wszystko (ale jednak do opanowania). Wydaje mi się, że "zalanie mózgu" serotoniną przez paroxetynę jest dobre na nerwicę/depresję/lęki + dobry sen przez mirtazapinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość leków tego typu sprawia że przes pierwsze tygodnie idzie zwariować. Działanie wenli na noradrenaline po pierwszej pigułce 37.5? Dla mnie bardzo wątpliwe. Raczej patrz punkt pierwszy. Mianseryna mogła powodować wkurzenie i lęki czy tam drgawki bo w przeciwieństwie do mirtazapiny jest inhibitorem noradrenaliny właśnie. Z tym mixem paroksetyna plus mirtazapina kolega dość słusznie trafia jeżeli u kogoś depresja przebiega z lękiem. Jeżeli u Ciebie nie było bezsenności a ktoś ładuje w Ciebie trittico... Cóż. Dla mnie średni pomysł ale może lekarz celuje w ten lek gdyż w istocie ma bardzo małe skutki uboczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę że ta wenla obudziła we mnie nerwice. Tak się czułam. Po trzech godzinach po zażyciu obudził mnie straszny lęk i poty. Byłam jak nakręcona jak naćpana... zmieniłam lekarza i ten nowy gdy usłyszał o takiej reakcji mojego organizmu na wenaflaksyne stwierdził że może to był zespół serotoninowy gdyż dwa dni wczesniej skończyłam leczenie dziurawcem(ratowalam sie wcześniej sama)Dlatego uderzył w trazodon bo mówił że na tym będzie ok ,minimalne skutki uboczne. Ale tak jak mówię brałam 75mg przez tydzień,tydzień 150mg i teraz od 2 dni 225mg. A efektów brak. Może nie mam już tak strasznych ataków paniki jak przed lekami Ale są one nadal tylko o 2% zmniejszone a ja liczyłam na tablety cud. Myślałam że szybko mi się poprawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Biorę tritrico xr w dawce 150mg od 18 dni. Na nerwice lękowe i depresję.  Nie widzę większych efektów. Przez 3 dni byłam na dawce 225 Ale czułam się jeszcze gorzej więc wczoraj wróciłam do 150mg. Lekko mnie uspokaja . Lekarz wczoraj zmienił mi lek na anafranil  sr 37.5 mg na początek. Ale bardzo się boję skutków ubocznych bo czytałam że są mega. Tritrico takich nie ma. Myślicie że powinnam dac jeszcze czas trazodonowi? Bo 18 dni to chyba za szybko na zmianę leków. Proszę pomóżcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam zomiren do tritrico Ale ani razu go nie wzięłam nie było aż takich napadów paniki. Raz tylko ratowalam się hydroksyzyna 10mg. Zastanawia mnie czy ten tritrico jeszcze się rozkreci biorę go 18 dni . Tego anafranilu się boję. Myślisz że trazodon jeszcze coś pomoże skoro 18 dni pomógł lekko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×