Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Lekowygosc napisał:

Marcelina 28 - Ty wczesniej pisalas, ze 150mg zle Ci wchodzilo i ze mialas lęki okropne, a na 75 mg bylo spoko. Czym to sie przejawialo? Mi sie niestety dosc czesto zdarza wczesne wybudzanie - ok 5. Dzisiaj to juz w ogole przed 4 sie obudzilem i mie moglem zasnac - taki straszny natlok roznych mysli mialem, dlatego tez sie jeszcze bije z myslami czy nie zejsc do nizszej dawki. 

Bralam najwiecej 225 mg ale tylko 3 dni,byla masakra. Na 150 mg czulam sie tez zle,trzesly mi sie ręce,bylam rozdygotana,czulam silny niepokoj. Nie powiem ze na 75 mg bylo git ale juz lepiej. W sumie to pomogla mi psychoterapia w tamtym czasie.Drugie podejscie do trittico mialam w styczniu w tym roku,wytrzymalam 8 dni,gorzej rozkrecil moja nerwicę az do teraz sie ogarnac nie mogę.Żaluje że w ogole zaczełam brac leki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcelina 28 napisał:

Bralam najwiecej 225 mg ale tylko 3 dni,byla masakra. Na 150 mg czulam sie tez zle,trzesly mi sie ręce,bylam rozdygotana,czulam silny niepokoj. Nie powiem ze na 75 mg bylo git ale juz lepiej. W sumie to pomogla mi psychoterapia w tamtym czasie.Drugie podejscie do trittico mialam w styczniu w tym roku,wytrzymalam 8 dni,gorzej rozkrecil moja nerwicę az do teraz sie ogarnac nie mogę.Żaluje że w ogole zaczełam brac leki.

 

Współczuję... 

Próbowałaś może jakis technik relaksacji? Polecam metode oddechową Wima-hofa. Bardzo fajnie obniża napięcie. Relaksacja Jakobsona też jest spoko, chociaż nie dla każdego - ja np. po niej mam bardziej spiete miesnie niz przed. Ale to jest kwestia indywidualna.pewnie.
Co do samych leków... wiadomo, jak kazdy - ja tez mam do nich mieszane uczucia, ale z drugiej strony jakis tam powód siegniecia po nie byl i nie wiadomo jak by bylo bez nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lekowygosc napisał:

Współczuję... 

Próbowałaś może jakis technik relaksacji? Polecam metode oddechową Wima-hofa. Bardzo fajnie obniża napięcie. Relaksacja Jakobsona też jest spoko, chociaż nie dla każdego - ja np. po niej mam bardziej spiete miesnie niz przed. Ale to jest kwestia indywidualna.pewnie.
Co do samych leków... wiadomo, jak kazdy - ja tez mam do nich mieszane uczucia, ale z drugiej strony jakis tam powód siegniecia po nie byl i nie wiadomo jak by bylo bez nich. 

Tak,próbuje wszystkiego.  Mam terapię poznawczo-behawioralna. Ja tak samo po relaksacji Jacobsona dziwnie sie czuje. Teraz jestem na escitalopramie i jest o niebo lepiej. 

Nie bylo wyjscia dla mnie bez leków,ale uważam że po 3 latach nieudolnego leczenia przez poprzedniego psychiatrę jestem w jeszcze gorszym stanie niz przed lekami.

Teraz od stycznia mam nowego lekarza i wszystko idzie ku dobremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mariusz1 napisał:

No skąd mam wiedzieć jak sobie radziłaś? Ja np. dostałem cital na stłumienie libido ale na razie biorę 10mg i nie ma żadnych efektów. 

To nie było jakies patologiczne że musiałam coś na to brać. Chodziło mi o to że libido było na dobrym poziomie tak jak zawsze i trittico mi tego nie zaburzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień po wzięciu trittico na noc 1/3 tabletki i tragedia... Noc w porządku ale w dzień straszne zawroty głowy, ataki paniki w sklepie, których nie miałam od miesięcy, ciśnienie poniżej 90/60. Boję się że nie dam rady. Mam dziecko, pracuję, jestem tydzień po pogrzebie ojca i nie mam pomysłu co dalej z tym lekiem. Tak mniej więcej się czułam do godziny 19 😥

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ophelia napisał:

Drugi dzień po wzięciu trittico na noc 1/3 tabletki i tragedia... Noc w porządku ale w dzień straszne zawroty głowy, ataki paniki w sklepie, których nie miałam od miesięcy, ciśnienie poniżej 90/60. Boję się że nie dam rady. Mam dziecko, pracuję, jestem tydzień po pogrzebie ojca i nie mam pomysłu co dalej z tym lekiem. Tak mniej więcej się czułam do godziny 19 😥

No drugiego dnia nie oczekuj cudów po leku, to po pierwsze. Po drugie Trittico w dawce 25-50mg ma znikome działanie p/lękowe także oczekujesz nierealnego. Takie dawki działają sedująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, acherontia styx napisał:

No drugiego dnia nie oczekuj cudów po leku, to po pierwsze. Po drugie Trittico w dawce 25-50mg ma znikome działanie p/lękowe także oczekujesz nierealnego. Takie dawki działają sedująco.

Dostałam trittico na bezsenność. Śpię ale dzień po jest straszny. Nie mam wyjścia, muszę jakoś funkcjonować ale widzę po raz pierwszy po leku takie efekty uboczne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, kolejna już noc (czwarta z rzedu), w ktorej budze sie ok 3 i nie potrafie dalej zasnac. Dzisiaj sie ponad 2h meczylem. To jest takie rozbudzenie typowo jak by sie na wieczór popiło... nie wiem co robic - czy zwiekszac dawke, czy ja redukowac albo calkowicie odstawic. Babeczka, ktora mnie prowadzi oczywiscie nie odpisuje 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2022 o 17:00, Marcelina 28 napisał:

To nie było jakies patologiczne że musiałam coś na to brać. Chodziło mi o to że libido było na dobrym poziomie tak jak zawsze i trittico mi tego nie zaburzyło.

No a u mnie popęd seksualny po trittico XR jest zdecydowanie za wysoki ale raczej nie powinienem opisywać tu szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mariusz1 napisał:

No a u mnie popęd seksualny po trittico XR jest zdecydowanie za wysoki ale raczej nie powinienem opisywać tu szczegółów.

Ja to mam znowu prawie codziennie sny erotyczne, ale w dzien to nie chce mi sie az tak - bym powiedzial roznie z tym bywa. Erekcja ok, ale doznania troche splycone. 
A poza tym Mariusz1 jak sie czujesz na tym trittico? Nie jestes senny w dzien? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lekowygosc napisał:

Ja to mam znowu prawie codziennie sny erotyczne, ale w dzien to nie chce mi sie az tak - bym powiedzial roznie z tym bywa. Erekcja ok, ale doznania troche splycone. 
A poza tym Mariusz1 jak sie czujesz na tym trittico? Nie jestes senny w dzien? 

Sny erotyczne też i cała masa innych rzeczy. Spłycone doznania? Ja mam na odwrót - przed wczesny wytrysk.  Jak moge być senny w dzień skoro jestem nadpobudliwy seksualnie przez 24 godziny na dobę. Ja po tym trittico to śpie 6 godzin i mi starczy a dodam że chodze na siłownie i organizm po tych 6 godzinach regeneruje sie normalnie jak by to było zalecane 8 godzin spania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przed braniem trazodonu było ok? Swego czasu tez miałem z tym problem, ale udało mi się to wyleczyć metoda odwracania uwagi itp. Oprócz trittico coś bierzesz? Przyjmujesz cała tabletkę czy 2 połówki? Pytam, bo wydaje mi się, jakby dwie połówki działały ciut inaczej, ale to możliwe ze to moje subiektywne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lekowygosc napisał:

A przed braniem trazodonu było ok? Swego czasu tez miałem z tym problem, ale udało mi się to wyleczyć metoda odwracania uwagi itp. Oprócz trittico coś bierzesz? Przyjmujesz cała tabletkę czy 2 połówki? Pytam, bo wydaje mi się, jakby dwie połówki działały ciut inaczej, ale to możliwe ze to moje subiektywne odczucia.

Przed braniem trittico było ok ale ja należę do facetow o wysokim libido i brałem do trittico wcześniej sulpiryd który zdecydowanie hamuje popęd seksualny. Po odstawieniu sulpirydu libido wystrzeliło ponad normatywnie. Dla tego dała mi doktorka cital na zgaszenie libido bo jest zdecydowanie zbyt wysokie. Odwracanie uwagi jest dobre ale męczące bo wymaga ciągłej samokontroli. Wiesz, ja jestem obecnie na etapie szukania partnerki po tym jak mi sie jakiś czas temu związek rozleciał. Siłą rzeczy więc korzystam i z FB i z portali randkowych a to tez powoduje jakieś tam pobudzenie seksualne,  no nie mówię że mam od razu erekcje jak widzę zdjęcia ładnej kobiety ale jakieś tam bodźce seksualne są. Żeby się całkowicie wyciszyć seksualnie to musiał bym i z tego zrezygnować. A Biorę trittico XR -połowę 150 mg. 

Edytowane przez Mariusz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslales, zeby zwiekszyc dawke? Ile czasu juz bierzesz trittico? Wiesz, ja przez dwa przed ostatnie dni bralem 2x75mg (normalnie biore 1x150) no i nie wiem ale wydaje mi sie, ze te dzialanie bylo troche inne i libido bylo momentalnie mocno podwyzszone. Praktycznie o niczym innym nie myslalem caly dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2022 o 15:07, zburzony napisał:

Brał ktoś trazodon razem z wenlafaksyną?

Jak ja brałem 150mg wenli i 150mg trazo to moja partnerka chodzić nie mogła. Po trazo się chciało i ostro stał, a po wenli można było długo, a że ja wysportowany no to był ogień 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2022 o 12:32, Lekowygosc napisał:

Myslales, zeby zwiekszyc dawke? Ile czasu juz bierzesz trittico? Wiesz, ja przez dwa przed ostatnie dni bralem 2x75mg (normalnie biore 1x150) no i nie wiem ale wydaje mi sie, ze te dzialanie bylo troche inne i libido bylo momentalnie mocno podwyzszone. Praktycznie o niczym innym nie myslalem caly dzien

No to jak masz takie mankamenty z libido to spróbuj paroksetyny. Myślę, że nawet na 20 mg to będziesz miał głosik jak kobietka😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2022 o 11:29, MarekWawka01 napisał:

 

Ketrel i trazodon działają mocno na receptory alfa-1 adrenergiczne. Biorąc oba te leki na raz sumuje się ich działanie na nie. Przypuszcza się, że bóle z zawrotami głowy i zbyt duża sedacja (zamulenie) jest związane między innymi z blokadą receptorów alfa-1. Skonsultuj to z lekarzem. Ja bym nie brał obu tych leków razem.

Dziękuję, na razie biorę tylko trazodon i przez ostatnie parę nocy w miarę spałam koło 7 godzin, wybudzałam się, ale nie było tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×