Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Damian9191 napisał:

Witajcie , mam problem z bezsennością około 1,5 roku. Zaczęło się od lecącej z nosa krwi i obawa ze krew dostanie się do płuc. Zacząłem gorzej sypiać . Następnie doszły objawy somatyczne typowo nerwicowe . Brałem 10 mg mozarinu oraz 10 mg mianseryne . Jak organizm się wyciszył to spałem swietnie. Po odstawieniu mozarinu mianseryna przestała działać . Zacząłem brać triticco od 50 mg w zwyz . Doszedłem do dawki 150 mg godzinę przed spaniem . Było dobrzez przez 8 miesięcy . Codziennie prawie spałem po 7/9 godzin. Od 10 dni mam problem z wyłączeniem myśli i z zaśnięciem . Naprzemiennie mam noce gdzie zasypiam od razu i spie 8/9 h albo takie gdzie nie spie do 3-5 rano i wychodzi mi 4-5 godzin snu. Po gorszej nocy mam znowu obawy co powinienem zrobić . Czy dalej trzymać się tej dawki ? Zwiększyć ja ? Dołożyć inny lek ? Doradźcie proszę czy ktoś miał podobny problem 

Może spróbuj wrócic do tego mozarinu i mianseryny skoro tak dobrze dzialały. Ja brałam trittico xr przez 1.5 roku i spałam ciagle dobrze. Ale na leki mi nie działal po tym czasie juz wcale. Zapytaj lekarza o agomelatyne tez dobra na sen. Biore ja teraz i sen jest taki naturalny i rano b.dobrze sie wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jeszcze cos... od kilku dni bardzo duzo ludzi przynajmniej w moim otoczeniu narzeka na sen. Ja ogolnie tez pare dni mialam słabe noce,na mnie naprzykład bardzo zle działaja fazy księżyca. Już pare dni przed i po pełni gorsze noce.Może głupio gadam ale warto też przemyśleć takie "normalne" przyczyny bezsenności.Może u Ciebie to też przejsciowe? A zbyt bardzo sie tym przejmujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 09:41, Chorujacy napisał:

Trittico to taki lek że początkowo usypia i trochę ogłupia

 

W jakim sensie ogłupia? Zaburza racjonalne myślenie? Bo dostałem go w końcu od lekarza doraźnie 25mg (1/3 tabletki) do krótkotrwałego leczenia bezsenności... I miewam kłopoty z koncentracją jeszcze, żeby nie nasilił mi ich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 06:21, Lilith napisał:

Olanzapina ma dość sporo uboków między innych straszne tycie. I to niestety, ale nie mija z czasem.

 

Jednak stanęło u mnie na Trittico 25mg (1/3 tabletki na wieczór)

 

Tu są ciekawe info o trazodonie. Potwierdzenie, że jest bezpieczny i bez obaw można brać 25mg nawet doraźnie.

http://www.psychiatriapolska.pl/uploads/images/PP_4_2011/611Jarema__PP4_2011.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie chlorprothixen, znam już ten lek i raczej nie będę go brał, kiedyś miałem przepisany i już nie pamiętam dokładnie czemu ale odstawiłem go szybko. Liczyłem na mianserynę lub mirtazapinę, na pewno nie na nauroleptyk, zwłaszcza że już biorę flupentiksol, też stary lek. Tamte leki dają jakaś nadzieję na dodatkowe działanie przeciwdepresyjne a nie tylko mózgo***ące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje Trittico CR drugi miesiąc w dawce 100 mg 2 godziny przed snem. Od miesiąca lek jakby przestał działać. Mam problemy z zaśnięciem jak zasnę budzę się kilka razy w nocy. Zmniejszenie dawki czy zwiększenie nie daje żadnego rezultatu. Cały następny dzień czuję sie zmęczony i senny "zamulony" nic mi się nie chce. Najchętniej cały dzień bym leżał. Czy to czas na odstawienie leku? Dodam, że pół roku temu brałem Trittico w tej samej dawce i efekt był zupełnie odwrotny. Spałem całą noc wstawałem wyspany. Nie biorę innych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarosław Trittico ma to do siebie, że po czasie organizm się przyzwyczaja. Chociaż na mnie  dawki 75-150mg nigdy nie działały. Nasennie najlepiej sprawdzają się dawki 25-50mg bo wtedy lek ma najsilniejsze działanie sedatywne i na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że rzeczywiście.

Musisz porozmawiać z lekarzem, albo o modyfikacji dawki albo o zmianie leku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, acherontia styx napisał:

@Jarosław Trittico ma to do siebie, że po czasie organizm się przyzwyczaja. Chociaż na mnie  dawki 75-150mg nigdy nie działały. Nasennie najlepiej sprawdzają się dawki 25-50mg bo wtedy lek ma najsilniejsze działanie sedatywne i na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że rzeczywiście.

Musisz porozmawiać z lekarzem, albo o modyfikacji dawki albo o zmianie leku 

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Spróbuje kilka dni z najmniejszą dawką 25mg. Jeżeli bezsenność pozostanie będę musiał umówić wizytę. 

Edytowane przez Jarosław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko tydzień wytrzymałam na tym leku. Spałam dobrze ale nie mogłam się dobudzić i cały dzień byłam przymulona, miałam zawroty głowy, arytmie i bardzo niskie ciśnienie. Nie dałam rady brać dłużej żeby stwierdzic czy skutki uboczne by ustały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani doktor zmieniła mi lek na Trittico jako uzupełniający przy lękach. Jak widzę to ponoć obniża on ciśnienie, a ja akurat mam niskie, więc trochę się denerwuję. Mam brać 75 mg najpierw 1/3 tabletki, potem 2/3. To niby nie jest cała tabletka, więc nie wiem, czy jest się czego obawiać. Te ewentualne skutki uboczne to z czasem mijają czy to taka norma przy tym leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak u Was z pociągiem seksualnym? Brałem tritico parę lat temu, ale nie pamiętam jak to było. Po paro i klomi zapomniałem co to chcica, a wytrysk jak jest to mizerota. Zero podniecenia 

trazodon wzmaża libido przez początkowy okres brania, bądź doraźnie - a po czasie już to ustępuje, i się libido normuje. Z wiedzy lekarza ponoć trazodon stosowany na libido czasami działa lepiej od viagry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Hooded Spirit napisał:

trazodon wzmaża libido przez początkowy okres brania, bądź doraźnie - a po czasie już to ustępuje, i się libido normuje. Z wiedzy lekarza ponoć trazodon stosowany na libido czasami działa lepiej od viagry ;)

No to spróbuję, bo zero pociągu, chyba paro mnie wykastrowało bo było 40 mg i to dość długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×