Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

A czy fluwoksamina dziala na nerwice natrextw i czy normuje seksualnosc tak jak trazodon czy np. mozna do niej brac trazodon w wystarczajacej dawce na PSSD? Aha i czy fluwoksamina nie spowoduje pobudzenia jak np. ten amisulpiryt w dawce 50 mg i czy nie zamula emocji tak jak olzapina 10 mg? 

 

I jak z ta anoreksja na fluwoksaminie? 

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem tyle że trudno stwierdzić jednoznacznie.  Schodziłem z dawką wenli z 75 szybko na 37,5 a trittico zwiększyłem z 100 na 200. Nie wie. Co było przyczyną ale takiego lęku nigdy nie miałem chyba. Byłem tak pobudzony ze wszystko się trzęsło we mnie. Zęby dzwoniły dosłownie. Za to miałem taki napęd do działania że dawno tak nie było. Myślałem że nadczynność tarczycy ale badania w normie. Na depresję u mnie wszystko co blokuje receptory 5 ht2c działa ale na lęk działa jak benzyna na ogień. Na pewno trittico cr nie działa całą dobę. Forma xr działa dobę przynajmniej nie czuć zejścia. Na sen cr lepszy bo szybko działa a xr na sen nie nadaje się bo raz ze mniejszy poziom we krwi a dwa wkręca się kilka godzin ale rano senności nie ma. Moim zdaniem trittico na uspokojenie i sen to tak do 150 mg, powyżej może zadziałać wręcz jak edronax czy Wellbutrin. Więc małe dawki na lęk duże na depresję. Nie wiem czy ten lęk po dłuższym braniu by ustępował ale był taki ze że snu nie miałem i po dwie doby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Brałek krótko 100mg (te 2 części z 3) na sen.

 

Plusy: działa b. dobrze na sen, nie odcina tylko tak delikatnie usypia, sen głęboki;

Minusy: u mnie potwornie wysuszona śluzówka nosa, przekrwiona - doprowadzałem do porządku dłużej niż brałem.

 

Po miesiącu odstawiłem z dnia na dzień, zero objawów dyskontynuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wiagry nie wolno brac z psychotropami a i tak nie jest zalecana do dlugotrwalego stosowania. Wiec pozostaje tylko trazodon, czy on dziala skutecznie jak wiagra i w jakich dawkach? 

 

Wogule mi lekarz seksuolog kiedys powiedzial ze zaburzenia erekcji wywolane przez psychotropy (PSSD) mozna leczyc lekami, tylko jakie to leki, czy mu wlasnie chodzilo o trazodon, mianseryne, sindelfil itp. czy jest cos innego skuteczniejszego i czy da sie to wyleczyc po odstawieniu lekow albo dobraniu takich ktore nie zaburzaja funkcji seksualnych?

 

Czy trazodo w dawce 50 mg moze juz znacznie normowac PSSD czy trzeba wiekszych dawek, bo rozumiem ze wiecej niz 50 mg to sie nie da brac do drugiego antydepresantu ze wzgledu na zespol serotoninowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale moim zdaniem za duża dawkę escitalopramu bierzesz tak jak Ci pisałem ale nie będę wnikał w kompetencje twojego lekarza tylko miej świadomość, że kiedyś maksymalna dawka tego leku w ulotce dla pacjenta wynosiła 30 mg ale zmniejszyli ją na 20 mg z tego powodu, że powodowała zaburzenia przewodnictwa serca. Profilaktycznie rób ekg co jakiś czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój lekarz stwierdził że to bardzo słaby lek. By na depresję działał trzeba dawek 400 do 600 co skutkuje objawami ubocznymi. Ten lek wcale nie poprawia libido przy braniu ssri. Poprawia erekcję ale też przejściowo. Mnie brany z wenlą doprowadził do dziwnego stanu. Z jednej strony pobudzenia a z drugiej do strasznego lęku. Brałem na noc i wywoływał lęk i bezsennośc chociaż jednocześnie zmęczenie. To lek który wcale nie jest takim usypiaczem w wyższych dawkach. Podobnie jak agomelatyna. Potrafi nieźle nakręcić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, picziklaki napisał:

Tak ale moim zdaniem za duża dawkę escitalopramu bierzesz tak jak Ci pisałem ale nie będę wnikał w kompetencje twojego lekarza tylko miej świadomość, że kiedyś maksymalna dawka tego leku w ulotce dla pacjenta wynosiła 30 mg ale zmniejszyli ją na 20 mg z tego powodu, że powodowała zaburzenia przewodnictwa serca. Profilaktycznie rób ekg co jakiś czas. 

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3068950/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej. Biorę i miotam się po łóżku a żadne nasenne środki nie chcą działać gdy ja wezmę. Po prostu działa tak jakbym już się wyspał i było już rano. Drugi dziwny objaw to znosi takie spłaszczenie emocji. Czuję że świat i emocje nie są za szybą tylko czuję je tu i teraz. Ile można nie spać? Chyba z tydzień wytrzymałem i miałem dość w dzień walczyć że zmęczeniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×