Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.09.2019 o 10:14, pompea napisał:

Na ile przed snem bierzecie Trittico CR, aby zadziałał nasennie? Ja nie mam problemów z wybudzaniem tylko z zasypianiem i próbuję zamienić |Ketrel na trazodon. Tyle, że ten ostatni nie chce działać. Może powinnam rozgryzać tabletki, aby szybciej lek się uwalniał? Ketrel działa bardzo dobrze nasennie (25mg), ale spowodował u mnie wzrost wagi, dlatego chcę go odstawić.

 

 

Brałam jakieś pół godziny przed snem, 2/3 tej potrójne tabletki czyli chyba 50mg. Ale rano byłam nieprzytomna gdzieś do 10-12 więc lekarz zmienił mi na ketrel właśnie. Biorę pół tabletki ale tylko doraźnie jak mam większe stresy, nie zauważyłam wpływu na tycie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amos. Ku.wa. Jak Twoim jedynym problemem jest to że budzisz się niewyspany to najpierw zainwestuj w witaminy dobrej jakości i może nieco zdrowszy tryb życia a nie pakuj się w psychotropy! Chyba że coś więcej jest na rzeczy. Ale jeśli tylko to to szkoda by było de facto zdrowej osoby! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 02:35, Lalunia93 napisał:

Hejka 🙂 od jakiej sawki powinno najlepiej się zacząć trazodon ? Dostałam 100 mg ,ale tabletki są do specjalnego dzielenia na 4 części .  Mam silna bezsenność . Do tej pory najlepiej usypiały mnie mocne antyhistaminy ,szczególnie mirtazapina . 

Nie więcej niż 50 mg - dopiero jeśli po tym nie będzie efektów to ewentualnie zwiększać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2019 o 14:13, Elendil napisał:

Trittico działa na was dobrze na sen ?

Jaką dawkę bierzecie?

 

Po 25 mg padam jak nieżywa i chodzę śpiąca jeszcze przez 2 dni. Przez to musiałam go odstawić, a szkoda, bo dobrze działał przeciwlękowo i fajnie wyciszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karanfil napisał:

 

Po 25 mg padam jak nieżywa i chodzę śpiąca jeszcze przez 2 dni. Przez to musiałam go odstawić, a szkoda, bo dobrze działał przeciwlękowo i fajnie wyciszał.

Ja po dawce 25 budzę się mega wyspana śpię około 8 godzin i żadnych skutków ubocznych. Na każdego działa inaczej 😉. A bierzesz cos jeszcze oprócz trittico?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karanfil napisał:

@betina tak, citalopram. Trittico odstawiłam prawie pół roku temu w porozumieniu z lekarzem.v

Każdy inaczej reaguje ja brałam go z wieloma innymi lekami długo trwało dopasowanie mi leków ale trittico biorę 3lata zaczynalam od dawki 150 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka , nie chce zapeszać ,ale ten trazodon spoko usypia i nie powoduje takiego wzmożonego łaknienia jak po nassa . A macie jakieś doświadczenia z tym lekiem czy po nim się tyje ? Bo raczej bym już nie chciała tyć.... muszę brać sterydy ,a na mirtazapine dużo przybralam . Jak długo bierzecie trazodon ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety po trittico miałem straszne sensacje z sercem... cały czas tachykardia a co kilka dni napad częstoskurczu rzedu 180 na minutę... na sen działął średnio, odstawiłem to serce się uspokoiło . Szkoda że to lek nie dla mnie bo podobno mało inwazyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weteranka chojrakowa wpada z ultra laickim pytaniem moi mili :))

mianowicie lekarz zalecił mi zmianę 200 cr na 150xr + ew jeśli jest potrzeba (a jest) 50cr - wszystko wieczorna porcja.

No i z buta zamieniłam te leki od tak i zaczął się dramat. Najpierw impuls (i tak mam ogromny) up, do tego lęk na zmianę z wqrwem i labilność - taka że płaczę na Królowych Życia... Biorę 10 dni, jestem zmęczona. Dac temu czas jeszcze myślicie, czy lecieć kombinować? Miał na lęk działać a tu takie historie, może ta wymianka nie była mądra,  ale lekarz się zgodził. 

Wspomne może że prócz trazadonu jestem zjadaczką setraliny i lamotryginy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×