Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, giroditalia napisał:

Trazodon to SARI a wenla to SNRI.

No ale co z tego, chyba oba to antydepresanty, zreszta mozliwe ze venlaflaksyna u mnie juz przestala dzialac bo odstawialem ja 15 razy okolo.

Aha, czasami wstaje o 04.00 a czasami o 10.00 jak o 04.00 to ciezko mi wstac i przez abilify jestem senny w dzien, czy w takim razie trittico przeszkadza? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic na temat abilify natomiast wenla i trazodon to mówiąc że to i to to antydepresanty to jakby mówić że jabłko i banan to to samo bo to i to to owoc. Trazodon bierze się zazwyczaj przed snem a wenle rano. Co do abilify się nie wypowiem bo nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DeathOfTheMotorneuron napisał:

Dopiero 225-300 działa antydepresyjnie tak naprawdę 

A na lęki jaka dawka minimalna bo trazdon działa tez przeciwlękowo i czy działa na nerwice natręctw? 

Edytowane przez Pawełkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A dawka 75 mg dziennie na noc coś da mi wogóle Mowilem konowałówi że nasennie to nie działa na mnie i nie wiem czy samemu zwiekszyć dawke do 150 mg na noc ale potem z kolei zostane bez leku. Bo nie wiem czy jest sens brać tylko te 75 mg skoro i tak nasennie biorę senzop albo kwetiapine. Kurde już nie wiem sam co mam robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neuroleptycznyjohny napisał:

A w takim razie może ktoś mi podpowie z tutaj obecnych. Nie chcę samemu zwiększać tej dawki 75 mg ale mam pytanko czy taka dawka pozytywnie wpłynie na funkcje seksualne, libido itp? 

Na mnie dopiero minimalnie 100 mg zaczyna działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczylam sie na umiarkowana depresje i nerwice lekowa. Depresja minela ale nie mysle ze to zasluga lekow. Jesli chodzi o nerwice to jest duzo lepiej choc ataki paniki i lęki zdarzaja mi sie nadal. Jezeli o mnie chodzi to ja na tej dawce trazodonu czuje sie najlepiej,wieksze tak jak juz pisalam wczesniej tylko pogarszaly moj stan. Chodze tez raz w tygodniu na terapie wiec nie moge powiedziec co jest zasluga lekow a co zasluga terapi,dlatego m.in chce odstawic leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki, a czemu musiałaś zmniejszyć dawke @Marcelina 28 ??

ja najpierw może pare dni bede brał 100 mg, potem 125 mg a pozniej dwie tab. czyli 150. czytałem że powinno się zwiększać stopniowo, a nie chce od razu wszamać po mam 2,5 paczki i ma mi starczyć na 3 miechy ale i tak wczesniej pojde do innego doktorka bo ten na NFZ darmowy nic ze mną nie gada, dawałby tylko Senzop i tyle. Sam będę dawkował sobie Trittico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcelina 28 napisał:

Musialam zmniejszyc bo po wiekszych mialam nasilone lęki,kolatania serca,trzesienie rak i ogolne pobudzenie.  A bralam najwiecej 225mg. Sennosc na poczatku jest masakryczna

Miałas po nim drgawki, ja juz po abilify mam i nie chce miec wiecej? Pije akineton i propanolol ale to tylko troche pomaga a wlasciwie to akineton pomaga, jedna rano i jedna wieczorem. Propanolol tylko jedna rano. 

Edytowane przez Pawełkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Odstawiam Trittico i wracam do samej kwetiapiny na sen. Trittico przestało już działać nasennie, mam wrażenie, że kwetiapina jest pod tym względem lepsza. 

No i po Trittico strasznie zatyka mi się nos w nocy, budzę się i mam wrażenie, że się duszę. Coś okropnego. Noc w noc... Do tego drapanie w gardle, kaszel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, audreyhorne napisał:

No i stało się. Odstawiam Trittico i wracam do samej kwetiapiny na sen. Trittico przestało już działać nasennie, mam wrażenie, że kwetiapina jest pod tym względem lepsza. 

No i po Trittico strasznie zatyka mi się nos w nocy, budzę się i mam wrażenie, że się duszę. Coś okropnego. Noc w noc... Do tego drapanie w gardle, kaszel...

Jak dzialala na ciebie kwetiapina, to neuroleptyk? Czy Cie aktywizowala, usowa lęki, oslabiala Cie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×