Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

This study demonstrated mirtazapine as the first-choice antidepressant for current depressive episodes may reduce benzodiazepine use in patients with MDD.
Jak czytam "may" to od razu podświadomie dopowiadam "or may not" ;)

Tak czy siak dzięki za link, ciekawe. Wypróbuję dzisiaj akurat nie mirtazapinę, ale mianserynę, tylko nie wiem czy nie skombinować jej z benzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę trittico 75mg od ponad 3 lat i bezsenne noce minęły.Nawet jak się przebudzę to bez trudu zasypiam.Budzę się bez trudu wypoczęta i wyspana.Dawniej łączyłam go z poranną wenlafleksyną , od 6 tygodni zażywam asertin.Moja psychiatra zaproponowała mi podniesienie dawki do 150 mg.Nie wypaliło.Miałam koszmarne sny i budziłam się z krzykiem. Jest więc 75mg i tak jest dobrze.Kiedyś podobną historię miałam z mirzatenem.Nie dało się go zażywać.Koszmary i uczucie duszenia były nie do zniesienia.Potem była próba z mianseryną,po której spuchłam tak,że udając się do psychiatry musiałam rozpiąć kozaczki do kostek bo nogi mi się w nich nie mieściły.Ratowałam się potem na bezsenność już tylko zolpikiem.Z dnia na dzień weszłam na trittico i od razu mój sen do mnie wrócił.To dobry lek przy depresji ale sam chyba by jej nie udźwignął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Trittico w opakowaniu 150mg. Każda tabletka ma podziałkę na trzy części, czyli po 50mg. Czy przecięcie jej na pół, by osiągnąć 75mg, będzie dobrym pomysłem, czy nie bardzo, z uwagi że to tabletki o przedłużonym uwalnianiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podzielisz tabletke, to dzialanie bedzie mialo wieksza sile (czyli mocniej poczujesz sie senny) i bedzie krocej trwalo. Ma to sens jedynie wtedy, jezeli masz wieksze problemy z zasnieciem, anizeli z budzeniem sie lub zamulenie rano jest zbyt wielkie.

Dobreeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podzielisz tabletke, to dzialanie bedzie mialo wieksza sile (czyli mocniej poczujesz sie senny) i bedzie krocej trwalo. Ma to sens jedynie wtedy, jezeli masz wieksze problemy z zasnieciem, anizeli z budzeniem sie lub zamulenie rano jest zbyt wielkie.

Mówisz o dzieleniu wersji CR czy XR ? Bo wydaje mi się że taka prawidlowość zachodzi tylko jeśli dzielisz XR (bo tak jest z innymi lekami extender release). A psychiatrzy na bezsenność zapisują właśnie CR bo działa bardziej doraźnie, czytaj - zamula i pomaga zasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trójdzielne tabletki TRITTICO® CR (Controlled Release – kontrolowane uwalnianie) zawierajà

sprasowane mikrogranulki, wystandaryzowane pod wzgl´dem zawartoÊci trazodonu i posiadajàce

mikro–pow∏ok´, dzi´ki której trazodon uwalniany jest stopniowo. Dowolne dzielenie tabletki nie

zmienia jej właściwości.

W przypadku TRITTICO® CR zalecane jest podawanie leku raz na dob´, wieczorem.

Tutaj znalazłem: http://server.activeweb.pl/wwwfiles/pol-trittico-monografia1.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich biorących Trittico od dłuższego czasu - miewacie wyraźne problemy z pamięcią i koncentracją?

Tydzień temu zszedłem na 50mg i nic się pod tym względem nie zmieniło. Spróbuję jeszcze 25mg (o ile tak mała dawka będzie mnie usypiać), a jeśli nic się nie zmieni, będę musiał odstawić. Skoro wieczorem muszę sobie dłuższą chwilę przypominać, czy u lekarza byłem dzisiaj czy wczoraj, to takie zaćmienie nie jest warte dobrego snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

horr, biorę trittico jakoś od października/listopada i mam problem z pamięcią i koncentracją, ale to raczej przez depresję i inne świństwa.

 

-- 14 mar 2017, 08:22 --

 

Dotąd brałam 100 mg z tabletek 75 mg i teraz mam tabletki 150 mg i mam wrażenie, że są mocniejsze :bezradny: Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 lata brałam dawkę 0,75 mg trittico CR.Niedawno psychiatra zaproponowała mi bym zwiekszyła dawkę do 150.Wzięłam dwa razy i niestety za mocne.Miałam koszmary w nocy i budziłam się roztrzęsiona.Podobnie przy 100 mg.Tak to u mnie zadziałało.Zwiększenie dawki miało na celu podnieść działanie antydepresyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Trittico CR działa beznadziejnie. Zaczynałem od dawki 0,25mg ale po miesiącu jestem już na poziomie 125mg. Usypia w miarę o ile nie przegapię swojej godziny , bo wtedy trzeba zasuwać po następny kawałek. Najgorsze jest to że budzę się po godzinie lub maksymalnie dwóch i mogę zapomnieć o spaniu. Boję się brać większą dawkę, bo jeśli skutki będą podobne. Widzę że powrotu do niższej dawki. Lekarz polecił mi wziąć dodatkowo Afoban 0,25 mg na utrwalenie snu. Skutek jedna noc w miarę przespana. Pozostałe tragedia, godzina lub dwie snu a pozostałe wiercenie się w łóżku i nerwy , że rodzina śpi a ja kolęduję. A po za tym Afoban jest uzależniający . Nie wiem co dzisiaj wykombinować. zwiększyć dawkę Trittico czy Afobanu. W czwartek wybieram się do lekarza zobaczymy czy zostanę przy tych lekach. Faktem jest że na początku leczyłem bezsennością a teraz może jest to już nerwica z powodu utraty słuchu. W tym przypadku Trittico nie daje rady. Zobaczę w czwartek co powie lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę trazodon blisko 4 lata w dawce 75mg i bardzo jestem zadowolona.Zapisano mi go na bezsenność i wsparcie dla drugiego antydepresanta.Mam silną depresję i trazodon raczej by jej sam nie udźwignął.Ważne dla mnie jest,że jestem wyspana,nie zamulona i wypoczęta po 6-8 godzin snu.Przy depresji to bardzo istotne.U mnie zadziałał po 2-3dniach zażywania i nie powodował żadnych ubocznych skutków.Warto spróbować.To znalazłam w sieci http://www.mp.pl/warsztaty/psychiatria/artykuly/depresja/show.html?id=67631.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę trazodon blisko 4 lata w dawce 75mg i bardzo jestem zadowolona.Zapisano mi go na bezsenność i wsparcie dla drugiego antydepresanta.Mam silną depresję i trazodon raczej by jej sam nie udźwignął.Ważne dla mnie jest,że jestem wyspana,nie zamulona i wypoczęta po 6-8 godzin snu.Przy depresji to bardzo istotne.U mnie zadziałał po 2-3dniach zażywania i nie powodował żadnych ubocznych skutków.Warto spróbować.To znalazłam w sieci http://www.mp.pl/warsztaty/psychiatria/artykuly/depresja/show.html?id=67631.Pozdrawiam.

Na pewno niedoceniony w przewlekłym leczeniu zaburzeń snu, ale zasłużenie niedoceniony w leczeniu depresji. Oczywiście moim zdaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś bierze ten lek w monoterapii

tak

i jest z niego zadowolony?

nie

 

ma bardzo subtelne działanie antynerwicowe i antydepresyjne, nie bardzo pomaga na lęk społeczny, sprawdza się najbardziej w regulacji snu. plusem jest to, że zejście przebiega w odróżnieniu od innych leków raczej bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bezsenność mi rewelacyjnie pomagał. Niestety w monoterapii jest trochę słaby, brałem kiedyś i niezbyt byłem zadowolony. W połączeniu z SSRI jest świetny - niweluje problem bezsenności spowodowanej SSRI + usprawnia funkcje seksualne upośledzone przez te antydepresanty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×