Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj nie. Tycie jest bardziej przypisane do leków działających na histaminę ( czyli trójpierścieniowce ). Ale blokowanie bodajże receptora 5-HT2c także może przyczyniać się do tycia, a ten receptor blokuje właśnie Trittico. Silnie "tuczące" działanie Mianseryny polega na silnym ( silniejszym niż Trittico ) blokowaniu tego receptora i silnym działaniu antyhistaminowym. To połączenie sprawia, że tak dużo osób na Mianserynie ma problemy z tyciem. Mam pytanie: dlaczego stosujesz akurat Trittico? Czy SSRI na Ciebie nie działają? Mają one raczej działanie anorektyczne niż zwiększające apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, został mi dziś przepisany ten lek,mam go brać równolegle z setaloftem. jeszcze nie wykupiłam, bo jest dość drogi:/ i w ogóle zastanawiam się co robić...co prawda od kilku dobrych dni mam problem z zasypianiem, i jestem bardziej zdenerwowana niż byłam, w zasadzie bez powodu się stresuję...ale z nastrojami już tak jest, nie wiadomo kiedy miną najgorsze dni. wcześniej spałam normalnie...czy jest tu ktoś kto może doradzić? wiem,że nie jesteście lekarzami...ale czy to bardzo nieodpowiedzialne zostać jednak na samym setalofcie i poczekać czy bezsenność przejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na moją bezsenność trittico absolutnie nie pomogło - w żadnej dawce, zaczynałam od 50 mg, skończyłam na 150 mg. Efektów żadnych - jak dla mnie wyrzucone (niemałe) pieniądze.

 

To bardzo ciekawe możliwe, że zbyt szykbo doszłać do dawki 150 mg. U mnie efekt terapeutyczny buł juz przy 25 mg, spałem dobrze.

 

Genralnie uważam, że ze wszystkich tych SSRi to Trazodon był najlepsiejszy. Ale i tak uważam, ż enajlepsza jest Hydroxyzyna.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralam kiedys samo Trittico i niewiele mi pomoglo. Obecnie biore trazodon w polaczeniu z Lerivonem na sen, bo mam przerwe od neuroleptykow. Takie duo dobrze sie u mnie sprawdza i sypiam naprawde wspaniale. Zasypiam bez problemow i spie jak kamien do rana. Przy tym wybudzam sie latwiej niz na samej mianserynie. Polecam taki zestaw, usuwa bezsennosc i poprawia nastroj. Takze nie ma sie czego obawiac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dzisiaj na bezsenność. Zasypiam w miare normalnie (melatonina ew) ale budzę się szybko.

Najpierw był fevarin ale zero efektu. Teraz trittico. Zobaczymy. Jade na urlop, mam spróbować bez.

Jak wróce zacznę, albo i nie jeśli na urlopie sie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wuwu to ile godzin sypiasz skoro szybciutko sie wybudzasz? ja tez chce sprobowac tego leku, ale jak dotad jade na pierwszym antydepresancie w moim zyciu, a jest to sympramol na bezsennosc (najwyzsza dawka), ale nie sprawdza sie jeszcze w 100%, dlatego trittico jest drugi w kolejce.

pozdrawiam bezsennych :roll:

 

[Dodane po edycji:]

 

wuwu pisz, jak na Ciebie bedzie dzialal trittico :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo Trittico nie pomagało mi na sen. Nie mogłam zasnąć, a jak już mi się udało, to budziłam się po dwóch, góra trzech godzinach. Tak wiec wydłużenia snu po trazodonie nie zaobserwowałam. Jeśli po miesiącu nadal słabo sypiasz, proponuje dołożenie do Trittico Lerivonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... przychodzi mi do głowy jedynie Tisercin lub Valdoxan. Po obu nie przybiera się na wadze. Niektorych usypia Hydroksyzyna lub Chlorprothixen, na mnie jednak one nie dzialają.

Skutki uboczne podczas brania leków powinny minąć po dwóch,trzech tygodniach.

 

Natomiast tycie podczas przyjmowania mianseryny można łatwo wyeliminować dietą wysokobiałkową dr Dukana, która podkręca metabolizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z was stosował ten preparat w połączeniu z SSRI, np fluoksetyną? Jeśli tak, to jakie były efekty? Czy jeśli fluoksetyna z mianseryną na mnie dobrze działa, to takie połączenie będzie miało podobne rezultaty? Chcę połączyć trazodon z fluoksetyną zzamiast mianeryny, bo od Leriovonu, konkretnie, strasznie tyję, mimo że jem na prawdę niewiele. Czy macie podobne doświadczenia w takich kombinacjach leków. Pojutrze mam wizytę u lekarza, a chcce sobie zrobić rozeznnanie co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest zbyt dobre polaczenie,fluo.podobno jest najbardziej interakcyjyjnym SSRI,tzn."gryzie" sie z innymi lekami,takie polaczenie grozi zespolem serotoninowym.Czytalam jednak gdzies o takim polaczeniu,ale pod scisla kontrola lekarza. Roznie to bywa jeden lekarz sie zgodzi inny stanowczo odmowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dobre doświadczenia, jeśli chodzi o łączenie fluo z innymi lekami. Nie brałam jej jednak nigdy z trazodonem. Jest to połączenie rzadko stosowane, ale możliwe (nie wolno go jedynie łączyć z IMAO). Bierzesz mianseryne na sen? Bo jeśli nie, to zamiast Trittico lepszy byłby dla ciebie zapewne Edronax lub Wellbutrin. Wtedy masz zapewniony wpływ na wszystkie neuroprzekaźniki.

 

Mocca, wenlafaksyna to nie SSRI tylko SNRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×