Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę 75 mg trazodonu wieczorem od 4 dni i na razie zauważyłem, że działa na mnie dosyć dobrze przeciwlękowo.

 

ALE skutki uboczne są bardzo dziwne: zatrzymanie wody w organiźmie przy jednoczesnej suchości w ustach. Bóle mięśni, stawów, drętwienie kończyn. Wzmaga mi on poważnie apetyt zaraz po wzięciu, a jednocześnie hamuje perystaltykę jelit.

 

W ogóle nie działa na mnie nasennie, zasypiam o 3-4 w nocy.

 

Czy ktoś miał podobnie? Czy to znak, że trzeba będzie go odstawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania:

 

1) Czy macie większe problemy ze wstawaniem po Trazodonie?

Zauważyłem że łatwiej mi wstać (jeżeli muszę) przed 7 niż między 7 a 8 - niezależnie kiedy pójdę spać. Ale ogólnie bardzo trudno mi wyjść z ciepłego łóżka.

2) Czy łączył ktoś z was Trazodon z SSRI, albo innymi lekami na obniżenie libido - jakie są efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwnie czuję się po Trittico cr,biorę od 6 dni ten lek i mam zawroty głowy,dziś potwornie mi nie dobrze,boli mnie głowa i w dodatku czuję jakbym miała spadki ciśnienia.Czuję jakieś mrowienia w mięśniach i głowie,już sama nie wiem co mi jest.To możliwe,że to skutki uboczne są takie nasilone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1) Czy macie większe problemy ze wstawaniem po Trazodonie?

 

2) Czy łączył ktoś z was Trazodon z SSRI, albo innymi lekami na obniżenie libido - jakie są efekty?

 

1) zdecydowanie, ja chodziłem senny nie tylko rano, ale w ciagu dnia. Ogolnie to glowny efekt dzialania tego leku, wiec nie ma sie co dziwic

2) nie rozumiem pytania. Nie ma leków na obnizenie libido. Sa leki, ktore w skutkach ubocznych maja powodowanie dysfunkcji seksualnych, ale to jests efekt niepozadany, ktorego nikt nie chce. Jak juz to do ssri dodaje sie trazodon, zeby poprawic np. erekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie antydepresyjne ma podobno od 150 mg wzwyż i wtedy trzeba dawki dzielić na wieczorną i poranną.

 

Ogólnie polecam też artykuł prof. Jaremy na temat trazodonu -> http://www.psychiatriapolska.pl/uploads/images/PP_4_2011/611Jarema__PP4_2011.pdf.

 

Bardzo dobry artykul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem to przez kilka lat wyłącznie jako środek nasenny przy sertralinie. Bywało, że i po 150mg. Po 2 latach wystarczało tylko 25mg albo i mniej, nawet 10mg. To świadczyło o tym, że sertralina przestaje działać.

 

Przestaje dzialac? Skad taki wnuosek? Co ma trittico do sertraliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago20, Wiesz to ze mozesz zasnac po wzieciu wenli to nie znaczy ze ona nie dziala, nie wiem jak kiedys bylo u ciebie, miales klopoty ze snem wczesniej po tym leku??

 

-- 09 gru 2014, 13:06 --

 

powiem ci tak jezeli czujesz róznice w sampooczuciu na gorzej na tej samej dawce to znaczy ze cos jest nie tak, inna kwestia jest ze jest zima nastrój tez dostaje w dupe bo wiecej czasu spedzamy w domu, bynajmniej ja tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag by to... Chodzi oto ze nie chodze do szkoly od Wrzesnia poniewaz wydaje mi sie ze juz nie mam tego kopa i takiej motywacji po wenli jak rok temu... I ch..j go wie czy to wina wenli czy co... Zwiekszylem dawke to czuje rozleniwienie kompletne... I teraz co? Zmniejszac na 225mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja teraz biore trittico na noc do wenlafaksyny ktory tez dziala przeciwdepresyjnie.. Po za tym fluo ma bardzo mala sile wychwytu noradrenaliny.. Jesli doloze ( tak mi sie wydaje) fluo to xnowu mozg zaleje serotonina i znowu bedzie zamula.. Kurcze.. W przyszlym tyg. Pojde do lekarza i niech mi cos doda do wenli, nie wiem co.. Buprion? Nie wiem.. Cos zebym dzialal! :) Bo teraz to czuje kompletne rozleniwienie... Chyba ze dac sobie czas np. 1 miesiac brac wedlug zalecen trittico 75mg na noc i 300 mg wenli i wtedy zobaczymy czy cos przez miesiac sie zmieni? Powinno byc tak ze jesli biore wyzsza dawke wenli to serotonina w gore no i noradrenalina.. Ale ja cos wlasnue tej noradrenaliny nie czuje tak wyraznie jak to bylo kiedys..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę czy to możliwe żeby po tygodniu stosowania trittico w dawce 50mg występowały silne nudności i zawroty głowy?Już sama nie wiem co mam robić,czy dalej brać ten lek i czekać aż minie złe samopoczucie czy jednak przerwać i nie brać już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś bierze tu 150mg trittico? Jak samopoczucie?

 

-- 23 gru 2014, 23:38 --

 

Witam,

 

biore od kilku dni 150mg na wieczór wraz z wenlafaksyna (225mg rano) i nie wiem czy dalej brać trittico ponieważ... kiedy go wezme to po 2 godz. totalnie mnie ścina z nóg.. mam zawroty głowy, przymulenie no i śpie bardzo twardo.. jak wstane to niemalże do ok. godz. 13 jestem taki przymulony że hej :D Brać dalej czy odstawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago20, to zmniejsz dawkę do np.75.Ulzylo mi,ze ktoś też bierze Wenle z Trazodonem,bo nie miałam pewności,czy można je łączyć.

 

-- 29 gru 2014, 19:39 --

 

PannaNatalia, Nudności,wymioty,zawroty głowy ,bole glowy trzymaly mnie z tydzień,moze dwa,od pierwszego dnia brania.Potem uboki odpuscily.Zaczynalam od 25,po paru dniach 50,a teraz od miesiąca 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawroty głowy miałam po każdej dawce.Raz spałam po nim raz nie.Do tego dochodziły problemy z sercem ,zamulenie raz nerwowość ,jak zasnełam to miałam problem aby sie obudzić a brałam max.75mg

Ogólnie mówiąc nie polecam...dla mnie strzałem w 10 jest mirzatapina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×