Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Marian mi zalezy na snie, a nie wiem jak tu dziala metylo. Ja leze, leze nie moge spac, jakies mysli ze jak bede u lekarza to co bede mowil, a co on mi bedzie odpowiadal. Sen to moj priorytet, dlatego nie wiem czy brac metylo bo nie wiem jak dziala na sen. Powiedzmy ze nie bede spal, ja sobie bede wkrecal ze to przez metylo, chociaz wiadomo ze nie koniecznie musi tak byc. Rozumiesz o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, metylo na sen? to byłby chyba ostatni lek, który bym testował i to tylko jakby ciężki młotek wcześniej nie zadziałał :P Na spanie to w teorii właśnie trittico, mianseryna, mirtazapina, hydroksyzyna (ale ona nie leczy depry wcale), neuroleptyki lub brany przez Ciebie wcześniej anafranil.

Wybór jest niby duży a i tak problem by coś dobrać. Neurolepów nie chcę dotykać póki co. Mirta i miansa działają na noradrenalinę, za czym nie przepadam, trittico łączyć z SSRI to jednak jakieś ryzyko zespołu serotoninowego, zwłaszcza jak ktoś jest wrażliwy na SSRI moim zdaniem. Hydro to zamulacz. Więc gdzie tu kuźwa wybór pytam się? :smile: Chyba pójdę zaraz po ten ciężki młotek: żadnej ryzyka zespołu serotoninowego a i na lęki dobrze się sprawdzi :mrgreen:

 

-- 25 cze 2014, 12:58 --

 

a w ogóle to drzewa, na których rośnie trazodon są jakieś trefne: bo albo ten lek powinien mieć mocniejszy wychwyt zwrotny serotoniny, żeby można go było stosować w monoterapii albo wcale, żeby można go bez obaw łączyć z SSRI. Normalnie chińszczyzna taki lek. Wczoraj zadziałał gorzej niż przewczoraj, bo mnie jakieś napięcie dopadło lekkie i znów musiałem miansę przywalić, żeby zasnąć :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to dziwne, że każdy tak indywidualnie reaguje na Trittico,

Paula 28 ja też po Trittico mam wysokie tętno, wręcz tachykardię, ale potem ona mija, a ja i tak nie mogę zasnąć.

depresyjny, też leżę długo, zawsze to są mniej więcej 3!!! godziny, zanim uda mi się zasnąć. A uważam, że sen jest ważną sprawą bo tylko człowiek wypoczęty i wyspany może dobrze funkcjonować w dzień. Też często myślę, bo właśnie chcę zmienić lekarza i to dopiero za tydz., a ja już obmyślam co mu powiem, nawet pomyślałam, żeby sobie wszystko na kartkę spisać i mu to potem na wizycie przeczytać, też właśnie chcę napisać co już brałam, bo jak jest tego więcej to się facet może zakręcić. To jest straszne leżenie i czekanie na sen! Jak brałam 25 mg. To tak miałam i teraz od wczoraj mam 150 mg i też nie śpię!

Tańczący z lękami, jak Ci ten młotek pomoże, to daj znać, też to zastosuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mem1985 ojejku to do kitu.Ja wczoraj wzialem75 o 23, nie spalem do 1, oczywiscie w klacie byl tzw.rozstrój ten taki mój i przywaliłem po 1 2\3. Zasnalem z tym ze dzisiaj nie najlepiej sie czuje, zamulka jest intelektualna. Zapomnialem ktorym recznikiem wycieram twarz ktorys tam tydzie. I dopiero po plamach krwii rozpoznalem bo myciem jakis czas temu rozdrapywalem sobie przez przypadek jakies syfy. A wyobraz sobie ze pisze prace mgr i jak tu pisac przy takim stanie umysłu kiedy w wordzie wycinam jakis tekst bo chce go wkleic w inne miejsce, poczym zapominam o tym zaczynam pisac dalej i musze cofac strzalka w wztecz ze 30ruchow zeby mi sie pojawil ten tekst co go wycialem i zapomnialem wstawic tam gdzie chcialem. To jest zaplatątanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, tylko mocna kawa lub zielona herbata Cię uratuje. Pij dużo green tea, ma również kofeinę, tak jak kawa. Ja jak pisałam pracę mgr to tak się bałam plagiatu, że zmieniałam każde zdanie, przekręcałam je na różne sposoby i wszystko z książek, a Ty powiadasz, że wklejasz teksty z Worda, to i tak jesteś dobry:))) Ja dziś zapodam Trittico 150, ale przed samym spaniem, chyba najbardziej zaczynam czuć efekt przymulający od razu po połknięciu. Ja już nie wiem jak to brać, brałam już rano, po południu i wczesnym wieczorem i zawsze to samo: mocne bicie serca i brak snu przez 3,4 godziny. Już tyle razy to pisałam, że już kończę bo cały wątek będzie zawierał tylko moje ciągłe narzekanie jak to mi jest źle bo nie mogę spać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1 czyli jest nas coraz więcej, może to i jeden z bezpieczniejszych antydepresantów, ale działanie to ma kijowe...

 

-- 25 cze 2014, 17:05 --

 

No więc ja jak już jakimś cudem zasnę, to śpię twardo i dość głęboko i później mogę spać spokojnie z 9 godzin i wybudzam się nieprzymulona, jak to miało miejsce po doxepinie, jeśli ktoś brał, to wie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, biorę trazodon o 20tej i po 4h, kiedy wcale nie pomaga ładuję odrobinę miansy i zasypiam o 1:30. Na razie ten lek jest dupiasty.

Mam pytanie: czy Wy łączycie ten lek z SSRI, np sertraliną?

 

-- 25 cze 2014, 19:46 --

 

No i drugie pytanie: czy w ogóle można łączyć trazodon z SSRI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estera1 dziękuję. Konicznie muszę zmienić lek, biorę Trittico już 3 tygodnie i ani razu nie zasnęłam po nim od razu, wczoraj położyłam się o 24.00 a zasnęłam 3.30. Kurczę jest to dla mnie taka strata czasu wszyscy inni słodko śpią i ładują swoje baterie, a Ty nie masz co ze sobą zrobić. Koszmar, a u Was jakieś postępy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, a próbowałaś może "ładować" lek dużo wcześniej, np o 19tej? Mnie niestety trazodon kiepsko usypia, z kolei śmieszne 5mg miansy robi swoje w 2 h od zażycia dawki :mrgreen:

 

-- 26 cze 2014, 16:29 --

 

estera1, nie mam wyjścia miansa mnie usypia a trazodon nie. Wreszcie się porządnie wyspałem. Żeby jednak nie było za różowo to miansa powoduje u mnie napięcie i nadpobudliwość za dnia stąd nie mogę jej za bardzo zwiększać. Daj trazodonowi jeszcze kilka dni i wróć do mirty, jeśli Ci służy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×