Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy można nabyć upośledzenie umysłowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy w wieku dorosłym można stać się upośledzoną umysłowo osobą? Jeśli nie, to jaką przyczynę może być postępująca ociężałość umysłowa?

Jestem osobą głupkowatą od dwóch lat i za takiego jestem postrzegany. Mam problemy z kojarzeniem, gadam często coś bezsensu, pytam się głupkowato, powoli myślę, mam problemy z pamięcią, czasami wypowiadane zdanie to nie zrozumiałe dźwięki.

 

Otępienie intelektualne chyba nie jest objawem F25 nawet tego nieleczonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumieniem tego co mówią inni?
Zdarza się, że ktoś mi każe wykonać jakąś czynność a ja nie potrafię. Albo laryngolog kazał mi złapać się w pewien sposób za krtań - pokazywał kilka razy a nawet moimi rękami to robił i nie potrafiłem tego powtórzyć.

 

2 lata temu miałem badanie na triadę ale nie z tego powodu(chyba) i lekarz nic nie mówił o wynikach.

 

Ociężałość przyspieszyła mocno po odstawieniu neuroleptyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, że ktoś mi każe wykonać jakąś czynność a ja nie potrafię. Albo laryngolog kazał mi złapać się w pewien sposób za krtań - pokazywał kilka razy a nawet moimi rękami to robił i nie potrafiłem tego powtórzyć.

- za takie działanie odpowiadają neurony lustrzane, czyli np. widząc, że ktoś ziewa, też chce Ci się ziewac; samo myślenie o danej czynności powoduje ich aktywacje, jak również obserwacja innych itp. Stąd nazwa 'lustrzane' - w Twoim mózgu aktywują się podobne obszary co u osoby, której zachowanie obserwujesz. Odpowiadają one również za empatię.

2 lata temu miałem badanie na triadę ale nie z tego powodu(chyba) i lekarz nic nie mówił o wynikach.

Może masz problemy z pamięcią roboczą? Jest ona jakby magazynem, który przechowuje informacje potrzebne w danej chwili np. czytając zdanie pamiętasz słowa które po kolei się pojawiały i nie musisz wracac do nich kilka razy, by zrozumiec jego sens. To też wykonywanie działan w pamięci, zbieranie informacji potrzebnych do podjecia jakiejs decyzji, chocby przed półką w sklepie - jaki produkt wybrac. Nie ma ona nic wspólnego z pamięcią długotrwałą.

 

Wydaje mi się, że wizyta u neurologa byłaby najlepszym rozwiązaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat upośledzenia umysłowego można przeczytać pod linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/uposledzenie-umyslowe. F25 - zaburzenia schizoafektywne na pewno nie są bezpośrednią przyczyną obniżenia funkcjonowania umysłowego, ale każdy rodzaj psychozy w jakimś sensie oddziałuje na sferę intelektualną pacjenta. O psychozie schizoafektywnej można przeczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/psychoza-afektywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ,że nic takiego nie było .Z tych rzeczy z góry wymienionych . Nagłe pogorszenie się w nauce , brak tematów na poważne rozmowy . Jako 14 latek m miałem skierowanie do szkoły specjalnej . Nie zdałem w siódmej klasie . Brak kolegów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×