Skocz do zawartości
Nerwica.com

POMOCY


daro256

Rekomendowane odpowiedzi

Mam spory problem nigdy nie byłem tak blisko samobójstwa . Myślę o tym przez 24 godziny na dobę , jest to także pierwsza myśl jak się pojawia po przebudzeniu . Chcę zgłosić się do szpitala psychiatrycznego w Warszawie ale nie wiem czy mnie przyjmą bez ubezpieczenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daro256,

czemu nie masz ubezpieczenia , idź się zarejestruj w Urzędzie Pracy i masz problem z głowy, jak walisz na umowę odzieło to tez pedź do UP ,nikt się dowie raczej a do szpitala idzieśz spokojne, mozesz wykupić też sobie doatkowe ubezpieczenie które nie jest specjalnie drogie a uprawnia do badań poza kolejnościa i tym podobne taki gratisek ,ale bardzo fajny w sumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do szpitala na pewno Cię przyjmą, ale jak pisze Noopii, bez ubezpieczenie będziesz musiał zapłacić za wszystko z własnej kieszeni. A to tanie nie jest.

Z tego co napisałeś, czas nagli, dlatego może warto zastanowić się nad wykupieniem prywatnego ubezpieczenie zdrowotnego. Nie do końca wiem jaki okres karencji przysługiwałby (o ile w ogóle) leczeniu szpitalnemu w Twoim przypadku, ale podejrzewam, że w dzisiejszych czasach znajdziesz ofertę, którą mógłbyć wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze na szczescie nie macie racji

Leczenie psychiatryczne bezplatne , szczegolnie w przypadkach nie cierpiacych zwloki

A mysli samobojcze o charakterze obsesyjnym to priorytetowa sprawa

 

cyt

Bezpłatne leczenie przysługuje też osobom chorym oraz podejrzanym o zachorowanie na choroby zakaźne stanowiące zagrożenie dla zdrowia publicznego, np. gruźlicę, kiłę, dur brzuszny czy wściekliznę, w zakresie leczenia związanego z tymi chorobami. Z kolei osobom uzależnionym od środków odurzających oraz od alkoholu przysługuje bezpłatne leczenie odwykowe, a osobom z zaburzeniami psychicznymi – bezpłatne leczenie psychiatryczne. Bezpłatna opieka lekarska przysługuje też osobom pozbawionym wolności (aresztowanym, skazanym).

 

Za leczenie wymienionych osób zapłaci budżet państwa.

Tak wiec jak najszybciej w rejonowy szpital

Nie wiem z jakiej dzielnicy jestes , ale to moze byc Nowowiejska , Sobieskiego , Dolna ,

Do kazdego z nich i pewno paru innych jedziesz , mowisz ze masz osesyjne mysli S i MUSZA Cie przyjac , na dobra sprawe mozesz smialo dzwonic tez na pogotowie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ale jest jeszcze jeden spory problem . Jestem z Krakowa a w tutejszym szpitalu rodzice mają sporo znajomych . Połowa mojej rodziny to lekarze , a ja chcę to przed nimi ukryć. I tu nasuwa mi się kolejne pytanie czy przyjmą mnie w innym województwie .

 

-- 31 paź 2011, 08:57 --

 

Może odstawie taki numer !!! Pojadę do Warszawy i zadzwonię na policje że znajdą moje ciało w danym miejscu ale nie zrobię sobie kuku . Nie zdążę w tedy sami mnie zawiozą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoc psychiatrzczna otryymasz w kazdym miejscu Polski

Nawet w kazdym kraju Unii jest taki obowiazek

Mozesz tez dzwonic na pogotowie , mozesz kogos poprosic aby za Ciebie zadzwonil , ale MUSISZ zrobic jakis krok ku temu , badz konsekwentny a otrzymasz pomoc czego Tobie zycze

Wiem jak to jest i wiem jakie to wazne

Dzialaj , a z perspektywy czasu , moze juz za kilka dni poczujesz sie duzo lepiej i zobaczysz to w innym swietle

Pozdrawiam

W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś wydawać się dziwne że sam chcę iść do wariatkowa ale zmagam się z problemami od dziecka . Moje fobie i lęki są już tak zakotwiczone w mojej psychice iż nie ma innego wyjścia . Tylko leczenie psychiatryczne mi pomoże . Zdaję sobie z tego sprawę dlatego zdecydowałem się na ten krok.

 

-- 31 paź 2011, 09:18 --

 

:why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::why::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide::hide:

 

-- 01 lis 2011, 09:55 --

 

Boję się tylko jeszcze jednego jak zadzwonię po karetkę że chcę się zabić i będą mnie mieli odwieść do szpitala to żeby nie powiadomili policji a z kolei policja rodziny. Bo chyba takie są procedury . A może lepiej jechać od razu do szpitala ? Tylko w szpitalu mogą powiedzieć że mnie bez ubezpieczenia nie przyjmą .A jedynie w kryzysowych sytuacjach jak musi policja interweniować .

 

-- 01 lis 2011, 09:58 --

 

Obawiam sie ze na szczescie nie macie racji

Leczenie psychiatryczne bezplatne , szczegolnie w przypadkach nie cierpiacych zwloki

A mysli samobojcze o charakterze obsesyjnym to priorytetowa sprawa

 

cyt

Bezpłatne leczenie przysługuje też osobom chorym oraz podejrzanym o zachorowanie na choroby zakaźne stanowiące zagrożenie dla zdrowia publicznego, np. gruźlicę, kiłę, dur brzuszny czy wściekliznę, w zakresie leczenia związanego z tymi chorobami. Z kolei osobom uzależnionym od środków odurzających oraz od alkoholu przysługuje bezpłatne leczenie odwykowe, a osobom z zaburzeniami psychicznymi – bezpłatne leczenie psychiatryczne. Bezpłatna opieka lekarska przysługuje też osobom pozbawionym wolności (aresztowanym, skazanym).

 

Za leczenie wymienionych osób zapłaci budżet państwa.

Tak wiec jak najszybciej w rejonowy szpital

Nie wiem z jakiej dzielnicy jestes , ale to moze byc Nowowiejska , Sobieskiego , Dolna ,

Do kazdego z nich i pewno paru innych jedziesz , mowisz ze masz osesyjne mysli S i MUSZA Cie przyjac , na dobra sprawe mozesz smialo dzwonic tez na pogotowie !!!

 

 

Tak ale wiecie jakie problemy stwarzają w rzeczywistości . Wszystko jest pod górkę tylko w teorii fajnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz sie zabić,to czemu przejmujesz się takimi bzdurami,jak ubezpieczenie.

powiedz lepiej cos o sobie. nie tylko Ty masz poważne problemy,czy obsesje. jest tu na pewno sporo ludzi ,ktorzy Cie zrozumieją. Tylko musimy wiedzieć trochę więcej o twoich kłopotach.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×