Skocz do zawartości
Nerwica.com

Coraz gorzej mimo terapi i farmakoterapii.... :(


pentagrow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam 20 lat. Skończyłem technikum. Zdałem maturę i technika. Zrobiłem sobie przerwę w naucę żeby zarobić na studia. Choruję na depresję dość długo. Co najmniej od 15-16 roku życia. Dokładnie nie wiem jak problem opisać. Ale potrzebuję chociaż na razie wsprarcia na forum. Zacząłem chodzić do 5 z rzędu psychologa-no i jestem po pierwszej wizycie. Wizyta co 2 tygodnie będzie. Spodobał mi się ale zawszę tak było po pierwszej wizycie a później było słabo.... Psychiatrycznie leczę się 3 lata... na początku był sulpiryd, miansec, mobemid... następny psychiatra zapisywał Zolof, Alventa, Zalasta, Solian a teraz jest Venlabax...

 

Podobno mam depresję dwubiegunową.

 

Problemy które przypuszczalnie mogłby przyczynić się do choroby...:

-samotność od dłuższego czasu tracę kontakt z ludźmi...

-złe doświadczenia z dziewczynami: z żadną nie udało mi się nawiązać kontaktu. Były przypadki że po pierwszym

 

spotkaniu dziewczyna się nie odezwała. Któraś mnie nazwała zimnym i chłodnym jak głaz.... któraś znalazła sobie

 

innego... Hmmm...

-byłem zaczepiany przez podstawówkę, gimnazjum, wyśmiewany. Trudne sytuacje. Ale bardziej znęcanie psychiczne.

-brak miłości odczuwanej czy jak to nazwać...

-brak sensu życia, niska samoocena, martwienie się itd.

 

 

No i z miesiąca na miesiąc mam silne myśli samobójcze.... boje się ludzi...

 

Dajcie jakąś nadzieje. Co mógłbym zrobić? Gdzie mógłbym poznać ludzi ?(Poznań)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja.

Wg mnie to bardzo dobry pomysł żeby poznać nowych ludzi. Ze względu na to że jesteś na lekach, trudno ci będzie się dogadać się z kimkolwiek, dlatego na początek spróbuj hobby nie wymagającego mówienia: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, walki wschodnie, nie wiem co tam masz najbliżej.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ogarnij sprawę z lekarzem.Bardzo długo leczysz sie psychiatrycznie jeśeli nie ma efektu wciąż to albo szpital albo zmiana lekarza bo ten ktorego masz jest niekompetentny.Za tyle czasu powinienes juz dostać coś co cie naprostuje.Wiem że zmiana lekarza szczególnie psychiatry nie jest łatwa ale powinieneś to rozważyć.Reszta problemów...no coż to pochodne twojej depresji,wyjdziesz z niej to równolegle wszystko bedzie zmieniało się na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - zmien lekarza

Piszesz ze rozpoznali Ci CHAD , ale gdzie ten drugi biegun , ze sie zapytam ?

Piszesz tylko o upadku , nic o wzlotach ani stanach manii ..

ja tez mialem lekarza debila co mi manie rozpoznal , mimo ze nigdy nie mialem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×