Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poważny problem !!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponad dwa lata temu. Miałem cały czas natrętne myśli by coś zrobić np. zabij tatę albo wyskocz przez okno. Miałem już tego dosyć więc poszłem wraz z tatą do Psychiatry dziecięcego ten powiedział że to nerwica natręctw żebym się tymi myślami nie przejmował i o nich nie myślał. Ale nie dała mi żadnych leków tylko przepisała mi badanie EEG głowy wyniki były dobre więc nic nie było robione. No i żyłem raz lepiej raz gożej raz miałem te myśli raz nie. Ale w tegoroczne wakacje. Powróciło to ponownie tylko tym raz zabij mamę bo jak nie zorbisz tego to zwariujesz albo sam się zabijem i do tego robi mi się duszno i cąły się pocę . no ale kocham mamę i niechcę jej zabijać niby czemu miałbym to zrobić. Dwa mieściące temu zadałem pytanie na pewnym forum psychiatrycznym i policja to przeczytała skonsultowała się z moimi rodzicami czy sobie ze mną radzą i wszystko w porządku rodzice powiedzieli że tak. Po jakimś czasie poprosiłem tatę by zadzwonił do psychiatry tego samego co wtedy i mnię umówił na wizytę. No i powiedziała by przeczytał te pytanie co podałem na tym forum psychologicznym no i powiedziała że to nadal nerwica natręctw i żeby się nie martwić. A ja się boję że to może być może coś innego np Schizofrenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregorYYrogerg, z kontekstu twojego posta wynika, że jesteś niepełnoletni, skoro do psychiatry chodzisz z dorosłym opiekunem - rodzicem. Jeśli chodzi o diagnozę, sądzę, że lepiej na forum jej nie postawimy, nie mając z tobą bezpośredniego kontaktu. Nie wiem, dlaczego poddajesz w wątpliwość rozpoznanie psychiatry. Czy coś cię zaniepokoiło? Czy oprócz natrętnych myśli pojawiły się inne objawy chorobowe? Czy sygnalizowałeś ten fakt lekarzowi?

 

Natrętne myśli bardzo często mają charakter niechcianych impulsów, które pojawiają się w świadomości chorych na zaburzenia nerwicowe i popychają do wykonywania rożnych automatycznych czynności. Pacjent nie potrafi im się przeciwstawić, choć zdaje sobie sprawę z niedorzeczności własnych zachowań. Natrętne myśli bardzo często swoją treścią dotyczą motywów religijnych, motywów związanych z moralnością albo przyjmują postać obsesji seksualnych. Natrętne myśli, czyli obsesje, mogą wystąpić w każdym okresie życia. Jeżeli pojawią się w okresie dojrzewania, wówczas istnieje ryzyko, że z wiekiem symptomy będą się nasilały, z czasem prowadząc do zachowań przymusowych, czyli kompulsji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponad dwa lata temu. Miałem cały czas natrętne myśli by coś zrobić np. zabij tatę albo wyskocz przez okno. Miałem już tego dosyć więc poszłem wraz z tatą do Psychiatry dziecięcego ten powiedział że to nerwica natręctw żebym się tymi myślami nie przejmował i o nich nie myślał. Ale nie dała mi żadnych leków tylko przepisała mi badanie EEG głowy wyniki były dobre więc nic nie było robione. No i żyłem raz lepiej raz gożej raz miałem te myśli raz nie. Ale w tegoroczne wakacje. Powróciło to ponownie tylko tym raz zabij mamę bo jak nie zorbisz tego to zwariujesz albo sam się zabijem i do tego robi mi się duszno i cąły się pocę . no ale kocham mamę i niechcę jej zabijać niby czemu miałbym to zrobić. Dwa mieściące temu zadałem pytanie na pewnym forum psychiatrycznym i policja to przeczytała skonsultowała się z moimi rodzicami czy sobie ze mną radzą i wszystko w porządku rodzice powiedzieli że tak. Po jakimś czasie poprosiłem tatę by zadzwonił do psychiatry tego samego co wtedy i mnię umówił na wizytę. No i powiedziała by przeczytał te pytanie co podałem na tym forum psychologicznym no i powiedziała że to nadal nerwica natręctw i żeby się nie martwić. A ja się boję że to może być może coś innego np Schizofrenia.

 

 

MAM 18 LAT w czasie pierwszej wizyty miałem 16 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregorYYrogerg, jeżeli masz jakieś wątpliwości w związku z diagnozą, pojawiły się u ciebie jakieś dodatkowe symptomy chorobowe albo czujesz, że coś jest nie tak, że coś się zmieniło, udaj się np. na konsultację do innego specjalisty. Wówczas będziesz miał szansę porównać, co sugeruje ci drugi lekarz, czy jego rozpoznanie jest takie same, jakie postawił pierwszy lekarz, czy może faktycznie dopatruje się zaburzeń schizofrenicznych. Skoro jesteś już pełnoletni, nie musisz udawać się na wizytę z rodzicem, możesz pójść samodzielnie i może dzięki temu będziesz też czuł się nieco bardziej komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×