Skocz do zawartości
Nerwica.com

moja dziwna kobieta


z-32@o2.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z koja kobietą. Poniżej wypisałem kilka zachowań, nie wiem co mam myśleć, czy ze mną jest cos nie tak czy z nią?

1. Unikanie okazywania uczuć

a. Jak już zajdę jej drogę to da się przytulić, ale trwa to bardzo krótko, szybko ucieka do swoich zajęć.

b. Sama z siebie się poprzytula tylko wtedy, gdy jesteśmy po kłótni, gdy mam ochotę już uciekać, wtedy usiądzie nawet na kolanach, zawiesi na szyi, ma ochotę się całować, ma ochotę się kochać, na drugi dzień wszystko wraca o poprzedniego stanu

2. Unikanie dotyku

a. Nie daje się dotknąć w trakcie, gdy coś robi, szczególnie, gdy siedzi przed komputerem a ja staram się dotknąć jej piersi, reaguje wtedy krzykiem ze jej przeszkadzam.

b. Nie mogę jej dotykać, bo ja to drażni

c. Gra wstępna ją nudzi

d. Nie lubi się całować

3. Uniknie seksu lub brak ochoty

a. Seks mógłby w ogóle nie istnieć

b. Brak spontaniczności

c. Gdy już do niego dojdzie to podczas seksu cały czas patrzy i kontroluje, na zamknięte oczy reaguje słowami, „dlaczego masz zamknięte oczy, pewnie myślisz o innej?”

d. Podczas seksu oralnego nerwowo przerwała, bo jej się odechciało pod byle pretekstem ze nie mogę dojść.

e. Nie lubi spokojnego namiętnego seksu tylko tzw. ”ostre rżnięcie” używa przy tym słów zerżnij mnie, ruchaj mnie, przy czym twierdzi ze nie ma możliwości żeby tak dojść do orgazmu. Orgazm udaje mi się osiągnąć tylko łechtaczkowo.

f. Nie lubi żeby jej robić oral

g. Zarzuca ze nie dbam o nią, ze nie pomyślałem np. o poduszce dla niej pod tyłek, o nastroju, np. świeczki

h. Twierdzi ze jej się już znudziło ciągle na tym samym łóżku w tych samych pozycjach

4. Unikanie rozmowy

a. Odzywa się tylko, gdy cos mam zrobić

b. Odzywa się tylko wtedy, gdy mam dać kasę albo pojechać po zakupy

c. Rozmowa tylko na zasadzie słuchania, wiele rzeczy odbiera, jako rozkaz, lub wmawianie czegoś,

d. Nikt nie może mieć innego zdania,

e. Nie umie słuchać, zawsze ma lepsze „swoje” zdanie, i gdy zaczynam coś mówić ona wychodzi do innego pokoju lub przestaje słuchać zajmując się swoimi zadaniami.

5. Wyrzuty

a. Twierdzi ze się nie staram, nie zmywam, nie sprzątam, nie robię prania, nie zajmuję się dzieckiem, (zmywam w 90%, sprzątam w 50%, prania nie robię w ogóle, a dzieckiem zajmuję się w 40%)

b. Pochwalić nie może twierdząc ze „ jeszcze obrośnie w piórka”

c. Mówi ze mnie bardzo kocha, czasem wyśle sms, częściej sama pyta czy ja ją kocham

sam nie wiem co mam mysleć o tym wszystkim, jak jej to powiedziałem to zapytała" o co Ci chodzi"? nie wiem czy trafiłem z tematem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mówisz jej często: "Ty dziwna kobieto!" :mrgreen:;)

gdy siedzi przed komputerem a ja staram się dotknąć jej piersi, reaguje wtedy krzykiem ze jej przeszkadzam.

Nic dziwnego,sam bym tak zareagował.Pierwsza zasada:nie przeszkadzać kiedy druga osoba robi coś przy komputerze!.

Co do reszty to rzeczywiście jakaś dziwna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale ludzie jak kogoś kochaja to nie reagują na bliską osobe wrzaskiem bo akurat ona coś robi. Tak zawsze była wybuchowa, ale nie powiedziałbym ze choleryczka. Miała trudne dzieciństwo, rozbita rodzina, pózniej ojczym i Matka która ciagle wymaga, kieruje, o wszystkim stara sie decydować, nie pozostawia zadnej wolnosci. Ona mi opowiadała ze uciekała z domu, m.in przez matkę. Ostatnio zauwazyłem ze jak pojawia się u nas matka to u mojej kobiety pojawia si nerw, no i spięcie i zeby jej nie zwracać uwagi. Nie potrafi mówić w kategoriach "my" tylko "ja"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczesnie straciłem rodziców i w sumie to powinienem się stoczyć na dno bo przeciez miałem argument i wytłumaczenie, a jakos sie to nie stało. A nie chciałbym jej tłumaczyc. Nie wiem jak ją rozgryść, nie mówi mi wszystkiego choć jak sama twierdzi powiedziała mi i tak duzo o sobie

 

-- 24 paź 2011, 20:12 --

 

no własnie nie jesteśmy na tyle zeby się dobrze poznać. na poczatku było białe światło i oboje nie mogliśmy się sobą nacieszyć. mi tak zostało a jej przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym doskonale. Co bym nie zrobił to i tak żle,wszystkiego za mało a ona i tak nie potrzebuje mojej bliskości. Staram sie w myslach wszystko przeszukać co mogło się wydazyć i nic. Generalnie czarna dziura, Ciezko mi ją określić, jest bardzo zamknięta w sobie, nie rozmawia tylko sie zamyka w sobie. Mówi ze potrzebuje czasu dla siebie, wtedy mozemy tak mi,czeć kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś plusy?

Tyle wypunktowałeś jej złych zachowań, może spróbuj zrobić to samo z dobrymi zachowaniami, coś co Ci się podoba w niej, coś co lubisz, co ona lubi?

 

Bo jak na razie to kiepsko wygląda. Dobrze poznać też drugą stronę medalu.

(Ona jest dda?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buehehhe, swietny temat watku i pomysl wypunktowania wad :D

 

Co do punktu 1 - moze to byc jej cecha osobowosciowa, moze to miec zrodlo w przeszlosci ( rodzice nie okazywali jej uczuc itp), a moze zwyczajnie wypalilo sie w niej uczucie do Ciebie.

2

a) Zalezy co robi przy tym kompie. Jak cos co wymaga skupienia, to sie jej nie dziwie.

b) patrz punkt 1

c) mnie tez zawsze nudzila, albo moze to zle slowo - uwazalam, ze zbyt dluga nie jest potrzebna, o tak!:)

d) ile ludzi tyle upodoban, albo patrz punkt 1

3.

a i b) - patrz punkt 1 albo...Ile miesiecy/lat ma dziecko? Bo po ciazy na pare miesiecy libido spada, znajoma nawet chodzila do lekarza w tej sprawie.

c ) wspolczuje, porazka :shock:;)

d) nie byla tym zainteresowana ale chciala zrobic Ci przyjemnosc a zarazem miec szybko sprawde za soba. Jako, ze sie przedluzalo, zniechcecila sie ;)

e) tez lubie, a dlaczego to jest dziwne ??? Kazdy lubi co innego. Co do orgazmu lechtaczkowego, to chyba wiekszosc kobiet tak ma. Ponoc po 30-tce latwiej dochodzic pochwowo, ale brakuje mi paru lat do 30-tki, wiec nie wiem czy to prawda ;)

f) :bezradny:

g) to zacznij dbac a jak juz dbasz, to jest dziwna i czepia sie

h) to zmiencie cos, wez ja np. w windzie :mrgreen:

4 od a do c- bardzo dziwne jak na kobiete:)

d i e- taka cecha - okropna ale kiedys dziewczyna byla inna?

5- skandal, wspolczuje

Ogolnie brakuje komunikacji miedzy Wami. Mysle, ze ona moze juz niewiele do Ciebie czuc... I tak jak to wszystko czytam, to nasuwa mi sie podejrzenie, czy w Waszym zwiazku ona nie przejmuje emocjonalnie "roli mezczyzny"? Ona nie lubi rozmawiac, jest lakoniczna, nie wie o co Tobie chodzi, kiedy starasz sie wyjasnic problem, nie przepada za wyznawaniem uczuc, nie jest wylewna, nie inicjuje przytulanek, wydaje sie ogolnie olewac sprawe, za to Ty jestes strona, ktora sie martwi o relacje, zapytuje o sprawe na forum psychologicznym. Chcialbys czesciej slyszec "kocham" i sie przytulac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie zeby stwierdzić czy jest DDA, ale wiele na to wskazuje. Podoba mi się w niej wszystko poza tym ze ona nie ma potrzeby seksu , zbliżeń, przytulania, rozmowy, bliskości, robienia czegokolwiek razem.

 

-- 24 paź 2011, 20:41 --

 

a co jeśli stałem się kobietą? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli "stales sie w zwiazku kobieta" to duzy problem jak twierdza teoretycy ;) Poniewaz im bardziej ty "stajesz sie kobiecy", tym bardziej ona "staje sie meska" w relacji i tym bardziej Ty nie dostajesz tego, czego od niej chcesz. I kolo sie kreci. Polecam poczytanie literatury na ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jej zachowania składa sie całe jej przeszłe zycie. Chciała być indywidualna a matka ja ciagle hamowała. stad te ucieczki, pozniej miała faceta starszego zonatego, była z nim 6 lat. pozniej facet który się okazał biseksem (2 lata) na którego ponoc cały czas krzyczała. i jeden i drugi ją zdradzał. z tym drugim wyemigrowała za granice i pracowała jako tancerka (tylko to tak twierdzi i koniec tematu, nie moge o nic wiecej pytać) no i pozniej poznała mnie , zamieszkaliśmy razem, rzeczywiście do urodzenia dziecka było wszystko ok, poza tym ze miała te swoje niekontroowane wybuchy nerwów, po porodzie zaczeło sie wszystko sypać, niby z przemęczenia.Obecnie nie ma duzo na głowie , na swoje sprawy znajduje czas z checią a na faceta nie ma czasu. seksu zero, rozmowy zero, tylko gdy coś trzeba zrobić. ale i tak to wszystko jest bardzo szczątkowe. nawet po pracy jak jedzie po nasze dziecko do swojego ojca to siedzi tam jeszcze i wraca pod wieczór. nie ciagnie jej do mnie. gdy jej o wszystki powiedziałem stwierdziła ze co ja od niej chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się określenie "moja dziwna kobieta" ;) ! Serio !

 

 

To w jaki sposób twoja kobieta funkcjonuje pokazuje to, co ona zna ... co sama dostała ... Szczególnie uderza w tym właśnie brak takiej "ciepłej bliskości" - nie stricte seksualnej. Ba ! sex jak sam doświadczasz, możesz uzyskać - ale też tylko w wersji "ostrej".

 

Dla niej bezpieczniej jest tak funkcjonować - oczywiście nie robi tego (zakładam) z namysłem.

Taki ma wdrukowany schemat.

Mniej po prostu boli, kiedy człowiek odcina się od własnych emocji.

A jak piszesz, doznała krzywdy od swoich najbliższych.

Inna sprawa, wychowanie w danym, niekorzystnym środowisku może owocować tym, że ona po NIE WIE co Ty od niej oczekujesz. Czym jest owa bliskość, dla niej na chwilę obecną nieznana. Porusza się po nieznanym jej świecie.

 

Wydaje mi się, że Ty jako jej partner za wiele sam nie możesz.

A i ganiać ją na psychoterapię, jeśli dla niej to nie jest problem - też Ci się nie uda.

Chyba jedynie pozostaje Ci pokazywać jej inną rzeczywistość czy swoje potrzeby - choć pewnie będzie to dla niej niezrozumiałe czy awykonalne, na teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×